Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Unlock/Jailbreak на iPhone 2G FW 3.1.2 чрез blackra1n


mupo

Recommended Posts

0. Ако телефона ви не е с FW 3.1.2, то трябва да направите Restore към него, но след това не връщайте Backup-a от iTunes, а изберете Set as new.

1. Теглите blackra1n от http://www.blackra1n.com за съответната операционна система на компютъра ви.

2. Включвате телефона към компютъра си, изключвате го (телефона) и затваряте iTunes.

3. Пускате blackra1n и натискате бутона "Make It Ra1n"

4. Когато се появи надпис "waiting for device", включвате телефона си.

5. След като телефона ви се разпознае ще се изпише "entering recovery".

В този момент програмата автоматично ще вкара телефона ви в Recovery Mode и след това ще започне процедурата по jailbreak и ще инсталира приложение blackra1n на телефона ви.

6. Ще видите снимка на GeoHot на телефона си (на повечето им прилича на Фродо), а на компютъра ще изкочи съобщение, че процеса е завършен и че приложението blackra1n е безплатно и ако желаете може да дарите,

7. След като телефона ви се рестартира той ще е jailbreak-нат и ще забележете икона blackra1n на SpringBoard-a си.

От тук насетне ще ви е нужен Wi-Fi

8. Стартирайте иконата blackra1n на телефона си, изберете Cydia и натиснете на бутона Install намиращ се горе вдясно. Приложението ще изтегли и инсталира Cydia.

9. Отворете Cydia, обновете (ъпдейтнете) я и чрез Search потърсете BootNeuter и го инсталирайте.

10. Стартирайте BootNeuter и се уверете, че сте му задали тези настройки

[ATTACH=CONFIG]43[/ATTACH]

11. Остава да натиснете на бутона "Flash"

Не прекъсвайте процеса след натискане на бутона "Flash"! Изчакайте си търпеливо процеса да завърши!

Редактирано от mupo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да! Това го направих и сам ..., но и SpringBoard-а не се отваря. Седи само на SOS Call ,а в iTunes SIM Card does not appear to be supported. Не стигаме до икони изобщо :Wink: А иаче ти благодаря за бързия и точен отговор ,но в моя случай това го пробвах.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Jailbreak-а с blackra1n RC3 ли го направи или с по-стара версия?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами свалил съм го от твоя линк http://www.blackra1n.com за Windows. Всичко си е така до рестарта и после се връщам в изходна позиция (заключен).

P.S.

Има ли значение ,че съм с Windows 7 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих го до точка 9 и всичко беше ОК, телефона си намери оператор и работеше. Продължих по инструкцията и след това телефона не намираше оператор. Почнах пак отначало но тоя път спрях до инсталирането на Cydia и всичко работи. За какво трябва да се прави последното от т.9 нататък?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Vlado_, златен не виждаш ли, че това е за 2G, а ти си с 3GS и то фабрично отключен?

Марш да четеш темите в раздел Правила!

kamsid, не би трябвало да има значение това, че си с Windows 7, но нищо не губиш ако опиташ на друг компютър с друга OS. Все пак изтегли blackra1n отново и опитай пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чета си добре, не говоря за моя телефон. Става въпрос именно за 2G. това което става ненормално ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:smile: То така излиза, че разполагаш с фабрично отключен 2G, който по моите скромни знания не съществува.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какво трябва да се прави последното от т.9 нататък?

Както вече ти каза mupo– леви, десни право в раздела с правилата, като изчетеш всички теми, а наблегнеш на тази за начинаещи и за основните понятия!

Очевидно не си наясно какво е джейл и какво е ънлок, а и не осмисляш, каквото четеш, макар, че ясно е казано, и затова не разбираш и задаваш подобен въпрос..

Хайде, ако обичаш, направи го, да не стигаме до официално "–Пенчо бре, чети!..." :naughty:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами странно е и за мен за това питам. Единствената разлика е че като стартирах BootNeuter ми показа версия на bootloader 3.9 а не 4.6 както е на картинката. Избрах я 4.6, както е показано и продължих, и сед това телефона не намира мтел. а преди да пусна BootNeuter си работеше нормално. Та повторих без да го пускм и си е ОК сега.

P.S. наясно съм какво е джейл и какво е ънлок.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

по-горе има тема:

"Всички налични оригинални фирмуери за iPhone 2G/3G/3GS"

От там изтеглих:

"3.1.2 (2G) - iPhone1,1_3.1.2_7D11_Restore.ipsw"

под Vista, с ъптдейтнат itunes точно преди това от интернет.

Не знам има ли значение, но беше с 2.2.1 до сега.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж аз пробвах на още 2-3 места и нищо не стана . blackra1n не работи под 64 битово XP. Чудя се дали да търся 32 битова OS или Mac OS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих 2 2G-та по този метод, оказа се, че и двете са били "pwn", така че нямаха нужда от "ботуша". YouTube тръгна и на двете след инсталация на Push Fix от beyouriphone source. Blackra1n не слага сертификати за YouTube, за разлика от къстъм фируерите, правени с PwnageTool.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с Unlock/Jailbreak на iPhone2G FW 3.0 чрез RedSn0w 0.8 (Win) -------- могали направо да мина към стъпките които е дал миро

мерси предварително

дано приеме извиненията ми , ще му купя риза )))

Sladichuk: Ако още веднъж редактираш пост, на който е отговорено, пък и на всичкото отгоре ако не редактираш правописа си, а си играеш с допълнения, обещавам, ще си спечелиш какина награда!

Засега – само подписано командировъчно, марш ТУК :read: :spank:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да ъпдейтнеш до 3.1.2

Ако имаш НАпредвид от точка "0",да можеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е уписано както за полицаи (както има един лаф) и си работи отлично, мерси за поста :biggrin:

Sladichuk: Т.е. за теб ли? Като гледам как пишеш, май се самоиронизираш.. :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми момчета и момичета тоя черен дъжд го пробвах на над 5 различни машини и не работи. В повечето случай казва: The program needs to be closed ..... Send/Don't Send . А в случайте когато "Фродо" все пак се появява на екрана на телефона, след рестарта сме заключени пак ! ..... Помощ ...!!!!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък от 3 телефона, три успешни. След като приключите с компютъра нали продължавате по телефона и това което е написал mupo от т.8, или спирате дотам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2G с фърмуеър 2.2.. става ли директно от стъпка 0 ?, или трябва да мина към 2.2.1 .. 3.0 и тн. ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...