Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Грешка 5002 в Румънския AppStore


stamatov

Recommended Posts

От около 24 часа упорито се боря с тази грешка в Румънския AppStore. Не мога да си платя нито едно приложение, платените не мога да ги ъпдейтна нито от телефона нито от Mac-а. Понеже ние българите нямаме собствен AppStore (за съжаление) знам че много от хората ползват Румънския защото само там признават наши кредитни карти (чудно ми е защо).

Та въпроса ми е, има ли някой друг подобни проблеми с платените приложения в Румънския store (днес и вчера), или да продължавам борбата локалко при мен (ще направя рестор и т.н. но не знам как ще ми помогне при условие че и от itunes на Mac-а също не става, но ще му мисля). Някой да разполага с информация по въпроса?

Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм го този проблем. Просто изчакай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, при мен ново 20. Логнат съм в румънския апстор и досега всичко о.к. От днес това:

img0128.png

Идеи? Или някой с подобен проблем, за да знам дали проблема идва от самия айтюнс стор или е от мен?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко купих едно приложение. Нямах проблеми, но иначе и на мен ми се е случвало да дава грешка 5002. Явно, когато спират стора за някаква съществена промяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че Румънския store е спрян заради новите имена (директории и именуване) на приложенията, явно му е дошло време и на него за upgrade след американския който беше преди 10-тина дни.

Общо взето се надявам да е това, защото може и да е нещо като "лов на вещици" имам предвид да чистят Румънския store от "натрапници" Българи.

В момента съм малко на изчакване да видим утре в първия работен ден как ще е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема е от 4-5 дни вече. Нито мога да плащам, нито да ъпгрейдвам. Имам акаунт и в американския, но там всичко си е ок. Ще изчакаме малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм така от 3-4 дена.Интересното е че не мога да купувам,но пък си ъпдейтвам старите без проблем.На мен ми изписва "An unknown error has occured"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След няколко дни в опити, и 4 писма до itunes support с много остър тон от моя страна ето с две думи резултата:

Поетапно всички карти издадени в България ще бъдат блокирани в Румънския App Store. Целта е до началото на следващата година всички които не са румънци да са "почистени" от там.

За съжеление не се очаква догодина да има наш store, просто ни режат от румънския.

Малко ме е яд, защото имам почти 200 купени приложения от там, но няма как връщам се на американския store със gift cards по 25$ покупка по ebay. Малко по неудобно е, но поне не могат да ми блокират gift card, или не знам вече може и да могат, това все пак това е apple, при тях логика няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би ли постнал оригиналния техен отговор. На мен също ми даваше тази грешка, но в момента го ползвам без проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...