Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Бавен мак, а памет и процесор не са натоварени?


profusion

Recommended Posts

Привет,

от определено време мака ми е доста бавен: програмите се стартират бавно подскачайки, сафарито гълта за определени страници (до 2-3ГБ за за някой), а в същото време процесора е в повечето време натоварен 15-20%, а рамта е 6 от 8 заета. Също мегабавно се стартира за това го държа заспал че чакам по 10мин да се стартира....

Мака е Мак мини 2011 с i5 8GB i Siera и е преинсталиран винаги с ъпдейти върху съществуващата ОС.

Ако има някакви хватки да разбера какво не е наред ще съм благодарен за съвети (някакви дефрагментации правят ли се като в уиндовсите?)?

Редактирано от profusion
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

PRAM reset,като за начало.

Може да сложиш и CleanMyMac да разчисти малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За дефраг(само офлайн) става с Drive Genius 3(одобрена от Пентагона :) ). Много вероятна причина е изтощена плоча на харддиска - на тестове не дава никакви признаци, но реално вече не става. При мен беше такъв проблемът и единствено тест функцията в Drive Genius(Drive pulse daemon) успя да хване отклонението. Смених го с нов и литна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...