Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

iMessage


shikera

Recommended Posts

Някой може ли подробно да разясни предназначението и как се използва и настройва функцията за хората които са зле с англииския. Изглежда ми полезно от типа на съобщенията през Viber :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 107
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • The Shaman

    10

  • johnnybravo

    7

  • gogi6

    7

  • Jekylll

    7

Няма какво да се настройва. Отсрещния абонат трябва да е с iDevice(iPhone, iPad, iPod) с iOS 5 на него. Когато в Message app избереш номера на такъв абонат, приложението автоматично го регистрира при наличие на интернет и превключва в режим iMessage. Можеш да пращаш текст, снимки, видео.

img0025i.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предназначението - не е ясно! Колко е полезно - също не е ясно. Всеки, който има интернет, може да се свърже с всички със скайп, msn, icq или каквото и да е без да се ограничава до потребители на i-Devices

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако не си разбрал от поста ми, каква е функцията... !?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предназначението - не е ясно! Колко е полезно - също не е ясно. Всеки, който има интернет, може да се свърже с всички със скайп, msn, icq или каквото и да е без да се ограничава до потребители на i-Devices

Така е, но iMessage е вградено в iOS и не ти се налага да правиш разни гимнастики да си сваляш програми, да си правиш акаунти и т.н. А пък приятелите ти трябва да са си пуснали приложението (скайп/айсикю/...) за да получат съобщението ти. Докато при iMessage всичко е много по-лесно.

@shikera каква iMessage функция имаш предвид?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вградено е - добре! Колко е трудно да си инсталираш скайп или нещо подобно?! Колко процента от приятелите ти имат iDevices?! За мен iMessage е еквивалент на iБезсмислица.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Jekylll, това прочете ли го добре?

А пък приятелите ти трябва да са си пуснали приложението (скайп/айсикю/...)

Колко ще ти изкара батерията ако през цялото време ти е пуснат Skype. Друг е въпроса, че функциите му се застъпват с тези на WhatsApp, но нея я няма за iPad :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хората ти дават възможност да пращаш съобщения (които твоя оператор няма да таксува) в стандартното такова на телефона, а ти се оплакваш. Като не искаш не го ползвай!!! А колко процента от приятелите ти имат Скайп, MCN, ICQ на телефоните си? :o

П.П. Аман от мрънкачи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повтарям се, но колко процента от хората, с които комуникирате (с текстови съобщения) са с iDevices?! Другите какво - да ги отсвирим ли ?! Ако имаш да казваш нещо важно - вдигаш телефона и се обаждаш. Дори и при нашите дърварски цени.

П.П. 99% от приятелите ми (предполагам и от вашите) имат скайп, icq, msn. Не мрънкам. Просто не искам да приемам всичко, което ми се предлага, като някакво чудо.

Редактирано от Jekylll
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Повтарям се, но колко процента от хората с които комуникираш (с текстови съобщения) са със смартфони и им пишеш на skype, mcn, icq? Другите си ги отсвирил-да?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами... твоите приятели може да нямат, моите може да имат. Но това не е важно. Колко от твоите приятели имат смартфони и седят с постоянно включен скайп, особено ако са с андроид. iMessage е приятна ненатрапчива функционалност, която в твоя случай може да е безсмислена, но за милиони хора по света не е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@baronbg: не разбрах какво общо има колко от приятелите ми са със смартфони, ама както и да е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе, вие пускали ли сте Skype на iPhone-а си някога? :blink: Защото аз всеки път като го пусна трябва да изчакам 5 минути да ми зареди всички контакти (които са около 80-90, т.е. нормално количество), 5 минути да ми зареди всички пропуснати разговори (да, дори при 2-3 разговора пак чакам), 5 минути, за да ги маркирам като прочетени (тъй като работи изключително тромаво и неадекватно в много ситуации) и аха да тръгна да пиша съобщение на някой, или не дай си Боже да се обадя на някой, и приложението крашва и всичко започва от начало... ^_^ Всеки път изпитвам блажено удоволствие и почти неконтролируемо желание да си хвърля телефона в стената, когато се опитам да използвам Скайп за Айфон... Така че, да, според мен iMessage ще влезе в употреба, защото така ще мога да поддържам връзка ПОНЕ с някои от приятелите си... :p

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джекил какво общо има нещо което започва с "i" с някакви си Нокии, Ериксони и т.н.? С тях си ползвай СМС-ите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен iMessage е страхотно подобрение на новия софт и утре ще го пробвам. Колкото до приложението... Ще е голямо. За България дори да не е такова помислете blackberry messenger до колко е използван особено в Англия. Лошото е че отдавна трябваше да се въведе защото имам доста познати с iPhone но са по стари модели и немогат да се възползват от предимствата на iOS 5.0

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@baronbg: не разбрах какво общо има колко от приятелите ми са със смартфони, ама както и да е.

Ами... твоите приятели може да нямат, моите може да имат. Но това не е важно. Колко от твоите приятели имат смартфони и седят с постоянно включен скайп, особено ако са с андроид. iMessage е приятна ненатрапчива функционалност, която в твоя случай може да е безсмислена, но за милиони хора по света не е.

Явно няма кой да схване какво ти обясняваме. Гаси лампите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не видях къде съм споменал Нокия, Ериксон и СМС. Ама както и да е. С фанатици не се спори! Лека нощ! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много контрастна стана темата нещо.Значи при мен Skype работи добре.Друг въпрос е,че iMessage ще е с подръжка от Apple.WhatsApp според мен има предимството,че е за всички платформи,но от време на време бози

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iMessage ще е нещо като еквивалент на BBM, поне такава представа добих от представянето на услугата. Споменаха, че съобщенията ще бъдат кодирани, което също много ми напомня на технологията използвана при BBM, а именно това е нещото, което продаваше Blackberry устройствата толкова успешно на пазара. Още един + за Apple e, че BBM се срина от няколко дена и то за неопределено време, това със сигурност може да преориентира доста потребители към i-джаджите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще ти обясня.

Пиша ти бавно, защото разбрах че не можеш да четеш бързо и да осмисляш прочетеното.

Предназначението - не е ясно! Колко е полезно - също не е ясно. Всеки, който има интернет, може да се свърже с всички със скайп, msn, icq или каквото и да е без да се ограничава до потребители на i-Devices

Предназначението е Ясно: Да изпратиш съобщения (и не само) на други хора, които имат същият телефон и операционна система.

Колко е полезно? Всички телефони имат функцията да изпращат и получават sms. В конкретният случай безплатни.

Всеки който има интернет. А който няма? Няма да има и msn, skype и icq съответно пак стигаме до функцията sms.

Сега ще ти обобщя:

Ако искаш да изпратиш съобщение на някой и използваш стандартната функция за изпращане на sms, може да се окаже че си му изпратил iMessage.

Капиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Фанатици вика :D Верно ти се спи май... Хората му предлага Джип (това е примерно Джеко) и му слагат безплатно 4х4, той вика за кво мие 4х4, в нашето село асвалт имаме;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека да допълня baronbg... за да ползват приятелите ти изброените от теб средства за комуникация, предполага се че имат смартфони (разбира се, има и дъмбфони с разни джава скайпове, а, у, обаче ако ще си плащаш план за интернет, логично би било да си вземеш ако ще най-прост смартфон). Та от там връзката с "колко от приятелите ти имат смартфони". Така... ако приятелите ти имат смартфони, то в момента са две сравнително смислените платформи - iOS и андроид. Очевидно не са с iOS, така че стигаме до следващия въпрос... колко от приятелите ти си държат нон стоп скайп пуснат на андроид устройството? Защото ако не си имал щастието да ползваш тази ОС, скайп ти съкращава почти двойно живота на батерията.

Та от фанатичното ми обяснение, надявам се ти е станало ясно какви са предимствата на iMessage пред алтернативните програми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Майчице, изпушили сте яко... Че се и заяждате дребнаво, и си "тълкувате" очевадни и елементарни неща... Я се вземете в ръце!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...