Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Wallet и Apple Pay


anych

Въпрос

Здравейте.

Някой може ли да обясни малко по-подробно как стоят нещата с приложението Wallet. Могат ли да се поставят карти в приложението?Примерно карта от Метро или друга, чрез която може да се ползва отстъпка. И следователно, ако не нося картата с мен да може да се сканира баркода й, чрез приложението от телефона.

Пробвах да сканирам баркода на няколко карти, но ми казва: "No pass available for this code".

Също така как да си вкарам Визата, за да мога да използвам Apple Pay.

Порових се уж, за да видя как да си сложа визата и това, което намерих е, че трябва да натисна "Add credit Card", а аз нямам тази опция в прилижението, имам само опция сканиране, а реално на Визата няма какво да сканирам.

Благодаря Ви предварително!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Между другото за добавяне на бордни карти в Уолет, когато приложението на авиокомпанията не поддръжа такива, може да се ползват тези 2 приложения:

App in the Air: Top Travel App on the App Store (apple.com)

GetPassbook.com on the App Store (apple.com)

Аз съм ги ползвал при чартърни полети

За застраховка при пътуване, тези също поддъжат Уолет:

Tripinsurance:travel insurance on the App Store (apple.com) (това съм го ползвал)

Travel Insurance | Backpackers & Adventurers | True Traveller®  - това няма приложение, не съм го ползвал, но ми попадна в един блог, че поддържа Уолет

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Вие хубаво ги добавяте. Ама работят ли после на касата?


Sent from my iPad using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Миналия ден си добавих абонаментната карта за мачовете на клубния отбор. Вечерта когато влизах на стадиона ми я сканираха от Wallet-a и влезнах без никакви проблеми . На Декатлон също работи от Wallet-a, Metro, OMV,Paysera tickets,Billa.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За Колежа и аз правих, използвах Pass2U wallet, работи без проблем.
Имам СБА, А1, Billa, Douglas beauty zone, HM, Metro, Shell, IKEA, Masoutis, decathlon, istyle. Всичко си работи, като за тези които не поддържат официално съм ги правил аз отново с Pass2U Wallet.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз съм правил с pass2u на HomeMax и Метро - работят си без проблем. Единствената причина, поради която може някъде да не работи е ако баркод скенера не може да сканира от екрана на телефона, каквито бяха най-старите и вече почти някъде няма такива

Редактирано от Dobriyan Benov
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С Pass2U, съм вкарал и Лидл и Била, бачкат си!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да ми обясните моля каква е ползата от добавянето примерно на Лидл карта така?

Единствената полза да сканираш карта в Лидл е да използваш купоните. А те са в приложението и трябва да се активират предварително от там.

Освен това да превърташ 10-на карти в калпавия интерфейс на wallet не е по-лесно от това да цъкнеш просто иконата на приложението според мен.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз лично картата я ползвам когато купувам нещо което има гаранция, така касовата бележка я имам в приложението и не е толкова драматично ако се загуби и се налага да ползвам гаранцията.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Точно за дигиталната касова бележка е най-големия плюс от тези приложения, които я поддържат, или ако се пазарува онлайн. И аз съм си навързал всички карти, които може да се ползват в уолета, за да ми е всичко на едно място, и да не го търся.  Буквално с интеграцията между Wallet, Shortcuts, Drive и приложението на ЛИДЛ, стават чудеса

С помощта на Shortcuts аппа и Flipper Zero — Portable Multi-tool Device for Geeks си направих автоматизация за списъка за пазаруване и оптимизиране на разходите, с което намалих разхода за храна с 35%, и процента на изхвърлената храна с 20%.

1 - след пазаруване и сканиране на картата от уолета, касовата бележка се експортва в таблица в драйв

2 - на всеки продукт слагам NFC таг, и с помощта на Flipper всеки продукт се сканира в хладилника със срока му на годност, грамаж и вид, + няколко нотификации, когато почва да изтича

3 - в списъка за пазаруване автом. се добавят продуктите, които намаляват в хладилника, и целият цикъл се завърта

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

https://urboapp.com (https://ticketstation.bg) също поддържа Wallet

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Поддръжка имат също Cineland, BusExpress.bg и Студентски карти в УНСС

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Може би е писано, но Евентим също поддържат wallet, при поръчката си избираш електронен билет вместо print@home, и ти отваря меню от което можеш да си добавиш билета в портфейла.
Неудобно е когато трябва да купя няколко билета, един за мен дигитален и останалите за други хора, тогава трябва да се правят две поръчки, като се надяваш да не ти вземат местата.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Взимаш електронни билети за всички и после им ги изпращаш, ако не са с айфони им пускаш скрийншот, правил съм го много пъти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Между другото от известно време си правя експеримент - да си направя pass, който да показва актуална информация от профила ми. За експеримента хванах Билла, понеже го ползваме често.

Към момента се актуализира натрупаната сума от покупките, която мога да следя без да отварям Билла приложението. Като имам време мисля да се опитам да изкарам и дали имам налични ваучери за отстъпки, които не са ползвани и т.н.

Ако някой има интерес мога да споделя опит. Въртеше ми се в главата, че би било много полезно да стане нещо като Homebridge за пасове за уолета, но се съмнявам, че ще намеря достатъчно време да се занимавам с това.

Screenshot 2023-10-13 at 22.55.25.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...