Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPad 2 - не могат да се ънинсталират приложенията


tnt3

Въпрос

Здравейте!

iPad 2 16гб Wi-Fi с джейл, 5.1.1

Като се опитам да ънинсталирам или дори да преместя иконите на приложенията не се получава - иконките не се 'разтреперват' и най-важното няма "х" отгоре вдясно на иконката за ънинстал.

Когато е активирана мултитаскинг лентата отдолу мога да затварям самите приложения.

Пробвах да преинсталирам 5.1.1 - може би Епъл неподписват вече този софт, грешката / "your device is not eligable for this soft" 3194 / излиза пи опит за рестор и това е.

Пробвах какво ли не - от преинсталиране на mobile substrate, до качване и махане на приложения които уж крият тази функция /дори незнаех, че има такива/.

И сега не иска да ресторне на 5.1.1, 6.0 не искам да го качвам че ще загубя джейла, а немога да махна старите и неработещи приложения /айпада го купих днес, не беше джейлнат и аз го джейлнах, но незабелязах преди това дали присъства този проблем, за което ме е яд, но неможех да предположа подобно нещо/.

Нямам Restriction в менюто, което имат някои да забраняват триенето на приложения, нито пък Profiles.

/макар отгоре вляво където по принцип пише iPad на мен ми пише default ?!/

Aко някой има идея моля да помогне.

Поздрави!

Редактирано от tnt3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

15 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Цял роман а дори едно от въпросните приложения, които не могат да се трият не спомена.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Има ли смисъл да изброявам върху кои приложения си задържам пръста, след както казах, че не се "разтреперват" иконите и дори неможеш да се опиташ да изтриеш каквото и да било.

Иначе това са приложения, инсталирани от предишния собственик и от сегашния - примери: Deer Hunter, oPlayer, Google maps, Warriors 2, Chess, Skyscanner и т.н. и

Естествено, не се опитвам да пилагам този метод върху приложения от сидиа или "вградените" от Епъл.

Лека.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А случайно да ти тръгва скрийнсейвър, като го оставиш отключен за няколко минути? Ако е така - имаш демо контент, който не позволява да се местят и трият приложения, без рестор няма оправия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Но мисля,че не може и да инсталира!А той си има доста добавени приложения!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не, не тръгват скрийн - сейвъри.

Рестор, ама не ще, както описах по-горе.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По принцип демото се държи по начина който описваш, няма рестрикшънс, не може да местиш и триеш, само дава да инсталираш, но има и скрийнсейвър. Рестор с по-стара версия няма да ти даде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Тнт3, имах предвид да изброиш едно, две за да се уверим, че не са от Сидиа, щото ми разправяш за субстрати и т.н. Явно случая не е такъв.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Няма скрийн-сейвъри, оставих го доста време да видя и не се появиха.

Аз искам със сегашната му 5.1.1 да ресторне, не с по-стара. Може би имаш предвидс по-стара от най-новата на Епъл?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Само 6 може да сложиш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Епъл много бързо спряха да подписват 5.1.1, а 6 никой не е доволен от нея, за сега доколкото чета, да не говорим за липсата на джейл...

Проблемът се реши, благодарени не Виктор /не от този форум/.

За да знаят и другите и за да съм полезен, ето го решението:

1. Отвори /private/var/mobile/Library/Preferences/com.apple.demo-settings.plist с iFile.

2. Сложи ключовете LockIcons и StoreDemoMode от true на false.

3. Изтрий /var/mobile/Demo.mov, ако го има.

След изпълнението на точки 1. и 2. /нямах demo.mov/ и респринг нещата се оправиха.

Още веднъж благодаря!

Поздрави на всички!

Редактирано от tnt3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да, именно решението без рестор беше целта, която постигнахме благодарение на Виктор.

:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И тук е писано как да се махне демото...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да, Пешо писано е, но не и за .plist файла

http://bgiphone.com/...нно/#entry30229

tnt3, според мен би стана работата без редактиране, а директно с изтриване на въпросния .plist файл. Както и да е важен е крайния резултат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...