Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Освобождаване на място на малкия дял на iPhone.


mupo

Recommended Posts

Малкия дял по подразбиране е 500Mb (точна затова се нарича малък) и на него е качен софтуера на телефона (FW-a). Докато останалото пространство от телефона (3.5Gb, 7.5Gb или 15.5Gb) се нарича голям дял. Хитро нали? :sad:

Както знаем приложенията от AppStore, аудио-видео файловете, снимките, приложенията от Cydia, Installer и Icy, както и темите за промяна на облика се качват на големия дял на телефона, но някои приложения "пишат" и на малкия дял.

Всички знаем какво се случва когато на дяла на който е инсталирана операцинната система (OС) на комютъра ни остане прекалено малко място. На пръв поглед нищо страшно, излиза съобщение, че мястото е критично малко и че трябва да изтрием нещо, за да може ОС-а да продължи нормалната си работа. Да, но ако не го направим някои приложения ще започнат да крашват, което вече не е нищожен проблем.

Същото е положението и при iPhone, само че при него не излиза съобщение, че мястото е намаляло, а директно почват последствията.

Тук идва време да престана с лирическото отклонение и да кажа, че целта на тази тема е да избегнем появата на последствията. :)

Това което трябва да направим е да влезем във файловата система на телефона си с помоща на компютър, използвайки любимата си програма (WinSCP, iFunBox, Disk Aid или друга) и да отидем до /System/Library. Добре е да копираме папката TextInput на компютъра (за всеки случай ако сгафим нещо), след което да отидем в /System/Library/TextInput и да изтрием всички папки с изключение на:

TextInput_en.bundle
TextInput_ru.bundle

Папките които се трият са езици за писане т.е. езиците за клавиатурата (поправете ме ако бъркам), които повечето от нас не използват.

Ако използвате някои език за писане, не трийте папката му!

Например ако използвате италианска клавиатура, не трийте TextInput_it.bundle

По този начин ще освободите ~140Mb на малкия дял, което е повече от достатъчно за нормалната работа на телефона ви.

Този пост беше повишен в статия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм получавал съобщение за недостатъчно място на малкия дял с 2.2.1 на Iphone 2G 8gb.

м/у другото - появи се след като инсталирах iphonetic-а, ест. преди да приложа хватката от по-горе :bravo:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си качиш и BossTool и преместиш и Fonts ще освободиш още място. След това спокойно можеш да го деинсталираш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно с bosstool е добре ако е 500мб стандартен,има и друг вариант!

Аз имах ФЛ 2.0.2 с партишън 600 мб слойих го,и после минах на 2.2.1 и си остана 600мб!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...
Допълнително може да изтриете фонтовете които не ползвате :)

Абе симпатяга, ти чете ли първия пост в темата? Или ей тъй, да се намираш на приказка?

Папките които се трият са езици за писане т.е. езиците за клавиатурата

Това според теб какво е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да даде линк за сваляне на някоя от тези програми защото с новата data.bg вече почти нищо не може да изтегли човек :neutral:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

(WinSCP, iFunBox, Disk Aid или друга)

Тези програми са безплатни, така че ги потърси в Google, щом не можеш да ги откриеш във форума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Направих един малък гаф.копирах папката TextInput в компютара , но после малко се поовлякох и вместо да изтрия ненужните езици от нея аз изтрих цялата папка.Няма страшно нали я имам копирана в компютара ,но... направи ми впечатление че папката е само 75.7 мб. , а на другия си компютар имам същата папка която съм копирал преди около месец и е 171 мб.От къде е дошла тази разлика-някой има ли идея.Моля споделете колко е голяма при вас папката TextInput.Благодаря.телефона е 3Г ФЗ с FW 3.0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 4 седмици по-късно...

А на 3.1.2 коя папка е с българската клавиатура. Не виждам bg. Само en и ru ли да оставя, защото съм оставил още няколко?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма .bg. Ако мислиш да ползваш emoji запази си и тях заедно с .en и .ru.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво е "emoji". Искам да имам само фонетика и qwerty клавиатура. За тях да оставя само .en и .ru ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си оставил само en. и ru. и си имам бг и qwerty но съм с 3.1.За 3.1.2 предполагам че ще същото

ама не съм сигурен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фонетичната клавиатура в 3.1.х вероятно се съдържа в TextInput_ru.bundle, тъй като както виждате TextInput_bg.bundle няма.

Запазваш тези двете които съм споменал в първия пост и които ти казаха доста потребители и трябва да си ОК.

П.П. emoji е клавиатура с емотикони, която е достъпна още FW 2.2 за абонатите на японския оператор Softbank.

За да са налични и за другите потребители трябва да се отключат и да се активира emoji от японската клавиатура.

Има много приложения за активирането им (включително от Cydia и AppStore). Едно от тях е това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Благодаря за ръководството бързо, лесно и полезно. А какво друго освен езиците и тапетите може да се изтрие, например при 3гс гласовите инструкции на друг език освен английски нужни ли са?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямам 3GS, за да експериментирам. Това което съм написал в тази тема е плод на експерименти, наложени от нуждата на място при тестовете на iPhonetic 2.2.1 beta :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за ръководството бързо, лесно и полезно. А какво друго освен езиците и тапетите може да се изтрие, например при 3гс гласовите инструкции на друг език освен английски нужни ли са?

Що сам се опитваш да скапеш тел-а? Програмите от апстор отдавна вървят като User/Mobile(т.е. на големия дял), а триенето на Textinput освобождава 140Мб - това е съвсем достатъчно за екстрите от сидиа. Ако все пак ти малее - помоли някой с Mac да ти направи един Custom FW с root partition 1GB и си готов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...