Публикувано Март 19, 20188 гд Здравейте, Имам въпрос относно бъдеща покупка на Iphone 8. Реших да си закупя такъв от физическо лице, отключен и неразпечатан, тъй като цената е по-ниска в сравнение с тази в търговските вериги. Прегледах различни обяви и се колебая между два варианта - телефон, купен от чужбина с една година международна гаранция или такъв купен в Бг, повечето обяви са с телефони от Мтел с две години гаранция към тях. Въпросът ми е има ли разлика и ако да, кой от двата варианта е за предпочитане. Доколкото знам в първия случай гаранцията ще е към Creative center, а във втория към Мтел и техния сервиз Булграм. Според мен две години гаранция са по-добре от една, но не съм напълно сигурен, затова реших да попитам. Също ме интересува, тъй като телефонът е бил закупен първоначално от друго лице и неговите данни са на фактурата, това би ли имало значение при евентуално наложило се гаранционно обслужване в бъдеще? И на последно място, има ли някакви допълнителни подводни камъни при покупката, за които трябва да внимавам? Благодаря предварително
Публикувано Март 20, 20188 гд Значение има само дали са плащани лизинговите вноски(ако барнеш такъв). Първата година гаранцията се изпълнява от Криейтив при всички случаи(можеш лично да го носиш там), а после от булшит, пардон, от Булграм. Ментелски е оферта, защото е ФО, докато от телемор ще е заключен и не се знае някога дали ще го отключат(гаранция - Франция). Според ЗЗП няма значение на чие име е, но ако е на фирма гаранцията е година. Като купуваш, ей тук вкарваш серийния номер и гледаш дали някога е активиран, като гаранция дали наистина е неизползван.
Публикувано Март 21, 20188 гд Автор Благодаря за информацията Предполагам, че ако е на лизинг и първоначалният собственик спре да плаща по някое време, телефонът може да бъде blacklist-нат и гаранцията да се прекрати?
Публикувано Март 21, 20188 гд И аз си мислех, че мтел продават само ФО, но миналата седмица попаднах на iPhone 7, заключен към мтел. Купен е от корпоративен клиент, като отключването стана с обаждане до оператора и изчакване на 48 часа.
Публикувано Март 21, 20188 гд Ако беше казал 8 или Х, нямаше и да питам, ама всичките седмици са от квотата на А1 и няма как да са заключени.
Публикувано Март 22, 20188 гд И аз бях убеден, че няма заключена 7-ца от мтел, но я видях и бях там, когато собственичката се обади в мтел. В момента телефона работи и с други карти. Случката е от преди 2 седмици, телефона беше чисто нов, опакован.
Присъединете се към разговора
Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.