Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

NAVIGON - Първата класна turn by turn навигация е факт!


Severus

Recommended Posts

Днес тествах навигацията в София и мога да кажа, че съм повече от очарован. Картата е перфектна, навигацията също. Прекара ме през възможно най-краткият маршрут от нас до офиса и то по улички в центъра, които и бакшишите не знаят. Избра абсолютно същият маршрут, който ползвам всяка сутрин. Позиционира изключително точно и ми каза, че съм пристигнал на адреса 50 см. преди това. Друго приятно нещо е, че ако ползвате блутут хендсфри, чувате навигирането през него, а не от спикъра на телефона. Така, ако слушате по-силно музика, няма да изпуснете какво ви казва. Жалко, че картата извън София е калпава. Надявам се да се намери решение и за това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И картата в София е калпава! Лично тествах, не мога да си напиша адреса с номера и да ме закара там. Като се возя по булевардите ми казва само на кой булевард съм, а iDA за пример ми даваше номера, който беше много точен в 99% от случайте, и поради тази причина като си напиша номер на улица ме праща там. Има още много какво да се желае от картата, но да за София в сравнение с др градове е добре, в Перник ми дава 5 бензиностанции и 1 път :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От навигирането на iDA по-отвратително едва ли има. Не знам какво ти давало на теб, но Навигон ми намира всяка уличка и номер, която съм потърсил и най-важното - може да ти направи нормален маршрут, нещо, което за iDA е абсурд.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не минавах на 3.0 защото телефонът ми е заключен и снежеца не работеше, но от днес има ултра снежец и веднага минавам на 3.0. Дано работи на 3.0 и дано има хубава карта за европа :mrgreen: Форума е супер, продължавайте така :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хм, друг вариант е нещо да се е бъгясало при мен.

Значи, давам да си въведа адрес, избирам София, избирам улица Будапеща, след това идва екрана, който ми казва да въведа номер, е въвеждам номер 13, там се намирам в момента, и отдолу, където би трябвало да ми излязат всички възможности има едно голямо нищо! Би ли го пробвал при теб дали ще е така? Въпросните възможности, когато не съм написал номер са от сорта на пресечна улица на въпросната Будапеща, но не и номера на сгради. Ползвам орязаната версия на Джони.

Относно iDA проблема и беше, че няколко пъти ме караше да правя магически маневри, но иначе другото беше наред, не ми се налага да ползвам навигация, не и тук но си играех да я тествам и маршрутите бяха OK.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Навигацията е супер , но БГ картата е много зле ( освен София , разбра се ) . Аз съм от Пазарджик и от магистралата има път до началото на града и до там :twisted: , дано скоро измислят нещо , иначе като цяло ми харесва повече от ИДА

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой има идея от каде да си намеря карта на щатите или поне на New Jersey, моля нека не се стеснява да се похвали ! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До този момент забелязвам следните минуси на тази навицагия:

1- Mенюто ми се струва някак постно. Много малко опции и настройки съдържа. По време на шофиране дава много бедна информация за време на пристигане, моментна скорост и т.н. Всеки път трябва да се пипа по екрана, за да се сменят показателите. Можеше повече да се постараят!

2- Програмата смуче зверски батерията. Около два часа и телефонът умира!

3- Автоматичният зоом е прекалено високо и на повечето кръстовища човек не може да се ориентира на къде да тръгне. Ако карата микробус и стъклото е издадено напред, ще ви трябват доста добри очила, за да можете да използвате навигавията. Оранжевата линия е прекалено дебела, а останалите пътища, които са в бяло, са прекалено тънки и така се получава едно припокриване на крастовищата и нищо не се разбира. Особено когато има разклонение на два пътя в завой!

4- Не показва магистралите с различен цвят, а вмето това всички пътища са в бяло!

5- Картата просто не става за българия или поне за провинцията. Моят град е обозначен само с име и няма нито една улица, само близо минаващият главен път до него. Имам томтом 920т който е вече на близо две години и има по-подробна карта от тази и то фабрична!

Плюсовете са много и не мисля да ги изброявам всичките.

1- Много добре показва снимка от магистралата когато има много разклонения.

2- Също така има много добро динамично меню което ти показва в коя лента е желателно да се движиш.

3- Има постоянен знак в горният десен ъгъл с обозначена максимална скорост.

... и т.н.

Извод: Ако имате път в чужбина, то това е вашата навигация, но за съжаление в България няма да ви е много от полза. иДа-та е като, че ли е по-добра, има по прегледно меню и доста по-подробна карта за България!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До преди малко обикалях с колата околностите на мюнхен, че имах работа и реших да я тествам. Само мога да кажа едно - никакви грешки, преизчисляването става за около секунда. Очарован съм. Много по-бърза е от Гармин-а ми 250W.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казах ви, че навигацията е класна, ама кой да ме слуша? :) Живот и здраве, другата седмица ще я пробвам в Италия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казах ви, че навигацията е класна, ама кой да ме слуша? :) Живот и здраве, другата седмица ще я пробвам в Италия.

Телефонче да ми вземеш. :mrgreen:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхм..... яснУ, че е по-добра навигацията, но в България извън София .. забравете.
Аз съм с Sygic-а и днеска я тествах. Картите са добре ... наистина поне за по-големите градове (за малките не съм пробвал), но навигацията куца ... прокарва през забранени улици ... бавно update-ва информацията в движение .. пристигам до завоя, правя го и след 10-15 сек. ми го отчита, ако зацепи изобщо. Разбира се ако няма дървета над мен на кръстовището става малко по бързо ... иначе връзката не се губи, но явно зависва и забозява. Другото е, че не ми прави преизчислението автоматично. Днеска нарочно тръгнах по друга улица (и без това тази която ми беше задало не беше най-правилната) и не ми промени маршрута, просто ми отчете (след около 20 сек,), че съм тръгнал по друга улица и трябваше да влизам в менюто и да му давам преизчисление на маршрута.
И те така ...

А колко хубаво би било ако има начин просто картите от Sygic (a.k.a. iDA) да се ръгнат в NAVIGON

Edit: Ми малко пресилено се изказах първия път. Истината е че я пробвах пеш, но тази вечер я пробвах и в кола и беше много много по добре. Сравнително на време си прави update-a на локацията и дори ми направи преизчисленията на маршрута сама и то бързичко.

Така че ... доволно :rolleyes:

Аре ... peace out

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да я инсталирам през itunes,дава ми някаква грешка,мога ли да я инсталирам с друга програма и как,някои ако знае да помага...iPhone os 3.0 ultrasn0w,Беше заключен от Globul...сега си работи с карта на Wind...:)))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да я инсталирам през itunes,дава ми някаква грешка,мога ли да я инсталирам с друга програма и как,някои ако знае да помага...iPhone os 3.0 ultrasn0w,Беше заключен от Globul...сега си работи с карта на Wind...:)))

Инсталирай я през Installous :) .Ако я нямаш я изтегли от Cydia.Сорса е http://cydia.hackulo.us/ .След това я инсталирай и с даден софт влезни във файловата система на телефона в директорията /var/mobile/Library/Downloads .За да влезнеш във файловата система ползвай i-fun box ако си на Windows,а ако си на МАК чрез PhoneView.Качваш там навигацията след това отваряш от телефона Installous и чрез нея я инсталираш :) .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

програмата е невероятна,за Атина е много подробна картата,и най-малките улици ги има!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...