Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Канадец премина границата със САЩ с паспорт на iPad-а си


sharenia

Recommended Posts

Канадец, който забравил паспорта си, заяви, че е успял да премине границата съсСАЩ, използвайки копие от документа, сканирано на iPad-а му.

photo_verybig_833130.jpg

Мартин Рейш от Монреал връчил на американски граничар дигиталното си устройство, след като близо до границата осъзнал, че е забравил паспорта си. Той казал на граничаря, че отива във Върмонт, за да даде коледни подаръци.

Рейш съзнава, че служителят е направил изключение. "Помислих си, че поне мога да опитам. Той взе iPad-а в малката кабина на границата. Остана там пет-шест минути, но на мен ми се сториха цяла вечност. Когато се върна, той направи дълга пауза, след което ми пожела Весела Коледа", разказа канадецът пред Асошиейтед прес.

33-годишният мъж смята, че проявената от него честност и шофьорската му книжка са му помогнали да премине границата, за да достави подаръците миналата седмица, предава БГНЕС. Рейш, който успешно се върнал в Канада по-късно същия ден, обеща, че в бъдеще няма да забравя паспорта си.

Но се надява, че един ден сканираните документи за самоличност ще се превърнат в норма. "Смятам, че в бъдеще ще можем на 100% да пресичаме граници със самоличността ни на дигитално устройство, това е само въпрос на време", сподели Рейш.

П.С . И един мърмот ...... :tooth:

dariknews.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За Америка не знам, но тук можеш да пресечеш която и да е граница без паспорт, а с един до няколко "Алековци".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето го изявлението на U.S. Customs:

http://www.cultofmac.com/137970/u-s-customs-we-wont-accept-a-photo-of-your-passport-on-your-ipad-exclusive/

С две думи: пичът наистина е минал с копие на паспорта на iPad, обаче в него е имал шофьорска книжка и акт за раждане! От U.S. Customs изрично предупреждават, че НЕ пускат хора със сканирани/снимани документи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, мислех да се запътвам натам :) .......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...