Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

С любезното съдействие на AppleserviceBG, една история, за един iPhone и неговата принудителна смърт.


negozanimavai

Recommended Posts

Ако е хоби, би трябвало да го прави безплатно, както много хора тук сме помагали като се налага. А какво означава ве? Някаква слабоумна форма не бе ли? Това като го видя и ми се присира. Само заради него бих пребил автора, дори да не ми е преебал телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 121
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • negozanimavai

    25

  • The Shaman

    15

  • Alxx®

    13

  • gogi6

    6

Мислиш ли, че ми беше лесно да остана спокоен? Просто не съм на 16г, иначе до сега да бях влезнал у тях с касите. Нищо не ми коства да обуя обувките и да го издиря по адрес във Варна, ама защо после да се влача по съдилища, като мога аз да го влача по такива? Първо искам да пресека измамната им дейност, защото със сешоари не се поят модули, нито пък се загряват в станиол и пекат в печката. Това и аз го мога, но поне щях да си го опека сам. Въпроса е, че не съм бил чак толкова гладен за да си опека телефона. Владимир Владимиров обаче е решил, че хем ще ми опече телефона хем ще си платя за услугата. То така и си стана де.. но този път попаднаха на правилния човек. Знам, че в България е лесно да си нелегален, но това не значи че си вълшебник, един ден си намираш майстора. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна използват "ве" вместо "бе" :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че вече страницата на "сервиза" не се отваря - тоест няма я.

Защо ли?!?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сменят адреса. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека сменят, няма лошо.

Исках да обърна внимание на нещо, което беше/е в сайта без адрес.

Всеки ремонт, който е направен в Apple сервиза, предоставяме един месец гаранция. Гаранцията покрива извършената работа и вложените части в ремонта.

Та след като това го пише там черно на бяло какво има да се умува?

Връщаш им апарата да си го оправят, тъй като проблема е в ремонтираната област и няма значение кое е работило и кое не.

Бъркам ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е предполагам, че няма да си сменят имената, щото сайта им лесно ще го открием пак. Само се ядосвам, че някой ден отново ще отнемат 30 минути от времето ми за да обновя всички теми във всички форуми. Интересно ми е само, така ли смятат, че ще им се размине? Ами имат фейсбук група, имат OLX профили и т.н.

Аз им предлагам.. да не бъдат наивни, а да се извинят на всички опарени от тях и евентуално да си поемат щетите които са нанесли.

И ако някой от тях, някога влезе да чете отново темата, само ще попитам.. Е, за няма и 100лв заслужаваше ли си? :smile:

Нека сменят, няма лошо.

Исках да обърна внимание на нещо, което беше/е в сайта без адрес.

Та след като това го пише там черно на бяло какво има да се умува?

Връщаш им апарата да си го оправят, тъй като проблема е в ремонтираната област и няма значение кое е работило и кое не.

Бъркам ли?

Нямам нерви да се разправям повече с тях, виж до къде бяха готови да стигнат за 100-на лв. Представи си каква загуба на време ще е, да се опитам да им налея акъл в главата. На мен цялата история ми излезе доста скъпичка, но и на тях няма да им излезе евтина. Както казах.. имената си не могат да сменят. За 100лв да си опетниш името на всякъде където си градил нещо, просто не го проумявам.. ама има и такива хора. :smile:

Е, ма разбира се, никой не е очаквал обратното.. :)

За не запознатите, това е техния форум, който също активно им помага явно да си намират клиенти, да видим само дали и на него няма да сменят адреса, макар и да е чиста лудост.. :)

Screenshot_1_zpshpuqa3kn.png

Редактирано от negozanimavai
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този е пореден техен "форум"...до тук три, закрити защото...аре де?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересен въпрос Сашо. Интересното е, че от бая време се въртя из форумите, но не знаех за подвизите им. Научих го по трудния начин, за съжаление.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сериозен форум с още по-сериозна аудитория :)

Общ брой потребители: 148

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От тия 149, поне шест са лично негови. Много се изкефих, като прочетох как сам си честити рожденния ден. А, да и Аско пуска вицове :D

Сега сериозно:

GPower, с домашното хоби е с вечен бан тук, но поради ескалиралата ситуация му беше даден шанс на новия ник(който следя от началото и се правя ,че не знам ;) ) да вземе отношение и да се защити. В резултат се изписаха постове с обиди и нецензурни думи към автора на темата, които потребителят Mike(т.е. GPower) впоследствие е редактирал и заменил съдържанието им с точка. Спасих само един пост, в който ясно се вижда отношението му. Поради тази причина ще му оставя възможността да се образова, но да не може да пише или редактира. Толкоз от мен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Явно човека страда от раздвоение на личността, щом сам си честити рождения ден. :)

Аз ще помоля, ако има още някой опарен от "сервиза" им или личността Владимир Владимиров, да ми пише лично съобщение. А ако Владко все пак влиза и чете как се развиват нещата, искам да знае.. че този път работата е дебела!

По-добре е да смени хобито си, защото е напълно възможно в най-скоро време, да му докара съдебни проблеми. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш идея колко си прав за шизофренията му, преди 1 час се опита да влезе с женско име в групата ни във фейсбук. Това трябва да ти говори достатъчно, не ме питай от къде съм разбрал, че е той.. просто знам. :)

Относно гаргите, не знам кое намираш за смешно, но ако на теб ти е смешно.. на мен не ми е смешно. Предполагам и на голяма част от хората тук не им е смешно, защото сигурно почти всички сме имали разпри с подобни индивиди. Написах, че АКО има още опарени хора, бих могъл с тяхна помощ да направя нещо по въпроса. И ако това значи да влезна в съда, влизам! Не виждам нищо смешно в това, че бих могъл да си потърся правата.

Друг е въпроса, че за пирамидите си прав, но в случая пропускаш нещо много важно. Владимир и тъй наречения им "Епълсервиз" не са пирамида. Те са едни дребни мошеници, едва свързващи двата края най-вероятно (щом са прибегнали до подобна измама). Та подобни хора лесно се откриват и лесно се изваждат на показ. За тях е по-лесно да бягат и да се крият, от колкото да се защитят.

Да приемем първия вариант, че съдя Владо и сервиза им, и губя делото. Плащам си разноските и си тръгвам с виснал нос. Владо продължава да си развива хобито.. и на края, предполагам ще има още 10-ки измамени и излъгани.

Втория вариант е, вкарвам Владо в съда и го осъждам. Плаща ми разноските по делото, връща ми парите които съм дал за ремонтната дейност, поема си разноските по възстановяване на счупеното от него и евентуално носи някаква наказателна отговорност. Втори път едва ли ще си помисли за хобито си.

За мен няма значение какво ще се случи, просто имам желание да спра един измамник. И не виждам нищо смешно да се опиташ да направиш нещо по въпроса, вместо да седиш и пишеш цял ден по форумите. Това е..

ще ти задам риторичен въпрос: Кое пирамида в България е била осъдена с щастлив край?

Няма такава, но пирамидата не е организация от 3ма човека, работещи в домовете си. Пирамидата е много по-сложна структура и самото наименование "Пирамида" говори само по себе си за сериозни ресурси от хора или финанси. Аз лично не съм чувал за пирамида от 3-ма човека (двама от които изобщо не ме интересуват) интересува ме Владимир Владимиров и в частност дейността на самия сервиз който представлява. Неговата пирамида е обърната на обратно с острия връх към земята. Сиреч.. като пирон в кисело млеко. Не на празно както каза вече Сашо, това е 3-ти форум на него и хората които го следват, а защо им е 3-ти форум..? Защото най-вероятно пирамидата за която говориш е в позицията която казах, с върха към земята. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Адаша по природа гледа да е контра, прав или не. За съда обаче е прав, няма начин. Вече има разни предавания, скрити камери и т.н. търсещи рейтинг точно от такива истории.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И това е вариант Жоро, нищо не ми пречи обаче да се посъветвам с адвокат, все пак.

В крайна сметка, ако правя нещо ще е за моя сметка, форума е просто средство да изразя позицията си и не искам да влизам в полемики с никой.

За мен по-важно беше да изкарам Владо и въпросния сервиз на бял свят. Мисля, че каквото и да направя от тук нататък и това не е малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега @negozanimavai , познавам добри адвокати , които са успяли да спечелят дела срещу много по-големи измамници като Мобилтел и Теленор.

Ако мога да ти помогна с нещо - свиркай

Редактирано от mihaylov.mihail
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не заемам страна, само обсъждам възможности. Това защо го е пратил там а не там, не мисля, че има някакво значение. Имаме любители, които се учат върху чужди телефони и то срещу заплащане. Предлагат гаранции, които са неспособни да поемат, морално и финансово! Това обсъждаме тук, няма смисъл от локуми! Как можеш да кажеш, че някой е виновен защото се е "вързал" на реклама ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За кое точно не съм прав, а съм само контра? Казуса си е между него и Владо. Куриера до София и до Варна е на една цена. Сервиза на форума в София с какво му се е видял по-лош? Не мисля, че по-някакъв начин Владо го е насилил да му прати телефона. Пратил е телефона доброволно.

И не оправдавам Владо по никакъв начин за това, което е направил. Но вината си е на Гочев, е му се е вързал.

Не ми се сърди, но заради подобно мислене сме в това положение!

Разбира се, че никой не ме е карал да изпращам телефона на Владимир, както се вижда в кореспонденцията ни, бяхме в приятелски отношения и не знаех, че ще ме излъже, това прави ли ме виновен?

В България всяка 2-ра измама се върши от такива хора в сивия сектор. Дай да ги защитаваме, защото те не са виновни че те мамят, напротив.. ако може да се линчуваме сами, стига глупости..

Редактирано от negozanimavai
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В подобно положение сме заради мислене като твоето, г-н Гочев. Разбирам, че ти е кофти и напълно ти съчувствам за загубата на време и пари. Но в крайна сметка, на сайта на Apple си пише кой е оторизирания сервиз в България, носиш си телефона там, издават ти двустранен протокол, дават ти срокове, гаранции и т.н. И си плащаш за това, разбира се. Вместо това, ти си избрал да го дадеш на твой познат който уж е по-майстор да ти го "оправи". И напълно те подкрепям, за това че предупреждаваш хората да не се опарят, но със съдилищата си е абсолютно изхвърляне. Според мен всяко нещо трябва да си има граници - доколкото ми стана ясно от написаното, вие не сте имали законово уредени взаимоотношения и освен един чат във фейсбук няма какво да предоставиш като доказателство, че именно Владимир ти е стопил телефона, а не си се пробвал да се правиш на майстор след като си го получил. Така че моят съвет е да пиеш една студена вода, да си носиш обецата, да предупредиш хората (което вече си направил) и да не си губиш времето и парите повече.

Редактирано от killer4o
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодарен съм, че BGiPhone и потребителите тук подкрепяте факта, че съм бил излъган. Но не ме разбирайте погрешно, ще се повторя, но явно е нужно да го направя за да изясним ситуацията.

Написах, че ако има още опарени от тях "сервиза", бих се навил да влезна в съда, без значение от изхода. Кое не разбрахте от това което написах? Защо да съм за изхвърляне с нещо написано което евентуално бих превърнал в реалност? Не схващам защо ви звучи обидно или изхвърлено, това че бих могъл да си потърся правата. Нали за това ги има тези съдилища и подобни институции? Факт е, че нямам доказателства в моя случай.. и въпреки мнението ви, че не е трябвало да се доверявам на този или онзи, искам да ви задам въпрос, който леко ще отклони темата.

Ако отидеш в магазина и си купиш мухлясал салам, кой е виновен? Ти, че си купил мухлясалия салам от витрината на дадения търговец или самия търговец който ти продава некачествена стока?

Давам примера не защото моята ситуация е същата, защото изобщо няма нищо общо, но пък тук се крие отговора в това.. защо съм се излъгал. От къде да знам аз, че Владимир ще ми скрои такъв номер?

И пак ще го напиша, не се филмирам, нито ще влизам в някакви съдебни разпри с подобни обвинения, който както разбрахме вече няма да издържат. Едно е да съдиш някой сам, без никакви доказателства и съвсем различно е да съдиш някой с група от хора които са намамени от същия човек. Дайте да не изкривяваме темата и да я караме по същество.

М/у другото, още като написах темата ми беше ясно, че ще има и подобни коментари, нормално е.. всеки има собствено мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гога, пропускаш факта, че Владко се рекламира като съществуващ и реален "сервиз", който върши услуги срещу заплащане, поема гаранции и т.н. Това само по себе си е нарушение на куп законови норми и е подсъдно. Доказателства бол, ама не мислиш. Както и да е, човекът пусна тема с ясна идея - предупреждение, а вие го налазихте къв е балък и т.н и т.н. Опорочихте поредната тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...