Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

AppleTV 4


johnnybravo

Recommended Posts

Тази сутрин си поглеждам телефона към 5:30 и без да искам, го отключвам. АppleTV-то се "събужда" и включва ТВ-то. Първо на телевизия (доста усилена), после на HDMI където е свързано. Събудих жената! Ще трябва да му изключа активирането през входовете, че то си "дерибейства" както вече отбелязаха някой.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 859
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • gogi6

    216

  • johnnybravo

    70

  • turganay

    53

  • gosta

    50

В натройките Siri ми е off и стои в сиво - не може да се включи. Идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иди в сетингс и настрой държавата да е USA or UK.

За БГ не е налично!

Редактирано от Tarashev
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно рестартче дали направи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, даже излязох от акаунта, но нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж и в Accounts/iTunes and App Store/Location да е USA

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, от App Store Location e! Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега разцъках малко повече по менютата и открих причината за ошашкването на телевизорите.

Settings -> Remotes and Devices -> Control TVs and Receivers - Off

Sent from my iPad using Tapatalk

Вчера успях да настроя рутърът си така, че само трафика от трите Apple TV да минава през VPN и така подкарах Netflix. За целта обаче ви е нужен рутър с RouterOS, моят е MikroTik RouterBOARD 951G-2HnD.

Има и други начини, но при повечето целият трафик от рутъра минава през VPN.

Видео:

Стъпк апо стъпка с картинки:

https://support.hide...ik-Client-Setup

Инструкциите са за VPN от Hide My Ass!, но могат да се приложат за всеки друг VPN.

edit 2:

Изнервен от чакането да пуснат Infuse 4 за Apple TV 4, потърсих друг плеър, с който да гледам по мрежата и да поддържа субтитри. Случайно попаднах на NAStify (€1.99). Реших да го купя, но се оказа голяма греда.

Добавих споделените папки от таймкапсулата и пробвах с произволна серия на един сериал. Останах много изненадан, когато на екрана се появи детска песничка, която се намира в съвсем друга папка на таймкапсулата. Интересното беше, че субтитрите на въпросната серия вървяха, но видеото беше съвсем друго. Пробвах с друга серия, но отново тръгна същата песничка :smile:

Другата греда е липсата на настройки за енкодинга на субтитрите и всичко излизаше със странни символи.

Понеже това беше първото ми платено приложение от TV Store, което плащам през Apple TV, трябваше да въведа CVV код, след което ми се показа надпис да отворя iTunes на компютъра и да потвърдя детайлите по кредитната карта. Опитах, но ми даде грешка, че има някакво несъответствие. Проверих няколко пъти, но отново ми даваше същата грешка. След ровене по форумите, забелязах, че и други хора са имали подобни проблеми при покупката на приложения през Apple TV. При мен проблемът се реши, след като изключих Apple TV и опитах отново през iTunes да потвърдя данните. След това вкючих Apple TV и успях да направя грешката да купя въпросното приложение :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз като теб изнервен от чакане закупих първо VideoExplorer но останах разочарован след като не се справи със субтитрите. Днес обаче за тест свалих безплатното приложение OneVideoLite и с него всичко заспа. Всичко върви на пушка но ме дразни изгледа малко. За IPTV попаднах на GSE IPTV PRO за 2,99 Евра което работи доста мазно и чете .m3u.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега пробвах с един стрийм от Dreambox, всичко е ОК :)

Само не можах да намеря никъде настройки, от които да сменя формата на картината. bTV е 16:9, а през GSE IPTV PRO ми излиза 4:3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За телефона GSE IPTV е същото, но със двойно кликване на екрана, картината се увеличава. На доста програми е 4:3. , няма субтитри и EPG

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На това CSE IPTV може ли да се вкарва юсер и парола..за Булсат примерно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос за новото дистанционно....

Ползвам Harmony на Logitech (инфрачервено е) от години и съм свикнал само с едно дистанционно да работя. Установих, че всички програмирани на Logitech бутони от ATV 3 работят и на ATV 4 (а нали уж беше bluetouth)?!?!? Проблема ми е, че не мога да обуча "Home" бутона. Дали само той е bluetouth или ще мога да го излъжа някак?

Благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От Apple TV-то ли се опитваш да го обучиш или от програмната листа на Logitech?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://vimeo.com/146165100

Благодаря ви за идеята!

Тази вечер или утре ще съм готов с листата :smile:.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ Aveliky - И от двете места опитах. ATV не рагира когато се опитвам да обуча Logitech-a (казва,че не намира сигнал), местих се по-близо, по-далеч....няма ефект. През софтуера на Logitech също не става - пак не намира сигнал (само от "Номе" бутона).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Блутуут е разбира се, но не са премахнали и инфрареда точно, за да може да се ползват и 3rt party remotes.

През АТВ-то/learn remote, пробва ли да 'помпаш' копчето, а не да го задържаш?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, но ще опитам. Гледам обаче, че има само четирите стрелки, селект и меню - нищо за хоум или той идва на следващ екран?

Edit: Сега видях, че можеш да програмираш само тези 6 бутона, явно "номе" няма как да стане. Здраве!

Поздрави!

Редактирано от wsgar3
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,има ли българското HBO Go?Щото един френд само заради него иска да вземе 4ката....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не :)

Няма го на тройката,няма го и на четворката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко светлина в тунела ;)

Още нови екстри.

post-8-0-07603700-1448292850_thumb.png

post-8-0-74247800-1448292859_thumb.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...