Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Обмислям преминаването от android към iphone


Kambero

Въпрос

Привет на всички.

Разгледах обстойно темите във форума, но не можах да добия цялостна картина свързана с моята дилема. Надявам се никой да не се ядоса ако повтарям темите и ще съм благодарен за някой конкретен съвет. 

До сега съм ползвал Нокия 8 и продукти на  Самсунг С-серия, никога Айфон. На Сасмсунг съм държал заради дисплея, камера и начини за бързо отваряне на дадени приложения. Но хора вече адски ми писна от загряване батерията (до степен невъзможност да се държи телефона). Сега сериозно съм се замислил за iPhone 11 pro или pro max.

В ежедневието си използвам писмени и гласови записки, вайбър, месинджер, гогъл, получаване на файлове от word (четене,редактиране и пращане), четене на екниги и много разговори през БТ на колата( мултимедия андроид), и музика през БТ на аудио система Сони, две приложения за обработване на снимки.

Въпроса ми е ще имам ли проблеми със тези неща чрез операционна система IOS. Мислите ли , че пак ще има прегряване на батерията и толкова ли е невъзможно организирането на екрана на iPhone (в смисъл някой друг тапет, подреждане на икони или примерно бързо извикване на приложението за записки ).

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

С гогъл ще имаш проблеми. Не работи така добре като на дроида. Работи, ама дразни.

Другото мисля ще работи. Само не знам с тази дроидска мултимедия как ще станат нещата, ама ако се вързваш на блутут а не а андроид ауто има шанс да заработи. Колко добре не знам, защото блутута е късмет, особено с по- нонаме устройства. Пробвай с някой познат който има айфони.

И пак зависи какви приложения ползваш. Защото ще трябва да намериш еквивалентите на iOS. Аз примерно спотифай си го ползвам и на двете ос. Ама за други не знам.

Препоръчвам ти да си направиш един списък кое ти е важно и да видиш с какво може да се замени. Но пробвай, защото на хартия е едно, като го пипнеш друго.

Мен най ме мори след като мигрирах от дроид факта че вградения видео плейър на iOS може да касти само към Apple TV.
A аз имам chromecast.

Няма 100% гаранция. Ако можеш пази дроида, вземи айфони и пробвай. Ако можеш и искаш ще минеш.

Има и ползи: батерията е много по-добре. И някои приложения са по-добре. Но други са по-зле. Зависи какво ползваш.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Благодаря. Това е идея със списъка с важни приложения.лошото е че покрай мен всичко живо е дроиди, но имам време до покупката и ще проуча. 

То общо взето разговорите в аутото ми са важни и батерията да не прегрява от няма и нищо.

А за персонализацията на екрана, гледах клип във форума относно ios14, ако е вярно са достатъчно смислени иновации и глезотийки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Виж, няма да е същото. Ама ако искаш промяна ще е по-добро. Просто различно


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Привет,
Персонализацията на екрана ти е най-малкият проблем. Както са ти написали, опитай се да намериш нечий айфон за тестове. Блутутът със Сони пробвай задължително (аз имам колонка JBL, която официално работи с iOS перфектно, но съм пробвал и с колонка на Сони и айфонът изобщо не я засича). С повечето саундбар системи може да има проблем (без JBL, BOSE и други по-скъпи марки). NFC плейбекът гарантирано няма да работи (работи само с техния си Homepod). С колата също тествай, всеки автомобил, който няма изрично Apple Car Play може и да не сработва през блутут и няма да поддържа контроли (приложенията и контактите да ти излизат на мултимедията в колата).
За мен огромният плюс на айфон е надеждността и честите софтуерни поправки и подобрения. От друга страна тяхната система е затворена и си има кусури при сработването с други устройства, ако не са произведени/лицензирани от Епъл.
Успех!


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...