Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iOS 17


venelin111111

Recommended Posts

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт на мрежовите настройки
General > About и излиза

IMG_3139.thumb.jpeg.1eb4e9e613d14ce5a2f1c85d81a940f5.jpeg

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, нормални ли са тези празни пространства в Battery level, когато телефона не е ползван?

 

 

IMG_5962.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбра се! Даже, това е признак, че нямаш точене на батерия!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Защо е изтрит последния ми пост, та нима iOS 17.6.1 не е факт? Не съм нарушил по никакъв начин правилата на форума, не съм писал инфо за тази ос защото има само “важни отстранени проблеми и оправен проблем с включване-изключване разширена защита на данните”


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

😢 май без да искам в бързината да го лайкна и може да съм го затрил. Беше скрийншот на 17.6.1, нали? Не мога да го възстановя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, venelin1111gmail написа:

... не съм писал инфо за тази ос защото има само “важни отстранени проблеми и оправен проблем с включване-изключване разширена защита на данните”

Не беше ти, аз бях. А мнението е изтрито поради същата тази причина по-горе.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че сигурно е невъзможно, но все пак да попитам - има ли начин да се изключи автоматичното преминаване на приложенията от български на английски? С въвеждането на нашия език всички приложения започнаха да изискват задаването му по подразбиране, за да са на български, превежда ми дори мейлите в gmail. Не харесвам менюто на бг и не искам да го настройвам, тая малка надежда, че има решение на този глупав проблем, без да го правя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също обичам всичко да ми е на английски, тъй като българските преводи не са точни, и съм направил ето тук настройките да са ми по този начин, съответно английският ми е на първо място, и всяко приложение първо се съобразява с тази настройка. Също така регионът ми е US, ако има значение за това, и съответно никога не съм виждал някой апп автоматично да ми превежда нещо на БГ.

image.thumb.png.55438b41a32c64572584ade453b103b5.png

Отделно в iOS настройките на всеки апп, който е мултиезичен имаш настройки на езика - там може да избереш английски, ако по някаква причина е избран БГ.

Също така - специално за гугъл приложенията, виж в настройките на гугъл акаунта си - и там да ти е избран английски като основен

image.thumb.png.d576e0af53c387bd81319243fc2a7ae3.png

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То при мен е малко странно - хем искам телефонът да си е на английски, хем българските приложения да са си на бг и да не ми превежда мейлите, сега ще разчопля настройките на самите приложения, това не се бях сетила. За региона не знам, акаунтът ми по принцип си е бг, ако сменя региона, да не стане да не мога да си тегля и ъпдейтвам приложенията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А толкова много жадувахме и чакахме българско меню на устройствата си.
 

"Разгеле" беше писал някой.
"Доживяхме" друг и т. н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам с нетърпение превод на български във вградения преводач, това ще е полезно.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доста далеч от треската за българско меню, винаги съм си ползвала телефоните на английски, независимо андроид или айфон и така съм свикнала. Виж, превод на бг, Siri на бг, това бих ползвала, но не мога да възприема менюто на бг, побърква ме просто. Мъжа ми си го е пуснал и като трябва да му покажа нещо на телефона, направо не знам кое къде е, толкова ми е неудобно. Иначе по темата с приложенията - имам частичен успех с настройките на самите тях, много странно, но вероятно заради самите разработчици, някои от тях привеждат частично - примерно хедъра е на бг, но навътре в менюто нещата са на английски. Явно няма пълно щастие, но поне спря да ми превежда мейлите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единственото, което за мен има смисъл е да добавят поддръжка на български език в сири. Всичко останало ми е тотално безполезно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без българско меню как щяхме да си даваме старите устройства на майки, баби, лели и т. н. ?
Именно поради същата причина си държа и аз телефона на бг, че като започна да давам указания от разстояние и ме питат “сега в осезания ли да влезна?” и започвам да се чеша там където не ме сърби :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че ще скочите, ама аз пък си харесвам българският език в телефона. Оправям се чудесно с английският и да, дразни ме част от превода, но пък си ме радва да си го прочета на родният ми език. За Сири на БГ не мечтая, може би с ChatGPT може да се случи нещо по въпроса ...но ще видим. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не смятам че има спор между БГ и ЕN меню. Всеки си го ползва както намери за добре. 

За мен лично БГ превода на софтуер не е ок, има термини които нямат български аналог и звучат още по-объркващо на български.

Иначе за ChatGPT - и в момента може да се ползва на БГ, може да му говорите на БГ, разбира и отговаря перфектно, само акцента му е малко странен.

image.thumb.png.fd5cc138b02968e74e7e39db3e40c825.png

(тук думата "АП" е просто чудна :D , както и "хаптична")

преди 9 часа, dessyteneva написа:

То при мен е малко странно - хем искам телефонът да си е на английски, хем българските приложения да са си на бг и да не ми превежда мейлите, сега ще разчопля настройките на самите приложения, това не се бях сетила. За региона не знам, акаунтът ми по принцип си е бг, ако сменя региона, да не стане да не мога да си тегля и ъпдейтвам приложенията.

Всичко при мен се тегли и ъпдейтва без проблем, независимо от региона, него съм го сложил заради някои функции на Сири, които работят само ако си с US и заради Look up опцията във Photos аппа.

Редактирано от robot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Сутринта тихомълком дойде това за часовника. Гледам, че никой не е писал за ъпдейт.

IMG_3627.thumb.png.5ea6a7c8086f68a5d05f51aeabc1602f.png

 

Е то на картинката пише какво фиксва 🤣
Коментарите които трият са от сорта “Има нов ъпдейт.” 😁

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iOS 17.6.1 след днешния ъпдейт на фейсбук иконата стана черна както е в дарк моуд на iOS 18, н7845b5bd432c7a705703101290042436.jpg
о липсва опция да я променя. Някой има ли подобен "проблем"?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все същото, докато се инсталира е нормален цвят, и после става черна. Не е важно, просто ме дразни


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да минеш от нощен в дневен режим ръчно!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Карай с черна икона , бърка ли те? Няма драма.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да минеш от нощен в дневен режим ръчно!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Не става , фейсбук винаги е бил бъгав, не ме бърка, просто ме дразни визуално.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...