Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Смяна на мак адрес под Мак?


morfei

Recommended Posts

Значи проблема е следния.Интернет доставчика ми има защита чрез мак адрес на лана.Има ли вариант да си сменя мак адреса на лаптопа да е същия като на другия ми комп,защото при по големи файлове за теглене предпочитам да се вържа директно,а не през wi fi.Машината е Епъл с 10.5.7 Мак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ТУК има интересна програмка, която би трябвало да ти свърши работа. Лично на мен, само тя ми свърши работа, след 10.5.2 версията смяната на мак адреса с команди от командния ред не ставаше, пробвах доста начини и случайно попаднах на тази програмка, която ми свърши работата, дано и на теб помогне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи проблема е следния.Интернет доставчика ми има защита чрез мак адрес на лана.Има ли вариант да си сменя мак адреса на лаптопа да е същия като на другия ми комп,защото при по големи файлове за теглене предпочитам да се вържа директно,а не през wi fi.Машината е Епъл с 10.5.7 Мак.

Terminal.

Като "root" user:

ifconfig en0 ether xx:xx:xx:xx:xx:xx

en0 - за етернета

en1 - за Airport

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На Airport-a няма да стане да го смениш, само на en0 ще захапе, поне аз с такива проблеми се бях сблъсквал преди време :lol:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно...

На iphone 3g може ли да се смени мак адреса? Ако може кък става?

П.П. Смених го от терминала с командата,но като влезна в сеттингс там ми показва оригиналния МАК... Идеи..

Редактирано от uomoto
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...