Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Коя зареждаща технология е най-подходяща за батерията ми?


iPhoneUserr

Recommended Posts

Здравейте.

имам един проблем. Имам iPhone от 12та серия и батерията му свършва много бързо. За 1 час използване ми пада от 100% на 50%. Според вас нормално ли е това? И дали гаранцията ще го покрие този проблем. Телефона е на 7 месеца. 91% ми показва, че е животът му, което смятам, че е добре. 
Какъв съвет ще ми дадете?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено има нещо при теб. Моя 12 Pro Max също е на 7м но батерията му е на 100% . С какво зарядно го ползваш ,на кой оператор си , как ти е обхвата 4/5g и в screen time кое най-много ти точи батерията по показатели ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най добре да занулите телефона (заводски настройки) преди да решите да го давате на сервиз

Sent from my OnePlus Nord




Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте,

Заговорих се с един приятел, който ми сервизира техниката и по-специално Apple устройствата ми. Тъй като стана дума за подмяна на батерията, живота на батерията и качеството на зарядните (покрай случаите на гръмнали батерии), той ми посочи, че има голямо значение зарядното дали има конкретният сертификат и по-точно дали поддържа технологията на зареждане, за интелигентно и данимично подаване на заряд спрямо нуждите на батерията. Препоръча ми зарядно поддържащо PPS (Programmable Power Supply) стандарта и като марка, каза че Anker го поддържат. Поразчетох се малко и попаднах на тази статия LINK, в която се упоменава разликата между четирите PD, PPS, QC и PIQ, което ме обърка допълнително, понеже според модела смартфон, поколението му, дали е на iOS или Android, дали поддържа USB-C букса, може да се ползва различна технология на зареждане.

В случаят, разполагам с iPhone XS Max, iPhone XS и iPad Pro 12.9" (4th Gen 2020), които от тях само iPad-a е с USB-C порт. Ще имам ли ползва от адаптер с PPS или са стари и могат да ползват само PD стандарта? Anker ползват патентован стандарт PIQ, има ли полза? Сега рекламират и някакво ново поколение GaN зарядни с широкозонов полупроводник направен от галиев нитрид, който бил по-добър от силициевите.
Според приятелят ми, техник, има голямо значение зарядното, за да не се намали драстично живота на батерията, но вариантите са много и е трудно да взема решение, кое е най-подходящото. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато бързам или съм на път използвам основно на Baseus 65w GaN 5 зарядни, ако ще го зареждам цяла нощ - винаги с оригинално 5w от старите - бавно но славно :)
Не съм имал проблеми с необосновано бързо падане на капацитета на батерията.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Епъл са боднали ограничение в софтуера да разпознава техните си зарядни и реално файда от други няма много. Освен това, бързото зареждане бере лайката на батерията. Ако искаш трайност, ползваш оригинално или сертифицирано.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Както писах в друга тема където стана въпрос за батерията и нейния капацитет предполагам, че мистерията е разгадана. Три телефона купени миналия декември 2022г. Две 14ки, едната плюс(моята) и един чист 11 за малкия. Моят зареждан винаги и изцяло с 65w GAN зарядно на Анкер (модел 735)-за 12м 91% здраве, на малкия с друго GAN 65W зарядно 88% здраве. На жената 14ка нормална, зареждана отново с 65W GAN на Baseus но през USB-A порта който пуска 12W с кабел USB-A to ligtning и повече цикли на зареждане от моя, 98% здраве на батерията. За мен ситуацията с бързото зареждане е видна, и с трите устройства купени по едно и също време. На малкия телефона е нормално да се амортизира по бързо, той го спуква от ползване, и зарежда когато му падне, по няколко пъти на ден. Но разликата е очевадна.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

И аз зареждам само с бавно зарядно от старата 8-мица. Но онзи ден взех 15 про и понеже е друг кабела, взех ubs - type c  за 9 лева от технополис и ще зареждам с оригиналния 5W от 8-цата. Относно кабела се чудя ,като не е оригинал я на епъл или самсунг дали ще има някакви проблеми. Всички ли ползвате оригинални кабели ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Баях му за здраве на батерията само първите една две години,докато беше нов.Сега зареждам с 20w зарядно Ugreen с два метров кабел Baseus(китайци). Телефона е XR купен 2018 декември,кара шеста година. 81% здраве на батерията.Перфектен все още.Винаги ми е било чудно как нови телефони на по една година са паднали на 80 и няколко процента. Моят след втората година беше на 92%. Всяка вечер зареждам. 

Редактирано от miroslavm
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

До колегите с 15 Про (Макс), колко Screen Active/Screen Time постигате? От една седмица съм с про макс и нещо не мога да докарам повече от 6 часа на ден.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от много неща, но 6 часа е добре.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 24.02.2024 г. в 1:07, Kery70 написа:



Добре де, нужно ли е да цитираш целия чаршаф???


Sent from my iPhone using Tapatalk

Тези резултати с WiFi ли са постигнати? Аз ползвам 5Г...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да изцяло на wifi са, резултата би бил доста различен (мин 2.5-3ч надолу) на 5g или lte.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...