Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Хардуерен проблем с невъзможен сервиз?


dan3ata

Recommended Posts

Здравейте,

наскоро се върнах от Норвегия, и от както съм в БГ телефон ми не работи като хората. А именно: когато се обаждам аз чувам всичко но от другата страна не ме чуват. По някга чуват пращене но понякога не. Интересното е че това не е всеки път. Понякога с дни си работи нормално. Когато се забелязва проблема - продължителноста е минимум час или повече. Но след известно време се оправя. В Александър сервиз - София ми казаха че цитирам " това си им е проблем и в 99% от случайте сервиза е невъзможен". :yikes: В Криейтив естествено ми казаха да го рестор-на и след това да им го дам да го видят, но не се занимавали със сервизиране на мобилни устройства :swear: - само с подмяна ако бил гаранционен. В случая по-интересното е че точно Криейтив ми го смениха с нов след дефект на дисплея докато беше гаранционен. Не знам дали е уместно да се наричат сервиз тогава или поне да специфицират че не е за мобилни устройства. Както и да е.

Имате ли идея дали този проблем може да бъде оправен и ако да къде.

Мерси на отзовалите се !

п.п. Извинявам се за пропуска - устройството е Iphone 4

Редактирано от dan3ata
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли някаква идея твоя приятел къде го е ремонтирал. В Бургас ли е някъде?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никола, знам че обичаш да се изказваш компетентно, но как му направи диагностика от разстояние - екстрасенс нещо или?

Колегата не е цитирал точно отговора на сервиза - става въпрос за често срещан фабричен дефект в платката, който няма как да се поправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано цитирах дословно но това не е важното все пак. Не искам да оспорвам компетентоста на сервиза, просто търся вариант как да не изхвърля 1000 лв в кофата за боклук :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Търси платка от някой със счупен дисплей. Ако ще те успокои - отдавна не са по 1к, вече има и за под половината ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Мерси, ще пробвам да намеря такава платка но какво точно представлява, някаква идея къде мога да го поправят ако предоставя такава?

Редактирано от dan3ata
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Незнам къде точно го е сменил,но проблемът беше абсолютно същия.Когато звъни при мен пращи или не се чува нищо,но понякога си работеше без проблем,накрая смени микрофона и се оправи.Незнам дали твоя проблем е точно същия,но поне така мисля или мислех :biggrin:

Редактирано от N1k0lA
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

CS42L61A-CWZR (cirrus logic audio codec) или AUD10-C0 са проблемните в телефона. По-често първия. Понякога ребола решава проблема, но обикновенно се сменят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Имах същият проблем проблемът ми беше че при падането се бяха разхлабили болтовете вътре понеже корпусът поне малко се огъва какво направих: свалих капака и с точна отверка внимателно позатегнах всички видими болтове по дънната платка и се оправи ако това не помогне малко хартийка на конектора за микрофона дока и хоум бутона също помага както видях в youtube по принцип трудно се разваля конектора но ако е нещо лентовият кабел вървят между 25 и 40 лева в интернет може да си го подмениш сам но трябва да имаш най-малкото хубава отверка за да не прецакаш болтовете и също така магнит на които да ги слагаш за да не ги изгубиш ;) дано съм помогнал моят съвет е да не бързаш с сервиз ако искаш да спестиш някои друг лев не се налага дори да го разглобяваш напълно само притягаш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти погледна ли датата на последния пост???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По принцип когато някой има някакво инфо за даден проблем е хубаво да каже как е разрешен за да се натрупва информация, така че не виждам проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пък аз виждам, когато се повтарят неща, дъвкани преди 100 години, с достигнати изводи и решения, които всеки средно интелигентен индивид може да осъзнае сам, ако малко поразсъждава....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Толкова боси хора има с тия iPhone че и да им го повтаряш немогът да го разберат за кво трябва да се обиждаме един вид кво ви пречи да има 1 2 поста повече сякаш хардовете на сървара ще се препълнят...............

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично - нищо. А, ти правилата чел ли си? Щом искаш да ги спазваш принудително - дерзай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, бихте ли ми помогнали ако знаете, как мога да се възползвам от гаранцията на закупен iPhone 4S от Швейцария. Звънях в креатив центъра, от там ми казаха, че не могат да ми помогнат защото апарата не е закупен от Европейския съюз. Към кого мога да се обърна без да ми се налага да ходя до Швейцария.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Към никой, особенно ако е купен от оператор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...