Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Заслужава ли си iPhone 5?


Grievous

Recommended Posts

Естестено, че си струва и ако човек има средства и възможности да ъпгрейтва всяка година с новия продукт, е глупаво да не го прави само защото телефона бил почти като стария или имал само хардуерни подобрения. Тези, които направиха миналата година "ненужния" ъпгрейд от 4 към 4S знаят за какво говоря. Казвал съм го и преди, че приликата между 4 и 4S е само външна, иначе разликата между двата телефона е от земята до небето. Сигурен съм, че и сега ще е така. Просто чакам с нетърпение да купя новия. Ее, нетърпение е силно казано, но когато в Дигиталния център сменят надписа "Очаквайте скоро" с "Наличен - доставка 1-2 дена", аз ще съм от първите, които ще се обзаведат. Надявам се дотогава да има и нано-СИМ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е на тях като им гледам цените на 4s ми се завива свят, та какво остава за 5 :yikes:

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Яки са цените, да. Но аз нямам познати зад граница, нито пък познати, които внасят по няколко апарата и продават. Пък от друга страна, винаги съм бил склонен да платя повече, но да имам срещу мен някой, който ако стане нещо, ще се занимава с гаранциите. Добре, че не се чупят тези апарати или по-скоро добре, че досега съм късметлия и не съм имал проблем (сега чукам на дърво). Ако видя тук някой да продава по-изгодно, може и да се замисля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен като цена е най – добре да е от някой от операторите, то така или иначе си ползваш избрани от теб услуги и си плащаш месечния абонамент, а цените са по ниски от магазините.

Но въпроса е кога ще дойде тука, и на какви условия ще го предлагат, ако се забавят много ще изгубят и малкото клиенти които биха си го взели от тях.

Редактирано от iViktor
  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Условията надали ще са по-различни от тези на които продаваха iPhone 4 и 4s. Или поне няма логика да са по-лоши.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако на някой му е интересно, тук може да види реалните размери на телефона.

https://developer.apple.com/resources/cases/dimensions/iPhone-5-dimensions.pdf

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Условията надали ще са по-различни от тези на които продаваха iPhone 4 и 4s. Или поне няма логика да са по-лоши.

Същите ще са цените, единствено може би ще има промяна в тарифните планове.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От днес вече е наличен за предварителни поръчки в Австрия. За момента най-изгодните предложения са от Drei (3 - Hutchison)

При подписване на 2-годишен договор при тарифа 45 € на месец, цената на телефона е

16 GB - 99 €

32 GB - 199 €

64 GB - 299 €

За бизнес клиенти предложението е:

3-годишен договор при тарифа 24 € на месец, цена на телефона:

16 GB - 118 €

32 GB - 215 €

64 GB - 310 €

Към момента оператора Orange предлага телефона само за настоящи клиенти при продължаване на договора, като цените са в зависимост от бонус нивото на клиента към момента. За най-ниското 1-во ниво, цената на апарата е 599 € (16GB) и за на високо (9то): 199 € (16GB)

T-Mobile:

16 GB - 99 € при тарифа 55 €

32 GB - 199 € при тарифа 55 €

64 GB - 299 € при тарифа 55 €

A1 (Мтел :)):

обявили са цени от 49 € / 149 € / 249 € но не е ясно още при какви тарифи и условия

За да избегнем недоразумения искам да уточня, че това по-горе е САМО за информация. Моля ви, не ми пращайте лични съобщения от рода: "Може ли да ми вземеш един" и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

adept, тогава тази информация за какво е?

Дайте инфо за нашите оператори, не за чужди. Едва ли някой ще хукне да си купува от Австрия телефон, като се знае, че за iPhone 4 още няма отключване.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@Grievous: По 2 причини. Миналата година, бях изрично помолен да постна цените на iPhone 4 в Австрия, освен това предполагам, че форума се посещава от потребители, които:

а) са от Австрия и нямат пълен достъп до горната информация (например Orange показва цените си само на неговите си клиенти, след като се логнат)

или

б) се интересуват от подобни сравнения и биха могли да си направят извод за евентуалните цени в България.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам напоследък една тенденция да се купува телефон от чужбина, а не от България. След това се започва с мрънкането за отключване или, че при teodorteo цената е по-висока. Не веднъж е дъвкан въпроса с абонаментен план към Мтел и Глобул. Всички знаем, че цените по нищо не отстъпват на тези в Австрия например. Склонен съм да вярвам, че на наша земя дори ще е по евтино. Плана си е план, телефона телефон. Минават две години и си с ФО. Няма лошо, че ни информираш, но аз имах впредвид това:

За да избегнем недоразумения искам да уточня, че това по-горе е САМО за информация. Моля ви, не ми пращайте лични съобщения от рода: "Може ли да ми вземеш един" и т.н.

Нищо лично, да не се обидиш. ;)

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цени от Мтел, като го пуснат:

Surf&Talk XL - 54,90лв. такса - iPhone 5 16GB за 799лв.

Surf&Talk L - 34,90лв. такса - iPhone 5 16GB за 999лв.

При сключване на 2-годишен договор.

Неол колко ти е достоверна информацията? На мен вчера ми казаха, че Мтел и Глобул още не са се разбрали по между си за цената, на която ще го пуснат, т.е някакво картелче се заформя.

Плюс това се подготвят и нови тарифни планове, няма да са същите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дигитален, са обявили сравнително добри цени, да не повярваш :)

iPhone 5 64GB - 1999.00 лв.

iPhone 5 32GB - 1749.00 лв.

iPhone 5 16GB - 1499.00 лв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Супер!

Щом там са такива, да се надяваме че тук ще са по-надолу...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Grievous, аз мисля, че има смисъл да се дава информация за цени в чужбина.

Сега в Orange Австрия дават всички смартфони Unlocked/отключени.

Например iPhone 4S 16GB го продават за 579€ с месечна тарифа 7,50€ (минимална) без обвързване (което означава, че можеш да си прекратиш договора по всяко време) (поне аз така го разбирам от сайта им).

Другата седмица ще видим какво предлагат за iPhone 5.

Не всички живеем в България, но повечето посещаваме именно bgiphone.com. Защо да не си помогнем/получим помощ (насоки). Едва ли с adept примерно ще се засечем в някой австрийски форум за да споделим информация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ifixit са направили teardown и според тях черният лесно се дере по лайсната: http://guide-images.ifixit.net/igi/FDXRCFBomMOLycY2.medium

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е оксидирана а на такава ми прилича, аз лично се засилвам към белия. Сума пари изхвърлих за един такъв часовник.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно рамката ще е като при 4/4S, моя е на 4 месеца и винаги е седял в бъмпер, който ми махна покритието на няколко места. Много жалко ако отново се дере лесно.

1D23_505C41F8.jpg929C_505C41F8.jpg

62BF_505C41F8.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе...това някой хейтър го е надрал :yikes::get-crazy:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес попаднах на цяла тема по този въпрос в macrumors ето я и нея - http://forums.macrum...d.php?t=1445522

Черният много добре изглежда но ако е вярно това ще е неприятно. Бях се засилил за черен, но може и да размисля и да взема бял.

Още една тема с доста снимки - http://forums.macrum...d.php?t=1448690

:get-crazy:

Редактирано от iViktor
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще полудея ако за месец-месец и половина ми се изтъркат ъглите, нали се сещате, че гаранцията няма да покрива такива щети, защото ще кажат, че не е пазен или е изпускан. И кво телефон за 1500лв за месец прелича като взет от някоя заложна къща, голям резил ще е ако това се окаже вярно. Белият не бих си го взел никога, така че и тва не е вариант.

  • Харесвам 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко в телефона е много хубаво ама хората са казали много хубаво не е на хубаво :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако това е вярно, не го ли оправят, пропускам :swear:

  • Харесвам 5
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хух, тъкмо поръчах черен ...,.. хм. Ще следя развитието с любопитство.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът не е само, че ръба на телефона лесно се бели, ами че почти всяка бройка идва директно с тези петна! Ето снимки на едно момче, което си е взел черен iPhone 5 и след само 4 часа ръба се е олющил! Върнал си е телефона в магазина и го е сменил за бял, но и при него се наблюдава същия дефект. Сигналите от първия ден са много, което поне според мен доказва, че дефекта е глобален и е на лице. Страшна излагация от страна на Apple, ама така е като си изнесхо производството в 100 различни завода и качеството падна и снимки на новите продукти вече излизат на яве доста преди премиерата си...

Снимки:

IMG_0028_zps76971bdd.jpg

IMG_0029_zps73929058.jpg

IMG_1890_zps12c99dba.jpg

IMG_1891_zps21ed162b.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...