Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Зареждане на iPhone 14 pro със зарядно от iPhone 8


Viksana00

Recommended Posts

Здравейте,

Купих си iPhone 14 pro, но без зарядно. Въпросът ми е мога ли да използвам зарядното от iPhone 8? Зарядното е съвместимо, адаптер и кабел който е от usb към lightning. 

Питам, защото не знам дали това зарядно ще прецака телефона, защото е по-старо. Пуснах го замалко, но мисля, че зарежда по-бавно, също така за 5-6 минути самият адаптер се загря доста.

Ако е проблем, какъв адаптор да си купя, за да използвам този кабел?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това зарядно е 5w, може да се зарежда но както сте забелязал започва много да загрява и зарежда много бавно. Има няколко варианта. 12w от ipad, или 20w за по новите модели iphone.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Зареждам така от месеци - никакъв проблем.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със старото зарядно, зареждам всяка сутрин, независимо от процентите, края на юни телефончето става на година, батерията все още е на 100% здраве.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, Viksana00 написа:

Здравейте,

Купих си iPhone 14 pro, но без зарядно. Въпросът ми е мога ли да използвам зарядното от iPhone 8? Зарядното е съвместимо, адаптер и кабел който е от usb към lightning. 

Питам, защото не знам дали това зарядно ще прецака телефона, защото е по-старо. Пуснах го замалко, но мисля, че зарежда по-бавно, също така за 5-6 минути самият адаптер се загря доста.

Ако е проблем, какъв адаптор да си купя, за да използвам този кабел?

Спокойно може да зареждаш и от компютър, само с кабела. Ако имаш, не ти трябва изобщо зарядно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, значи не е проблем да зареждам със старото зарядно, просто ще зарежда по-бавно. Главно исках да попитам заради батерията, за да не я прецакам със старо зарядно. Иска ми се да я запазя възможно най-дълго време в добро "здраве".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даже по-бавното зареждане би трябвало да щади повече батерията.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...