Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Правене на custom FW 3.1.3 за iPhone 2G/3G/3GS чрез Sn0wbreeze (Windows)


Pe6o666

Recommended Posts

Превод на статията за да не се чудите за какво става дума!

Тествано, работи без грешка!!!!

Преди няколко часа разработчика iH8sn0w пусна нова версия на софтуера Sn0wbreeze, инструмент с който можете да custom фърмуер 3.1.3 за iPhone 2G, iPhone 3G и iPhone 3GS

Имаме нужда от:

sn0wbreeze v1.4

Свали

sn0wbreeze v1.5.1

Свали

- Оригинален OS iPhone Firmware 3.1.3. Може да ги намерите в тази тема.

- Последната версия на ITunes(засега 9.0.3)

iPhone 2G

iPhone 3G

iPhone 3GS със стария iBoot

1. Пуснете Sn0wbreeze (не забравяйте че в Windows 7 и Vista това се прави като администратор) и свържете iPhone към компютъра чрез USB. Появява се това:

sn0wbreeze20201.jpg

2. Щракнете върху стрелката в долния десен ъгъл. На втория екран, изберете Simple или Expert режим.Правим като на снимката.

sn0wbreeze20202.jpg

3. След това кликнете върху бутона Преглед за да намерите по-рано изтеглен Firmware 3.1.3. Ако сте го изтеглили през iTunes, напомняме къде се запазват те:

за Windows ХР: C:Documents and SettingsимеApplication DataApple ComputeriTunesiPhone Software Updates

за Windows Vista: C:UsersимеAppDataRoamingApple ComputeriTunesiPhone Software Updates

sn0wbreeze20203.jpg

Програмата автоматично разпознава типа на устройството, свързанo към компютъра и идентифицира фърмуерa

4. Следващата стъпка е да изберете опциите за по-нататъшния процес. Тук можете да създадете свой собствен фърмуер, да персонализирате буут логото, да добавите свои собствени пакети. Натискаме General.

sn0wbreeze20204.png

5. Следва един много важен етап на избор:

- Ако имате Фабрично отключен iPhone, не избирате "Активиране на iPhone"

- Ако имате iPhone 2G/3G/3GS фабрично заключен, е нужна активация

- Тук може да зададете размера на малкия дял

- Или добавете Sn0wbreeze като приложение за iPhone

Важно е че Sn0wbreeze не обновява модема, така че ще използваме за модем на 3.1.3 Firmware този от 3.1.2. Засега това е единственият метод за Jailbreaking.

sn0wbreeze20205.jpg

6. Сега трябва да изберете метод за отключване на iPhone. Тук специално не е нужно да философстваме и избираме този, който отговаря на вашия телефон.

sn0wbreeze20206.jpg

7. Изберете мениджър пакет.Спираме се само на обичайната Cydia.

sn0wbreeze20207.jpg

8. Сега трябва да изберете пакети, които ще бъдат включени във фърмуера:

sn0wbreeze20208.png

- Всички по подразбиране

- Ръчно добавяне на хранилище (в тази версия тази функция не е на разположение)

- Добавяне на пакети .deb

- Може да се пренебрегне този прозорец.

sn0wbreeze20209.png

9. След настройката на пакета можете да изберете вашето собствено лого, което автоматично ще се зарежда в рековъри режим. Ако искате да използвате вашето собствено лого, не забравяйте изискванията:

- Файл в PNG формат с резолюция от 320 х 480 пиксела

- Максимален размер - до 100 KB

- Най-малко един пиксел трябва да бъде прозрачен

sn0wbreeze202010.png

10. Конфигурирането на фърмуера е готово. Време е да започне неговото създаване "Билд IPSW". След няколко минути може да затворите приложението.

sn0wbreeze202011.jpg

11. Вие ще трябва да преведете iPhone в режим Recovery Mode (или DFU ако е необходимо).

За достъп до Recovery Mode:

- Simple "Recovery"mode: Задръжте едновременно бутона Home (черен бутон, с квадрат на лицевата страна) + бутона Power (отгоре). iPhone ще покаже слайдер на екрана, а след това той ще изгасне и ще се покрие с тънки белезникави линии. Не пускайте бутоните. Дръжте ги докато телефона започне да зарежда. След 15-25 секунди изображение се появява на екрана-кабел и iTunes икона. Сега можете да пуснете бутоните.

- DFU mode: Свържете телефона към компютъра и отворете iTunes.Задръжте HOME+POWER бутоните заедно, докато телефонът изключи. За секунда отпуснете, и веднага пак натиснете POWER без да пускате HOME бутона.От същия момент отбройте 10–12 секунди, прз които екранът ще присветне(примигне), но ще остане черен. След това присветване отпуснете POWER бутона, задържайки все още HOME бутона за още около 30 секунди.

– След в влизане в един от двата recovery mod в прозореца за избор на файл изберете фърмуера който искате да използвате.

12. Отворете iTunes и ще видите съобщение, че вашият iPhone е свързан и е в рековъри режим. Кликнете върху OK.

13. Задръжте SHIFT клавиша на клавиатурата и с мишката щракнете върху бутона Restore. Избираме фърмуера, създаден от нас под името "sn0wbreeze_iPhone_XXX".

14. Изчакайте няколко минути и се наслаждавайте на резултата :)

Редактирано от pe6o666
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Браво за превода, работили сме едновременно, но аз не се справям с картинките и докато да я публикувам ти се справи по-добре.

Все пак ако някой се престраши - нека пише. Все пак има два дни за опити.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой с фабрично отключен ако е мераклия, да се пробва и да каже дали се update-ва baseband-a.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Custom-a стана лесно и всичко изглеждаше добре, но след рестор-а /в recovery/ телефона не зарежда .. стига само до логото и после не зарежда повече. Върнах към custom 3.1.2 и сега телефона си работи. Ако някои друг се е престрашил и поне е успял да казва.

EDIT:Да направих custom със Sn0wBreeze 3.1.3

Редактирано от LudFen
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли, че си си направил Custom с Sn0wbreeze 3.1.3?

Или си ползвал този на руснака – Atomic от темата за неговия къстъм?

Редактирано от Sladichuk®
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

MuscleNerd (член на Dev-Team) спомена в Twitter да се избягва употребата на sn0wbreeze докато го оправят или да се изчака PwnageTool или просто да се избягва 3.1.3

iH8sn0w се съгласи с него и каза, че ще оправи sn0wbreeze.

Това приложение ако не се лъжа се прави още откакто излезе 3.1.2 и все нещо му куца. В момента много хора се оплакват от забиване на телефона на boot логото, както и от грешка 14 при 3GS.

Аз лично още като видях промените в 3.1.3 и ми стана ясно, че този ъпдейт трябва да се принебрегва, няма никакъв смисъл от него. Но като гледам доста народ не може да спи ако не го сложи и то преди още да е излязъл надежден начин за jailbreak. Да не говорим, че отключване на новия baseband който идва с 3.1.3 може и въобще да няма.

На мен ми е омръзнало да говоря да не се бърза. Да знаете, че на ЛС-та свързани с jailbreak и отключване на 3.1.3 няма да отговарям, аз вълна пуснах от устата си....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих Custom-и (3.1.3 чрез sn0wbreeze)за Фабрично отключени 3G и 3GS, aко има мераклий, нега да ги пробват и да кажат, дали в действителност не Update-ват baseband-a и, естествено дали работят.

3G Фабрично отключен: Свали

3GS Фабрично отключен: Свали

Условието е, че трябва да имате вече jailbreak-нат телефон. Също не трябва да се ресторват от DFU, желателно е от Recovery Mode.

Не трябва да сте с новия iBoot.

Файловете са направени със sn0wbreeze 1.4, при който проблемите с 3GS са отстранени.

Редактирано от MtMCooLBG
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

sn0wbreeze-V1.4.exe

СвалиDOX.bg

29.12 MB

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://twitter.com/MuscleNerd/status/8753572226

Потребителите с фабрично заключени телефони, моля ви стойте далеч от днешната версия на sn0wbreeze (б.а. става въпрос за 1.4). Особенно потребителите използващи blacksn0w. Просто стойте на 3.1.2.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой нищо не споменава за sn0wbreeze + 3GS 44 седмица.... Някой?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новият буутром пречи на качването на кастъм. Той реално се качва,но при рестарта е блокиран и не тръгва. Теловете след 44 седмица на практика могат да бъдат джейлнати само с инструмент от рода на блекрейн, защото той успява да ги стартира после.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честито::D

1. Направих Това, като използвах IP

74.208.105.171 gs.apple.com
2. Действах по тази тема и си направих Custom Firmware 3.1.3 за 3GS (фабрично отключен)

Тук Благодаря на mupo

97348j.png2s9ppxh.png

Метода работи, ако имате запазени файловете в Cydia.

Редактирано от Grievous
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече мога да потвърдя, че в sn0wbreeze 1.4 са премахнали проблема с 3GS. Направих си custom 3.1.3 и всичко е наред с телефона :D . Честно казано не виждам никакви разлики или подобрения спрямо 3.1.2 .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еее, свали си снежкото и си "врътни" един - с това ръководство няма как да не се справиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако можех дали щях да моля някой?

---------- Post added at 13:04 ---------- Previous post was at 12:47 ----------

Сложих Cydia но немога да го отключя към М-тел.Помогнете

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Излязъл е PwnageTool 3.1.5 с който може да правите custom FW 3.1.3 под Mac OS.

Поддържаните устройства са:

  • iPhone 2G
  • iPhone 3G
  • iPhone 3GS (със стария bootrom)
  • iPod Touch 1G
  • iPod Touch 2G (със стария bootrom)

http://blog.iphone-dev.org/post/376648600/pre-game-show

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

sn0wbreeze-V1.5.1

DOX.BG

* IPhone 2G

* IPhone 3G

* IPhone 3G (стар bootrom)

* IPod Touch 1G

* IPod Touch 2G - без MC

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вчера племениците ми ми направиха "подарък " като ми ъпдейтнаха заключеният айфон с новият софтуер и така стана неизползваем.

С много мъки успях да си върна 3,1,2, но със новият фирмуер . Успях да го джаилбрейкна, и да подкарам всичко cydia, бгфонетик и всичко , което си бях качил преди. Единствено мрежата седи заключена. Пробвах с снега , но не става. Ще си го ползвам за всичко друго но не и за телефон, докато не излезе някакво решение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не прочетох докрай темата и ъпдейтнах до 3.1.3 и след това разбрах, че за да го джейлна не е трябвало да го правя. Можете ли да ми помогнете като ми кажете как да си върна телефона във 3.1.2. Аз от там вече би трябвало да се оправя. :smile:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече и Господ не може да ти помогне. Вземи да прочетеш всички теми по въпроса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...