Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Насоки за покупка на Mac mini


drpetar

Recommended Posts

Трябва да отидеш в криейтив за монтаж, иначе няма проблем откъде ще го купиш стига да е с документи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аха, това е много добре. В такъв случай бихте ли ми препоръчали модел SSD? За SATA3 добри мнения като съотношение цена/качество посочват Crucial BX100, MX200 или малко по-скъпите Samsung 850 PRO, но за PCIe не мога да намеря нищо освен някакви доста скъпи модели. Предварително благодаря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

PCIe евтин няма. Иначе за сата3, само мога да ти кажа да не взимаш цамцунг. Имат дефект в контролерите и не сработват винаги добре с епълския трим, което води до риск от загуба на данни. Най-простия Кингстън V300 Sata3 е ок, евтините серии интел - също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да питам,че ми писна да разнасям постоянно лаптопа . Как е като бързина мак мини последен модел с фюжън драйв в сравнение с такъв със ССД? Просто се чудя дали направо да дам 2200 лв за фюжъна или 1600 плюс 200лв за ссд (240 гиги за работа напълно ме устройват,то в момента се оправям с 128гб на еъра)и там вече не знам колко ще искат за услугата криейтив център ,за да мога да си запазя гаранцията.Като плюс е ,че ще получа един бавен хард диск, който ще мога да ползвам като външен с кутия

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В този с фюжън-а ссд-то е монтирано на PCIe слот и разликата е огромна. Може да не я усетиш веднага, но с времето ще проличи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мен фюжън не ме кефи, в офиса бях с такъв и имаше моменти, в които се чудех на мак ли работя. Предвид, че 1 гб фюжън е колкото 256гб ссд като цена, компютрите вкъщи съм ги поръчвал винаги със ссд-та. Ако си разделиш фюжъна на 2 партишъна и сам си менажираш кое на кой партишън ще седи може би е по-добре, но не съм го пробвал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам хоумбрю фюжън и на хдд е само медията. Всички библиотеки са си на ссд и не губи скорост по никакъв начин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уф, почти бях решил да сложа SATA3 SSD, но тази идея за PCIe не ми дава мира. Та пак да питам някои неща. Наистина ли разликата между SATA и PCIe ще е толкова фрапантна? Ако сложа PCIe вади ли се сегашния хард диск както е при SATA SSD или може да остане вътре и да се ползва? Ако може линкове към някакви съвместими с мака модели на PCIe SSD?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Тази сутрин занесох минито в Криейтив център Варна, за да ми сложат Kingston V300 SSD. Човекът там изрази някакви съмнения дали този модел е съвместим заради липсата на нативен трим (не знаех какво означава това,но прочетох за този трим и доколкото разбрах трябва допълнително да се активира (май с някаква команда през терминал). Сега чакам да ми се обадят следобяд дали диска става.

Та искам да помоля за съвет какво да правя ако ми кажат че диска не става? Предварително благодаря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има една програма Trim Enabler. До Йосемити я ползвах на iMac, но на капитана вече няма нужда. Командата, която се пише в терминал, съм я пускал тук във форума. Работи идеално, но май наистина зависи какъв е диска. Ако е от по-новите серии, не би трябвало да има проблем.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом Alxx казва, че този диск става, аз му вярвам.

Да разбирам ли, че дори да ми кажат, че не става, да им кажа да го поставят, да си инсталирам 10.11 и да използвам "sudo trimforce enable", за да активирам трим?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гога, недей по картинка...

Кингстън-ът работи 100% и около мен има три компютъра с такъв в момента. И тая тъпня "не работи с нативен трим" не искам и да коментирам. Работи точно с "нативен", но се пуска с команда, защото Кингстън не е в списъчето с богопомазани производители. Интел също не е ;)

П.С. Контролерите на Кингстън, А-дата, Интел и още много(вкл. богопомазаните), са все от един и същ производител, а правилната работа на трим и гарбидж колектора зависи именно от контролера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Минито вече е в мен :) Хората от Криейтив се обадиха, че е готов и че кингстъна става. Така че вдигнах малко шум за нищо ама ... Благодаря на всички за включането.

ПП. Сега да изпълня ли командата за активиране на трима?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този, който си взех е с продуктов код KIN-SSD-SV300S37A. Дискът работи много добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По чиста случайност съм взел същия, за ъпгрейд на един приятел ;) Ето за любопитните:

c9e041b6b42f7d0e8e07490b4f3700b0.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...