Премини към съдържанието
Ремонт на покриви и изграждане на нови покривни конструкции

Apple Time Capsule - Общи въпроси

Recommended Posts

Сложих статично ИП няма проблем когато отида на Network и конфигурирам за personal file Sharing и сейфирам настройките капсулата остава с жълта мигаща лампичка и мака не я намира .Също така искам да я настроя за споделяне на файлове през интернет

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 6 months later...
  • Отговори 120
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

• Monro

15

• gogi6

14

• chayanne

9

• adept

7

Топ автори в тази тема

Популярни публикации

Или по скоро бозата или настройки uTorrent. При мен няма грижи с бесплатна версия на uTorrent,но с MAC OS. Сега ще тествам от WinBoz и ще кажа.   П.П. Да при Windows има проблем с

Това е най-смислената покупка която съм правил в последните 2 години.Заслужава си всяко едно левче. Преди да си взема капсулата, ползвах някаква боза на Cisco (LinkSys E1200) и бях супер разочарован,

Зависи от телевизора все пак ... За някои от умните телевизори на Самсунг например има SamyGO Extensions package, който между другите неща позволява да го вържеш към NAS ... и можеш да си четеш и пише

Добавени снимки

публикувано (редактирано)

От няколко дни имам проблем с интернета. Свързна съм с капсулата, но нета е мега бавен, ютуб буферира постоянно.

Виках "техниците" от доставчика, но те не са работили с нищо на Apple и не знаят.

Говорят ми, че може да се дублирал канала с на комшиите и затова, но кой ли канал не опитах........

При диагностиката излиза това:

Screen_Shot_2015_07_01_at_20_39_52.jpg

Screen_Shot_2015_07_01_at_20_45_17.jpg

Какво да правя..

Редактирано от Monro
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hard reset.. Когато нищо не помага, това върши чудеса. Налагало ми се е 1-2 пъти досега.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей такова оправдание за дублиране на канала не бях чувал:)))))Снимките ти ми излизат размазани на телефона и нищо не виждам:(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По шотовете съдя, че има смущения или рутерът ти слабо излъчва. Може и да се застъпват канали, не е рядкост. Гугълни някой софт за мак(че аз съм с dd-wrt и го имам вграден) с който можеш да разгледаш комшиите на какви канали, мощности и пр. са.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то си го има тая ф-я:

Screen_Shot_2015_07_01_at_23_35_38.jpg

първата и втората мрежа са мойте, бяха на автоматично избиране на канал, после аз слагах 1, 5, 6.... пробвах ама...

рутера нарочно лятото си играх и го сложих в коридора на къщата, за да е насредата за всички стаи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може арматурата да те цака, мести на 12-ти и го сложи другаде. И при мен е в средата, ама всички съседи са на 5-6-ти, а аз на 11-ти и съм го изпомпал на 70mW. Ник'ви ядове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да му увелича mW?

До сега не съм имал проблем, от лятото е там...

От оператора каза че ползват канали от 2 до 11..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, както казах - аз съм с друг рутер. Мощност не можеш да пипаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажете как се прави Хард Ресет ,че от една седмица имам много ядове с капсулата. През няколко минути губи нет ,включително през кабел(както и тогава не виждам диска ,което ме навежда на мисълта,че не е проблема в доставчика на нет).Постоянно ми се налага да я рестартирвам.Прави ми впечатление ,че и доста загрява .Изобщо странна работа - за 4-ри години да съм я рестартирвал не повече от 2-3 пъти. Примерно днес от сутринта не съм имал проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 months later...

От горният пост разбирам че и други имат проблем с постоянното рестартиране на капсулата, защото губи нет. Някой дали знае откъде идва проблема, защото при мен след като направих '' hard reset ", нещата не се променят. Досега вече 5 години не съм имал никакви проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нандфлаш-ът остарява с времето и "зачезват" файлове или части от тях. Понятието "хард ресет" е сътворено от някой мозък. Има рестарт и рестор, като понятия. Мисля, на вас ви е време за второто, поради причината от първото ми изречение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз така и не разбрах как се прави рестор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 months later...

На мен капсулата ми хвърли кърпата вчера. Каквото и да пробвах - не става. Извадих харда отвътре, вързах го на компютър - оказа се, че е умрял, а с него и всичко, което съм събирал през годините. Д'e..ба и работата! Сега се замислям за AirPort Експрес и външен диск към него. Нямам време да чета, затова питам направо. Може ли да вържа външен диск към този рутер и да го ползвам или не? Капсулата разпознаваше външен диск на USB порта. Ако може, ще взема рутер само и ще му купя SSD външен диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен работи. Външен хард, но с AirPort Extreme. Единственото е, че не го достъпвам отвън посредством Win. С iPhone няма проблем. В къщи Win го вижда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля експрес да си взема, а не екстрийм. То отвън освен с мак и до капсулата нямаше достъп, та не е голяма загуба.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих разчитал на каквото и да е което не е поне raid1, дисковете не са това което бяха. Редовно хвърлям дискове на по 2,5 години точно минава гаранцията и бум. Ползвам synology, ползвам си го за time машината, и всичката ми важна друга информация. Предполагам има и други nas които могат да се ползват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За нещастие usb-то е само за принтер при express-а.

Подвеждаш!!

USB- то не е само за принтер.Може да се сложи и Хард Диск,и си бачка като TimeCapsule.

Аз няколко години бях с външен хард сврзан към express-а.

Дори бях сложил хъм,на който бях включил принтер и HDD.В момента го ползвам като втори рутер,вързан към капсола

Редактирано от KurtiMakarov
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз знам, че на експреса усб-то служи само и единствено за принтер. От extreme нагоре поддържат външен диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен капсулата ми хвърли кърпата вчера. Каквото и да пробвах - не става. Извадих харда отвътре, вързах го на компютър - оказа се, че е умрял, а с него и всичко, което съм събирал през годините. Д'e..ба и работата! Сега се замислям за AirPort Експрес и външен диск към него. Нямам време да чета, затова питам направо. Може ли да вържа външен диск към този рутер и да го ползвам или не? Капсулата разпознаваше външен диск на USB порта. Ако може, ще взема рутер само и ще му купя SSD външен диск.

Защо не смениш просто диска на капсулата ? Преди година имах подобен проблем , купих си добър и качествен диск от същата марка , която ползват и Apple за капсулата, сложих го на мястото на неработещият и сега всичко е наред.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@KurtiMakarov - Идваш правиш го и ти го подарявам! Физически са го ограничили, няма хакове, врътки, заобиколки или каквото и да е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои външни дискове се виждат от TimeCapsule-та. Моя USB3.0 диск не иска да се види. С USB2.0 диск, нямам драми и се вижда безгрижно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове