Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Разрешаване на тетъринга (Mtel+Vivacom)


Severus

Recommended Posts

Напиши в търсачката на Cydia Tethering и ще ти излязат два варианта - за 3G и за 3GS. За 3.1.2. са, но нищо не пречи да пробваш. Може и да сработят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Tethering за 3.1.2 от Cydia не иска да се инсталира на 3.1.3 :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разрешен тетърниг на 3.1.3 чрез Supreme Preferences-наличен *.deb+depends в архив в темата за Базови приложения.

Шотовете са от 2G (само там съм на 3.1.3), но е идентично и на 3G, и 3GS.

Пробвай и дай отзиви...

[ATTACH=CONFIG]3770[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]3774[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]3773[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]3771[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]3772[/ATTACH]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталирах Supreme Preferences но не можах да намеря в него опция свързана с tethering.

Не ми активира tethering.

Като гледам от твоите шотове оператора пише че е AT&T и е от одобрения списък на Apple.

Не знам как става да е AT&T но мисля че това е причината да имаш tethering.

С Supreme Preferences промених моето логото на оператора да бъде AT&T, но не ми активира tethering.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде видя ат&т, като е на мтел??? Откъде инсталира сюприйм преференсес? Сложи ли всичките depends пакети от темата?

Като исталираш всичко, рестартирай у-вото и потърси настройката от втория шот!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Оператор AT&T 5.6 пише на първия шот. Под версията.

Да всичко инсталирах от посочената тема "Базови приложения"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мислете и оглеждайте малко, преди да се чудите. Казах, че първите шотове са на 2G, който ми е само тестов, и си седи с картата на at&t. Последният е на 3G на MTel.

Както вече обяснявах:

icon1.gif За: Тетъринг

Supreme Prefs се активира през Winterboard, a Mobilesubstrate e depends. Ако ги нямаш качени–първо те, накрая SupremePrefs.

КАто го активираш, иконата на Settings се променя, а вътре се появява нов таб с меню за Supreme Preferences. Оттам вече разгледай и порови, ама внимателно, и ще видиш как да активираш менюто за теръринга в General на Settings.

В таба на SupremePrefs в Settings–> Applications –> Phone –> Cellular Data Editing -ON

След това вече в General на Settings в подменюто за мрежа се появява таб за споделяне на нета.

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Имам проблем с този пуст тетъринг. С 3гс ФЗ глобулски и 4.0 съм. Да спомена също, че съм с къстъм за ФО телефони понеже ползвам телефона с глобулска карта.

Направих рестор и като вляза в network настройките - до тетъринг менюто не престава да се върти едно кръгче (все едно зарежда или търси). Не спира - чаках го бая време. Четох доста из интернет и явно се оказва бъг в самата ОС 4, защото от ЕпълКеър са казали, че ще бъде отстранен в следващ ъпдейт. Рестартирах телефони, настройки, вадих СИМ, пусках и спирах 3Г и мобайл дата и какво ли още не. Не мога да вляза в проклетото меню. След това взех, че пипнах carrier.plist файла (за да сменя номера на гласовата поща) и тетъринг менюто изчезна напълно. Чак преди малко разбрах от alxx, че на 4.0 не трябва да се пипа тоя файл.. Пробвах с някакви тогъли от Сидия, но изобщо не ми излязоха в sbsettings. Сега има ли какво да направя, за да го активирам?

пп. supreme prefs също не става понеже очевидно не може да се инсталира на 4.0.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Токущо ми изчезна hotspota(виваком)

Въпроса ми е - случайно ако има някой с моб. нет към тях , може ли да каже дали е налична опцията, за да знам какво да правя. Пишат се ръчно настройките, ако някой не знае : settings/general/network/cellular data network-internet tethering

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа. Сега си пуснах нет от виваком и без да задавам настройки имам нет, но също така нямам и опцията за Хотспот :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е нали ти казвам ръчно се пишат?

Айде напиши и кажи дали ще ти се активира опцията. Пусни и спри самолетния режим след като въведеш настройките

internet.vivacom.bg

vivacom

vivacom

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ниц. Тва мен не ме бърка много, но има доста хора дето го ползват. На Глобул си стои там, да отбележа само.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Токущо говорих със служител и се шашна за какво иде реч.

Отговора беше- "ние няма как да изтрием опция от вашия телефон, свържете се с някой специалист,който разбира от айфони"... :)

Ще ме карат да ресторвам отново.. до безкрай..

Чакам и друг да потвърди за проблема....

С 5.1 съм между другото, но е чудно как изведнъж ще изчезне....

Резетвах и отново попълних настройките, но върти от 1 час и не зацепва...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен на Виваком, няма проблем- пробвано на две устройства 4 и 4S . Двата са с iOS 5.0.1!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 5.0.1 с вкарани ръчно за тетър и нямам. Да си кажа и аз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iPhone 4S с 5.0.1 на Виваком при въвеждане на всички настройки в Cellular Data има Personal Hotspot (раборещ), MMS-и, както и мобилен интернет.

Cellular Data

APN: internet.vivacom.bg

User Name: VIVACOM

Password: VIVACOM

MMS

APN: mms.vivacom.bg

User Name: mms

Password: mms

MMSC: http://mmsc.vivacom.bg

Proxy: 192.168.123.123:8080

Internet tethering

APN: internet.vivacom.bg

User Name: VIVACOM

Password: VIVACOM

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mиро е прав. За хотспота, може да се попълни само настройката за тетъринга:

imagekzkx.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам, че при всички попълнени настройки вече си имам Хотспот.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А бихте ли казали как става за iPad 2 3G с карта от Виваком.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, аз никога не съм виждал iPad-а ми да може да раздава нет...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз това се питах, досега и аз не съм го виждал нито се е коментирало тук във форума и за това попитах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, днес ги попълних настройките и чак сега се активира Hotspota...

iOS 5.1b3

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...