Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да си изчистя диска?


princess77

Recommended Posts

Здравейте, моят МАС е почти пълен. Изтрих какво ли не и освободих само 20 gb. В "about this mac/storage" се вижда например, че имам 12gb Моvies, a реално нямам. Пише също, че backups са 40ГБ?! Има ли програма, която може да помогне ? Искам тези бекъпи да ги махна, но не ги откривам :(

Редактирано от princess77
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-горе в дясно има една лупа(Извинявам се за начина на писане). След като кликнеш на нея напиши в прозореца .avi и посочи най-отдолу "Show all in Finder". Въпрос на желание е от твоя страна кои от тях да изтриеш. По същия начин напиши .flv; .mkv; .mov; backup. Триеш ненужното. Не ти трябват допълнителни програми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Daisy disk - сканира диска и го изобразява като диаграма показваща най-тежките папки.

Disk doctor - трие ненужни файлове и кешове като предоставя избор какво искаш да замине и изписва кое какво е.

via Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-горе в дясно има една лупа(Извинявам се за начина на писане). След като кликнеш на нея напиши в прозореца .avi и посочи най-отдолу "Show all in Finder". Въпрос на желание е от твоя страна кои от тях да изтриеш. По същия начин напиши .flv; .mkv; .mov; backup. Триеш ненужното. Не ти трябват допълнителни програми.

Това го правих и не излизат филмови файлове, аз всички ги изтрих. Мистерия....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кошчето празно ли е?

Има възможност да е пълно, но да го виждаш като празно, защото нямаш права. На мен това ми се е случвало преди - някой ъпдейт е омазал правата, но трябва да потърся как го оправих...

Edit:

Всъщност се оказа, че съм нямал права над Trash папката. Което е странно, защото аз съм админ на компютъра. Изглежда при някой ъпрейт нещо се е омазало. След като си дадох през терминала, всичко се показа в кошчето. Отървах се от 44GB файлове ;)

Виж дали като изтриеш нещо отива в кошчето, ако не - значи това е проблема!

Редактирано от iHustle
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изтегли си Disk Inventory X. Не е най-красивата, но е безплатна програма, която ти показва визуално кое колко място заема. Намираш най-големите блокчета и изследваш кое какво е, като внимаваш да не затриеш разни важни системни неща :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...