Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Apple Magic Mouse


stamatov

Recommended Posts

Един от най-добрите мишоци, които съм пипал и понеже съм фен на мишките от Microsoft(използвам ги за игри) вече мога да кажа, че този Apple Magic Mouse е една от най-добрите мишки(не за игри разбира се, и който чете знае какво искам да кажа). За първи път и Аппле да си направят добра мишка, браво.

Редактирано от iPhoneman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам собствениците на Меджика има ли лаг при самото стартиране на мишката. В момента съм с хибридна Razer Orochi и когато я ползвам в bluetooth режим, ако не я пипам 5-10 секунди и след това като я раздвижа има едно леко дразнещо насичане. Та интересно ми е понеже Рейзър казват, че лага идвал от самата блутуут технология. Ама с клавиатурата (apple wireless aluminium) нямам такива проблеми та затова ми беше интересно при мишока какво е положението. И как е ергономиката, че ми се вижда доста 'ниска' и плоска.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поне аз за 1 седмица не съм срвещал лаг и Mac`а ми е от тези белите пластмасовите iMac на доста години. С Core2Duo.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е идеално. Без лаг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакъв лаг и мен това ме интересуваше преди да си взема, но това, че е низка определено е малък недостатък. Ако обаче е по-висока, тъч повърхността няма да е много удобна за ползване. Може би при по-малка ръка няма да се усеща низка, моята не е от малките. :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Темата е стара но дано някой помогне. Купих magic mouse която под Мас работи перфектно. Пробвах я и за win. Всичко работи с изключение на скрола.Прочетох цялата тема. Видях дадените линкове за драйвъри за Уиндоус но някак си не можах да ги намеря. Може ли някой да ми обясни по-подробно от къде да ги изтегля и има ли нещо специфично в инсталацията и настройката. Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Apple Magic Mouse Drivers for Windows за 32 и 64 битова стстема

Свали

Файла е активен до:24.01.11

Редактирано от KurtiMakarov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай но нищо не се получава. Аз съм с 32 битова Виста.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Уникална мишка!!! Просто нямам думи и съм повече от доволен ! Първия ден влязах в малко трудности, но вече свикнах и е нещо неописуему да боравиш с нея!

Както и да е.. да карам по същество относно допълнителните програми, които я правят наистина магическа!

1. MagicPrefs... - програма, която се свеаля от Apple.com и е безплатна (Е хубаво, че е безплатна, но е пълна с бъгове и общо взето имате някакви ограничения и може максимално 24 различни комбинации да направите... не че са малко, но само отбелязвам. Аз срещнах бъг когато си бях настойл кликанията и не винаги отсичаше лявия бутон... някакси все едно има някакъв лаг, който се появява между жестовете. Даже изключих всички жестове и пак си имаше лаг и не винаги ми отчиташе лявия клик.

Общо взето: Не съм доволен от програмата макар и да има лесен Interface!

2. MouseWizard - програма, която изключих със самото пускане... уникално зле и направо е отвратителна! Да не споменавам пък тя колко е ограничена... просто ужасна...

Общо взето: Пълен провал!

3. BetterTouchTool - УНИКАЛНА ! просто ненадмината програма ! Доста трудна за настройка и трудно може да се справи с нея човек, който няма познания към компютърната техника... Интересното е, че преди когато я бях инсталирал за Touchpad-а на Мак-а си направи иконка в "System Preferences" а сега новата версия не си направи такава, но както и да е. Та дадената програма мисля, че има прекалено големи възможности. Даже може да си настройте в нея и клавиатурата и нейни шорткъти, както може да нагласите и жестовете на TouchPad-а и всичко в 1 .. не е ли върховно и магическо?

Общо взето: Незаменима програма за тези върховни продукти на Apple!

За друга програма не съм търсил а и няма да търся защото заедно с тази програма мишката стана като част от мен и както казва един наш познат "Усещам мишката като продължение на ръката си"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

OFF: Как може да не използваш Razer? Това ти е ника а и са по-добри :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента ползвам Razer Orochi - bluetooth/cable notebook mouse, т.е. с по-малки размери. Доволен съм, ама днес бях в един колега от епълския форум и си поиграх magic mouse-a - ами както да кажа - много е добра. Малко ми беше бавна, но това е до настройки предполагам. Та се чудя дали си заслужава смяната. При орочито ми харесва, че има 4 програмируеми копчета (по две от двете страни) и досега ги ползвах за back/forward и expose/show desktop. Ама откакто открих че в ОС-а има опция за expose само при доближаване курсора до някой от ъглите на монитора, всички тия копчета се обезмислят..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шаманчо... този ник ми е от 7-8 години и просто като навик продължавам, но и не значи, че съм го писал относно Мишката :) А и надали има по-добра мишка от Magic-а... това ми е първата толкова добра безжична мишка... минал съм сигурно през почти всички безжични и винаги ми се е случвало да имам понякога някакво забавяне или лаг... макар и за 1 секунда. Apple-ската досега нито 1 забавяне не ми мръднала а работя постоянно на Photoshop и знаете там се иска прецизност. От 4 дена я имам а вече е на 37% батерия при положение, че е с батерии на 2600Mah. Да не говорим, че е по-прецизна от другите, които не са Bluetooth. Пък блутутските било то Razer, Asus, Microsoft и каквото и да е са просто пълни боклуци пред Magic-а

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От днес и аз вече ползвам такава мишка. Първите ми впечатления са, че е идеална за работа с Мак ОС. Скрола с инерция е много добре приложен. Няма никакъв лаг! С орочито в блутуут режим като не се ползва мишката за 5 секунди и след това има доста дразнещо насичане за 1-2 секунди. Като + определено слагам и дизайна. Още нямам преки наблюдения в/у батерията, но за цял ден позване не е паднала и с 1%. На блутуут алуминиевата клавиатура за месец ползване също не е паднала и с 1%, което определено говори много добре.

Малки недостатъци са, че дори на максимално настроена скорост пак е мааалко по-бавна, отколкото съм свикнал да ползвам; няма среден бутон; няма pinch and zoom и expose (но може да се добавят с инсталиране на допълнителен софтуер); изисква определено време на свикване с тази си плоска форма (при мен беше от порядъка на час, но при други може да е дни). Гледам дори, че се продават някакви 'добавки', които се слагат отгоре на мишката, за да стане по-висока в долната си част и съответно - удобна :) Друг вариант е ако имате удобен за ръката пад.

Не съм я пробвал още с Уиндоус как се държи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никога през последните 5 години не съм държал мишка с цяла длан и тази като я хванах ми беше като "продължение на ръката". Такива добавки само ще загрозят всичко за да стане по-висока! Лаг и аз още не съм видял даже и за хилядна... даже да не казвам голяма дума ама във фотошоп-а не съм се справял толкова добре колкото сега с нея! Относно батериите... незнам за вас как така за 1 ден не мърза и с процент ама при мен я имам от 5 дена и вече мишката е на 32% а клавиатурата е на 74%... + това в деня да има най-много 2 часа, в които да не се ползва. Имаше някъде фиксове да оправят това. Ще погледна, но мисля, че от толкова работа през цялото време няма как да не мръдне толкова батерията! Всички тези Жестове (изгъзици) стават най-добре с програмката BetterTouchTool... тя ме накара да заобичам мишката още след 1-вия час... ;) Най-интересно е като гледам накой, който не е боравил с Тъч повърхности как си движи пръстите все едно са му гипсирани и не може да се справи с боравенето ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пък не е нормално при теб толкова бързо да пада. Вчера съм я ползвал поне 5-6 часа и днес малко и още е на 100%. А на всичко отгоре понеже я купих втора ръка - не съм сменял батериите. Дали пък тези допълнителни програми за добавяне на нови жестове не се отразяват на батерията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С това трябваше да започнеш Razer... "Най-добрата безжична мишка." Не да казваш, че е най-добрата за фотошоп и т.н. , но стига сме си ги мерили сега :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не забравяме, че Logitech също са много добри, но не му е тук мястото да ги сравняваме.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Шаманчо... дам :) прав си ;) Объркал съм започването :) и Logitech не са лоши... но в тоя клас мишки мисля, че Razer-ите са най-добри защото са най-прецизни.... От друга страна Magic Mouse-а изобщо не е в този клас... то в класа на Меджик-а няма никоя друга мишка защото тя господства над всички :) ахахахахаха Просто това се разбира, чак след като свикне човек с нея, но под OSx среда :) Вече кой колко бързо свиква е друг въпрос ! :)

@DreamcatcheR... Да... Програмите влияят на изтощатаването на батериите по няколко причини, но най-главната е, че активират сензора за Мултитъч-а да е постоянно включен а той хаби изключително много батерия. Най-вероятно мишката ще изкара най-много, когато се комбинира с клавиатурата. Защото дясния клавиш става с комбинацията ("Control" + клик) и тогава когато мултитъча е изключен ще изкарва с месеци :) Но все пак се надявам моя проблем да е от батериите все пак... 5 дена не са изобщо много а вече е на 27%. Очаквам сега да ми пристигнат другата седмица 3000mAh батерии, които са пресни пресни и се надявам там да е истината :).

п.п. Проверих моите сега и се оказаха, че са били 2100mAh и са старите ми зарядни, които са идентични с новите, които купих предния месец, и затова явно така се получава. Сега ще потърся къде са "новите" 2100mAh Uniross Hybrid и ще ги заредя до край и ще тествам до другата седмица да видим какъв ще е резултата... Пък после като ми пристигнат пресничките ще тествам и тогава ;)

п.п2... сега ги сложих да се зареждат и слагам уж заредените на 100% преди 5 дена батерии и какво да видя... на 66% :( Явно самите батерии са калпави... Като се заредят ще ги сложа на мишката да видим как ще върви консумирането на тези Хибридни. А аз се чудя защо фотоапарата прави 50 снимки и батериите свършват.. пу да му се незнае

Редактирано от Razer
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все пак самата мишка си консумира доста в сравнение с другите си събратя. Аз я имам от самото й излизане и мога да кажа, че с едни батерии, ползвам само duracell, повече от месец и половина не съм изкарвал. Доста хора съм чул да се оплакват по международните форуми, но всичко си е въпрос на личен избор.

Искате "fancy" жестове, готина форма на мишката - magic mouse, искате мишка с дълъг живот на батериите и по ергономична форма - всяка една друга (над 50 лв.). Да не ме заплювате сега, и аз я имам, и аз съм се ръснал за нея, и аз я харесвам, но дизайна е по-скоро красив от колкото ергономичен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб. Но това, че ти издържа месец-месец и половина според мен е много добре! Има само няколко модела на лоджитек, които издържат повече. И те са от сравнително по-новите. Имам mx revolution - страшно удобна, ергономична, много бутони.. Но тежка, голяма, изисква wifi receiver да е включен към usb, което за мен на лаптоп не ми е удобно. А и батерията не ми е издържала повече от 1-2 седмици. Меджика за 1-2 дни ползване вече е на 91%, но наистина забелязах, че почна по-рязко да пада след като инсталирах допълнителните програми. Честно казано MagicPrefs повече ми допада от BetterTouchTool. Няма бъгове при мен. Има по-малко настройки, но за сметка на това е доста по-лесна за настройване. С BTT се мъчих 1-2 часа, докато я настроя. А с меджик префс - 5 мин. От лятото с излизането на Lion-a ще добавят и нови жестове с 3 пръста, но ми е интересно дали ще се отрази много на батерията..

А м/у другото някой успял ли е успешно да подкара pinch and zoom опцията. С btt става, но е много бъгаво или аз не мога да го настроя като хората, то са един куп слайдъри за sensitivity.. И когато приближавам е горе-долу наред, но когато се опитам да намалявам - става много по-бавно и е адски дразнещо. Не е като на тракпада на лаптопа - там си е мазно и много удобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Относно Pinch and Zoom и аз неможех да се справя и затова не съм я ползвал а и не ми е трябвала чак толкова защото за тази работа използвам освен във Photoshop-а а там си имам алтернатива с клавиатурата, което ми е по-удобно!

BTT-то първия път преди 3-4 месеца като го пуснах да си направя Тракпад-а и аз му се издразних и го махнах на 5-тата минута. Но сега като взех Magic-а и си качих MagicPrefs-а и при нагласянето с кликане, когато 2-та пръста са ми на мишката да ми е Middle Button и някои други настройки започна да ми бъгва еденичния клик... смисъл - не от всеки път изпълняваше Left Click и трябваше да отделя пръста и да кликна пак и така няколко пъти докато го изпълни и забелязах, че се получава, ако ползвам 2 функции непосредствено една след друга в интервал от 1 секунда. И това за мен се оказа прекалено много дразнещо и се наложи да кача и разуча BTT и след разучаването й се влюбих в нея :)... между другото сега като изтрих опциите на Pinch and Zoom, но си активирах други допълнителни и си заредих Hybrid батериите до 100% все още мишката ми е на 100% от вчера на обяд, когато написах, че ще ги сменя за тест за тая седмица. Ще видим до Петък на колко ще стане при положение, че по цели дни ще съм на лаптопа.

бтв... Търсих програмка за следенето на мишката, тоест да записва лог какво си правил колко си използвал мишката ала бала, но не намерих... дали има нещо такова изобщо? Спомням си, че на Windows-а имаше някаква такава даже имаше и за клавиатурата колко бутона си натиснал и ала бала... ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Има ли шанс на Уиндоус да се активират жестовете за back/forward? Например с някакъв допълнителен софтуер или драйвър? Сложих Уин7 през бууткамп и е направо мъка без back and forward. Все едно съм се върнал 5-6 години назад..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, дайте някакъв линк за драйвъри за Win 7 64bit за меджика, че няма скрол и е много зле. Иначе няма какво да я коментирам, мишката е като всеки нов продукт на ябълката... просто уникален.

EDIT: Сега пробвах и на Win XP 32bit и пак така, има мишка, няма скрол...

Абе аз си знам, че нещата си отиват към макбуук :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...