Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви


masterofpuppets

Recommended Posts

Здравейте,

Случайно видях този форум и реших да споделя с вас приложението си за iOS за градски транспорт в София. От доста време търсих нещо подобно като Андроид-ските приложения, но за съжаление не успях да намеря и реших да си направя сам. Приложението се казва EZtrans, безплатно е, и е в App Store.

За съжаление приложението не включва разписанието на метрото, понеже моделът на метрото е малко по-различен, но за сметка на това съм направил и отделно приложение за него, което показва след колко време по разписание ще пристигне следващият влак на дадена станция, както и допълнителна информация за всяка от спирките.

Ето и линкове към приложенията. Надявам се да са полезни и с нетърпение очаквам отзиви, може и негативни ;)

https://itunes.apple...ans/id814295379 - EZtrans (Sofia transport)

https://itunes.apple...d882637551?mt=8 - EZsub (Sofia metro)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 98
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • dessyteneva

    26

  • zlia

    12

  • MidwinterSun

    11

  • masterofpuppets

    5

Браво! Наистина е дългоочаквано.....Колко нерви съм изтровил със сайта на ЦГМ.

ЕДИТ: приложенито работи много бързо и на iPhone 4 и e удобно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приложението е супер, чудя се дали може да се добави и Пловдив уж има някакво виртуално табло:

http://transport.plovdiv.bg/desktop/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много е приятно :) Възможно ли е да се добави опция за маршрут от точка до точка? Това би било много полезно.

Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приложението е супер, чудя се дали може да се добави и Пловдив уж има някакво виртуално табло:

http://transport.plovdiv.bg/desktop/

Здрасти, предложението е интересно, не знаех че и в Пловдив има виртуални табла. Може за вбъдеще да направя подобно нещо и за там :)

Много е приятно :smile: Възможно ли е да се добави опция за маршрут от точка до точка? Това би било много полезно.

Sent from my iPad using Tapatalk

Вече работя по подобна функционалност. Надявам се скоро да я завърша и да пусна ъпдейт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна също има. Ето линк http://varnatraffic.com/bg-BG

Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна също има. Ето линк http://varnatraffic.com/bg-BG

Sent from my iPad using Tapatalk

Идеално, значи скоро ще има доста голям ъпдейт ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Приложението е много добро, голямо благодаря.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

благодаря ви за положения труд

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

От днес приложението е свалено, ако искате да го използвате, не го деинсталирайте, не работят само виртуалните табла, поради безкрайните номера от страна на Градски транспорт. Жалко за хубавото приложение, но явно е нас е така - всеки гледа да подлее вода, вместо да подпомогне разработчиците...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от arm11
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Приложението доста ми допадна, и от няколко дни усетих, че имате проблеми с СКГТ. Пробвахте ли да се разберете с тях и ако да какво ви отговориха? Можем да се пробваме да ги убедим в полезността на приложението с писма до общинския съвет или дори кмета. Все пак е по-добре да съществува такова приложение.

Поздрави,

Мартин

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говорих със създателя на приложението, именно той ми каза, че го сваля от магазина, както и аналогът му за андроид, поради непрестанните целенасочени промени, което правят СКГТ в сайта, именно за да затруднят работата на подобни програми. Момчето е опитало да се разбере с тях, предлагайки им създаване на официално, напълно безплатно за тях приложение, но те са го обявили за нагъл, защото използвал сайта им...това е с две думи, съжалявам и аз харесвах и използвах приложението, но всичко си има граници и не можем да го виним, че му е писнало от мръсните номерца на СКГТ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да намеря лигично обяснение на действията им, имайки се предвид че информацията е публична и безплатна. Може би разработване на платено приложение лично от тях би било логично обяснение, но едва ли имат толкова умствен багаж ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нарушена т.1.4 и т.1.12 от Правилата

Редактирано от mupo
Нарушена т.1.4 и т.1.12 от Правилата
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да намеря лигично обяснение на действията им

Нема под масата, баце...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само гледайте, как след някой друг месец ще се изтъпанчат с проект за разработване на мобилно приложение, по някоя европейска програма, с 50 000лв финансиране!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Надали, тия маймунделъци са от години, мързи ги да си мръднат дебелите задни части, а на все отгоре и нямат достатъчно мозъчни гънки, да преценят че някой им върши мръсната работа безвъзмездно.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

От такива негативни мнения няма никакъв смисъл. В сайта им ясно е казано, че те имат правата над информацията в него. Понеже не съм комуникирал с тях и не знам какви са им доводите за отказ до базата им, може да имат право. Предлагам разработчика да пусне писмо с описание на случая тук http://www.sofia.bg/virtdelovodstvo.asp , като може да се пусне до няколко длъжности свързани с транспорта (зам. кмет, комисия по транспорт), както и до самия кмет. Така всичко ще е официално и ще бъде заведен документа и би трябвало да дадат официален отговор. Бих написал аз това писмо, но не съм запознат с кореспонденцията на разработчика с ЦГМ до сега.

Нека пробваме по техния начин първо преди да ги нахейтваме :-)

Приложението е много добро и се надявам да премислят.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм упълномощена да говоря от името на разработчика, просто исках да предупредя хората, ако искате свържете се с него и му предложете вариантите.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дни се чудих какво стана с приложението и защо така изчезна от app store-a & play store-a... Трябва да кажа, че наистина с голямо разочарование научавам за причината и окончателността на решението на разработчика да прекрати поддръжката. EZtrans е чудесна програмка, използвах я с удоволствие - от една страна заради приятно изглеждащия интерфейс, от друга, заради улеснението от липсата на необходимост всеки път да се налага да въвеждам ръчно кода на спирката. Пестеше значително количество време.

Отвъд способностите ми е да разбера поведението на ЦГМ. В крайна сметка, те предоставят публична услуга, информацията във връзка с която също е публична...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
  • 1 месец по-късно...
Ново мобилно приложение за Android ще улесни значително пътуването с градския транспорт в столицата. Софбус 24 ще информира потребителите за спирките и превозните средства на градския транспорт

..................

„Разработвам го с некомерсиална цел в свободното си време, тъй като знам какво е да чакаш на спирки и да нямаш възможност да провериш дали си заслужава чакането", сподели разработчикът Здравко Несторов.

http://www.cross.bg/...ys-1446694.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е то хубаво, ама е за андроид...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.



Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...