Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Фиксиране на хоризонталното положение?


Diesel

Въпрос

Здравейте!

Имам един незначителен проблем с iPhone 3G - има леко отклонение на отчитане на положението (само при портретен режим - изправено положение; при landscape е точно). Забелязва се само при приложения, като например iBeer. И тъй като рядко може да се забележе, а и не ми е било проблем, не съм се занимавал с това.

Наскоро видях в едно приложение (iHandy Level), в което може да се настройват изправените положения с Set бутон. Но това важи само за самото приложение.

Въпросът ми е дали има възможност за някаква софтуерна настройка за самия телефон, или това си е просто лек фабричен дефект?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1 отговор на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Т.нар. 'датчик за пространствено движение', отчита движението по 3-те оси: X, Y и Z. При него няма 'хоризонтално положение'.

Всяко едно приложение (вкл. приложенията по подразбиране в телефона) отчитат движенията на база показанията от този датчик за 3-те оси, като на някакъв интервал (който може да е много малък) опресняват показанията.

За хоризонтално положение може да се приеме някаква комбинация от стойности за X, Y и Z. Тя може да е 'заложена твърдо' в самото приложение, да се изчита от файл с настройки, да се задава в движение и пр. варианти - всичко зависи от това какво цели приложението/разработчика.

Някои приложения позволяват калибриране на някакво, нека го наречем 'положение в пространсвото' (комбинация от стойности за X, Y и Z).

При теб има два варианта: некалибрирано приложение или некалибрирани нулеви (начални) стойности за някоя или и за трите оси на датчика в самия телефон. Първия вариант може да се корегира, но за 2-рия на мен не ми е известен метод (засега). Нека ако някой е намерил такъв да бъде така любезен да го сподели с нас (останалите).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...