Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Здраве на батерията: 92%, как да го подобря?


Raptole

Recommended Posts

Здравейте, батерията на лаптопа ми е на 65 цикъла вече, имам го от средата на август, но преди 1 седмца здравето на батерията беше на 88%, сега след като го изтощих напълно и после го зареждах около 15 часа и вече е 92%.

Кажете вашите батерии как са, на колко цикъла е нормално вече да не става нищо от нея(сякаш на моята беше 1000)

Кажете как да си възвърна 100%-тното здраве на батерията.

Благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С нова. От 100% върви само надолу. Като падне под 80,тогава мисли за нова(ако държиш да е перфектно).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А извинете може ли да попитам колко издържа една батерия на лаптоп от епъл по принцип на чисто нов да речем :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е нов, най-вероятно още е в гаранция. Може да го занесеш да го погледнат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Нямам идея как разбираш колко е здравето на батерията ти, може би е това което си мисля: колкото и да го държиш да се зарежда - не се качва повече от XX% горе в статус бара?

Ако е така, моята е на 66 цикъла и си се зарежда до 100% - Macbook Pro 17" пак е от май месец, но модела е с полимерна (ако не се лъжа) батерия, на която дават по-дълъг живот.

А извинете може ли да попитам колко издържа една батерия на лаптоп от епъл по принцип на чисто нов да речем :lol:

Колко какво? Часа? Години? За кой модел?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Аз съм на 51 цикъла и забелязах, че стоя на 96% и не може да се зареди повече...Имам лаптопа(Macbook Pro 13" 2,53) от около 3 месеца.Честно казано малко странно ми се струва това с батерията..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята батерия е на 181 цикъла и се зарежда нормално до 100%.И държи над два часа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена найучтиво попитах по-разбиращите от мен как е найправилно да се експлоатира батерията в моя случай– на Мак бук 13'. Беше ми изтрит въпросът.Какво бях нарушил така и не разбрах,но да кажем че не съм се помолил.Моля ви найучтиво за съвет: трябва ли и как да разреждам батерията си??Защото 3 ден стои на ток и гледам горе станало 99%. Благодаря ви предварително.

Sladichuk: Не знам "въпросът" ти защо е бил изтрит, но при всички случаи е било не защото "не си се помолил"(тук "хаджии" не търсим –само държим на нашия "Закон"), а със сигурност-защото постът ти е бил в нарушение на правилата, и като гледам сегашния– най–малкото защото е бил неграмотен...

И аз си мислех че не търсите хаджии,затова и се зачудих,но явно е било поради правописа ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

@algarve попринцип презумцията на лаптопа е да се ползва основно на батерия. Най-много се скапва, като се държи постоянно на зарядно. Веднъж или два пъти месечно е добре да оставяш лаптопа да се изтощи докрай, за да разредиш батерията и след това да се зареди докрай.

Моята батерия е на 115 цикъла и е на 92% health. MB Air

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MacBook Pro (15-inch, Late 2008):

Battery Information:

Model Information:

Serial Number: 6N839JK613EB

Manufacturer: SMP

Device name: bq20z951

Pack Lot Code: 0000

PCB Lot Code: 0000

Firmware Version: 002a

Hardware Revision: 000a

Cell Revision: 0100

Charge Information:

Charge remaining (mAh): 4306

Fully charged: Yes

Charging: No

Full charge capacity (mAh): 4350

Health Information:

Cycle count: 78

Condition: Normal

Battery Installed: Yes

Amperage (mA): 0

Voltage (mV): 12508

Ръководство как да си калибрирате батерията: http://support.apple.com/kb/HT1490

Редактирано от alxx
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, това което се случва при повечето от Вас е нормално. За да видите в красив вид текущият 'хал'на батерията на МакБук/а си може да използвате CoconutBattery.

Калибрирането накратко изглежда така:

1) Зареждате докрай батерията (лампичката на зарядното светва зелено и индикатора в статус бара става щепселче, процентите не ги гледайте)

2) След поне 2 часа при пълен заряд, изключвате зарядното и изразходвате батерията абсолютно до край (до дупка) - като към края преди да се изразходи напълно си затворите важни програми и документи, ако се налага. Излиза предупредително съобщение при около 6% заряд. МакБука ще изключи сам - минава в специален режим, при който записва състоянието на паметта в/у диска, нещо като т.нар. хибернация.

3) Оставяте машината в това състояние поне 5 или повече часа

4) След като времето по т.4 изтече, зареждате докрай

Докато батерията се зарежда (или разрежда), може спокойно да си ползвате машината.

Тази процедура ще 'рекалибрира' състоянието на Вашата батерия. Отново може да сверите данните в Coconut Battery или System Profiler -> Hardware -> Power -> Battery Information:

Може да го правите веднъж месечно, особено ако МакБук/а Ви седи най често включен в мрежата.

ПС: За справка ето данните от моя:

Battery Information:

Full charge capacity (mAh): 4469

Оригиналния (когато батерията е била нова) Charging Capacity е бил 4600 (mAh): т.е. номиналния й капацитет е намялал грубо с 2,85 % спрямо 'нова батерия' от същия тип. Не забравяйте, че всичко това е теория, на практика нещата са близо до тези данни, но (винаги) не съвсем :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ивайло, ще се пробвам тия дни да го направя това, дано повдигна малко процентите, че ме тормозят тия 90% на 5 месеца компютър. :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен е така:

Charge Information:

Charge remaining (mAh): 4475

Fully charged: Yes

Charging: No

Full charge capacity (mAh): 4475

Cycle count: 53

но ми дава Health: 97%.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ОК, сега видях :)

Screen shot 2009-12-24 at 10.32.21 AM.png[/attachment:3g4gn0qq]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2 дни след гореописаната калибрация. Macbook Air на няма и месец.

screenshot20091224at104.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За един месец, само 2 цикъла е много малко и 92% health. Постоянно на зарядно ли го държиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, постоянно е на зарядно, все си мисля, че така не ползвам батерията и си я пазя. Аз съм си и такъв юзър, много пазя и като продавам нещо хората се чудят как така съм го запазил толкова време в такова състояние.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа с MBP 17" на един месец и на 4 цикъла. Статуса на батерията е 98% от 2 дни. Батерията е калибрирана 2 пъти: като чисто нов и вчера. Веднъж в седмицата го разреждам до около 50%. Статуса го следя с iStat Pro widget. Кокоса не се инсталира при мен. Май не е за Snow Leopard, на сайта им пише до OSX 10.5 и може би затова дава 8 месеца.

Утре мисля да ходя до AppleCenter.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всички програми според мен, четат данните си от едно и също място: System Profiler, Coconut Battery, iStat и пр. Вадят по-малко или повече инфо и по различен (визуален) начин. Coconut работи отлично на Snow Leopard (Леопард версии 10.4.5 и нагоре го дават). Според мен, просто твоят лаптоп е бил или по рафтовете в магазина или в някой склад малко повечко време, преди да го купиш (но е произведен преди 8 месеца, както рапортува Кокос/а). Има и др. инструменти с които да прочетеш инф-я от EEPROM/а, кога е произведен (Manufacture Date) Мак/а ти, потърси из Google.. Apple имаха специална страница, на която също по серийния номер може да провериш, но не се сещам как беше адреса й. Потърси. Ето ти един подобен справочник, разчитащ данните от серийния номер (Въвеждаш си серийния номер, вземаш го от System Profiler).

Ето как изглежда данните на моя Мак:

screenshot20091227at170.png

ПС: На кашона на Мак/а (ако си го получил с Мак/а, външния кашон, по грозния, който съдържа по-красивата, бяла кутия във форма на куфарче) има етикет с Бар Кодове и на него (на Английски) ясно е обозначен Manufacture Date, примерно November 2008).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Пробвах го и работи!!! Първите 3 дни нямаше никакъв резултат, но вече цяла седмица го правя това, всеки ден и батерията от 89% стана на 94% и вече държи по доста повече време, приближава се до 7-те часа дадени мъ от Епъл, докато преди държеше по 2 и половина само. Обаче пък цикълите ми станаха 112 вече. ;)

между другото: как мога да направя снимка от монитора на компютъра(МАК) като на ThUnDeR(малко по-нагоре в поста я е сложил) не е рязана, ами само на програмката, която е ползвал е показано и от страни е сякаш прашно, което е яко, как мога и аз да правя такива?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

cmd + shift + 4 и след това натискаш space и си избираш кой прозорец да снимаш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

благодаря :mrgreen: става лесно

аз знаех само за цялостното снимане(с 3ката)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че не е съвсем по темата, но как си поддържате батерията? Аз предимно ползвам машинката вързана на захранването....

Четох и на други места, но мненията са диаметрално противоположни, от "ползвай го без да го мислиш" до "при полузаредена батерия я извадете от машината и слагайте само когато ще я ползвате".

Вие какво мислите, при цена на нова батерия около 120-130 $, стрували си напъна да си играя с подобни упражнения.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...