Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Забавянето на по-старите модели iPhone предизвика дело за 999 милиарда долара


dessyteneva

Recommended Posts

  • Отговори 81
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • dessyteneva

    21

  • Alxx®

    11

  • gogi6

    10

  • SpAwN

    7

Ами който не му изнася да се поразходи до “близкия” Apple Store, за мен лично разликата е пренебрежимо малка на фона на липсата на такъв магазин наоколо и локацията на този на iSryle на около 500 метра от къщи. Винаги ще има недоволни, това е ясно, пуснах инфото за тези дето ще им е полезно.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

29$ на какъв курс ги смятат ?!

 

Абе 'айде...да кажем, че за Европа са в евра...аз обаче пак не хващам по кой курс 29€ са 86лв.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като че ли не знаете, че цените в САЩ и тук не савпадат никога, заради данъците и таксите, все едно iPhone X да го бяха пуснали за 1600 лв

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като че ли не знаете, че цените в САЩ и тук не савпадат никога, заради данъците и таксите, все едно iPhone X да го бяха пуснали за 1600 лв



Не става въпрос за съвпадане. Цената на батерията в Германия е 89€, в Щатите-79$. Това, че има различия в цените на Аpple продуктите между САЩ и Европа заради данъци не е от вчера. Странното е това, че по новите цени батерията в Германия вече е 29€, в САЩ-29$, а в България- 86лв. (43€)(???)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това не го знаех за Германия...ами нашенска работа, като знаят, че няма къде да ходим, изстискват каквото могат, не че не сме свикнали. Аз нямам опция да пратя телефона някъде да ми я сменят на ниската цена, а и не ми се стои без него със седмици, така че ще се възползвам от 86-те лв по-нататък, при все че ще я сменят за час и ми е на 5 мин от нас, който може да си даде апарата в чужбина, ще спести надценката тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Деси, а на 550 м. от теб (мисля, че визираш айстайл в сердика) има сервиз на Оборище, в който ще ти я сменят за 50 лв. (по данни от миналата година по това време, но вече може да е по-малко)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сервизи много, но аз искам оригинална батерия. Все се надявам в оторизираните да е такава и да не са побългарили и това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление Деси, това никой не може да ти го гарантира в България. Само надеждата остава за това ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да за съжаление е така особенно като чуя iStyle , мисля да пиша писмо до седалището на фирмата майка, не може поръчка на правена на 22.12 все още да е в статус обработва се и ония чикиджии да не вдигат телефоните на над 100 позвънявания!!! Предпочитам да си сменя батерията в кварталния сервиз отколкото в тези “оторизирани” сервизи и магазини.


Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно са във ваканция от 20.12 до 4-5 януари

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ли е че ако се смени батерията с нова и ще се спре с downclocka на CPU то?
На жената 6-цата е с износване 14% и процесора и работи на 600MHz.
Под колко процента износване започва да сваля честотата? Или е на брой цикли на зареждане, защото 14% не е сериозно износване.
Друг въпрос ми е след коя версия на iOS е въведено свалянето на честотата?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Русев написа:

Сигурно ли е че ако се смени батерията с нова и ще се спре с downclocka на CPU то?
На жената 6-цата е с износване 14% и процесора и работи на 600MHz.
Под колко процента износване започва да сваля честотата? Или е на брой цикли на зареждане, защото 14% не е сериозно износване.
Друг въпрос ми е след коя версия на iOS е въведено свалянето на честотата?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Няма нищо сигурно, но така твърдяха тези от Reddit, които всъщност откриха забавянето, а и щом Apple предлага като вариант смяна, значи сигурно ще има подобрение, все пак алгоритмите са възоснова на износването на батерията. Мисля, че под 80% пишеше някъде, че тестовете им я признават, но щом и на 86% има забавяне, значи обхвата е по-голям и именно заради това разрешиха замяната при новата цена без да се минават тестове. Моята батерия също е на 86%, не съм замервала на колко работи, но и без това исках да я сменя, защото не знам дали ще сменям телефона на есен, а и да го направя този ще остане за малката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Важен въпрос е и дали тези 86% са реалното състояние на батерията спрямо този показател. Смяната на батерията със сигурност ще подобри времето за работа на устройството, а не само и самата работа на устройството като бързина. Може би най-реално състоянието на батерията може да бъде измерено в магазин на епъл с наличната техника там. Тези приложения показват предполагаемо състояние изчислено на база определени показатели, а не реално замерване на самата батерия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тези приложения показват лог-а на батерията от самата ОС - Епъл просто са дали достъп до него в API. И да, всички показват едно и също, нищо не калкулират. Дали ще я гледаш с апсторско приложение, дали с iOS diagnostics, дали с iTools - все тая.

Даунклокът е при всички пре 8/10 модели,  без значение дали батерията е слаба. Тествах седмица, разпечатана преди месец и половина.

П.С. Бре да ги питам аз, що 5S-ът със здраве 82% и iOS9.3 не ми гасне преди 1% без даунклок? Дали не е щото ги е мързяло да направят фина адаптация на кърнъл-а за всеки отделен модел при iOS11? Къде подягодите е Скот Форстол???:)

Излезе ли джейл за 11.2, даунклока ще го "излекуваме" веднага, ама няма как да излекуваме долния номер да даунклокват процесор, вместо да се бръкнат за батерия по гаранция. Евтин, долен еврейски номер...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е не можах да го накарам да направи фулл спид ????? в 3utool показва здраве на батерията. Да го приема ли, че е вярно? Или да предложите друго приложение, моля :)

db76dc8c711b9b48f1325b468998f4af.jpg

72b6578d2566dc531a8e615d42e70e50.jpg

aabf73d2d5ae2e4a005aee6f0e8fcd11.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това го могат само Apple в рекламните клипове! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пусках навигации две във фонов режим, клипове в сафари и какво ли още не - резултата е втората снимка. Третата я постигнах с антуту ????


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моята 6-ца не се даунклоква, батярията е на 91% здраве и с iOS 10.3.3.
Дашъра показва 1400 MHz винаги.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще започне като се скапе още малко батерията, алгоритъма е въведен с 10.2.1, браво обаче за самата батерия - моята на седмицата е на 86%, ако може ад се вярва на програмите, ще видим  сточност като пуснат следващия ъпдейт с вграден инструмент за батерията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...