Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

iPhone car media


Gnaidenov

Въпрос

Здравейте колеги, не знам дали е правилното място за тази тема, но съм нов,
имам един въпрос с повишена трудност, но се надявам някой от вас да може да даде някакъв отговор или съвет. Ситуацията е следната ....
Ползвам iPhone и си закупих Android медия за колата, но се оказа че тя няма фабричен Screen Mirroring или Apple CarPlay и с USB кабел пак не ми се получава. На разположение единствено имам само Google play store. Как бих могъл да осъществя някакъв вид връзка, примерно от сорта на Apple CarPlay

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

20 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Не е възножно. Трябва да го поддържа. Не можеш да го осигуриш с апликация, до колкото съм запознат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Повечето съвременни мултимедии в колите са базирани на Андроид. Аз също имах драма с подкарването на Apple CarPlay, докато не разбрах, че ползвам неоригинален кабел. В момента в който смених кабела и магията стана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ако няма официална подръжка за CarPlay, взимаш нещо подобно sideload-ваш апликацията на Android устройството и си готов.

Има много видеа в YouTube. 
Не взимай wireless версията защото е много бъгава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
Повечето съвременни мултимедии в колите са базирани на Андроид. Аз също имах драма с подкарването на Apple CarPlay, докато не разбрах, че ползвам неоригинален кабел. В момента в който смених кабела и магията стана.

И аз не успях да подкарам на Toyta C-HR с афтърмаркет кабел. Да не би да е било заради кабела ... Орогиналния ми е Type-C, а в колата е USB-A.. Но пък с въпросния кабел всичко работи - зарежда, прехвърля данни.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Другото което е необходимо за работата на Apple CarPlay e пуснато Siri. Без нея опцията в Settings/General липсва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

колеги кабела ми е оригиналния от телефона apple xr pro red но не се получава. и аз съм се ориентирал за този донгъл но проверявам всички възможности.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз ползвам CarPlay но честно да кажа не работи много добре. Примерно излиза телеграм клиента, но не може да си гледаш съобщенията. Може само да ти ги чете. А се сещате че на кирилица не се справя особено. Сири е тъпа като галош в сравнение с Гугъл. Така че CarPlay става само за показване на Гугъл мапс на големия екран.
Ако си с Android базирана мултимедия сложи си native google maps и си вържи телефона с блутут ! И си разпитвай Гугъл. Така според мен е по-добре.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

искам да попитам някой който е с CarPlay, и с версия 12 бета 3 на телефона има ли проблеми?

При мен телефона се свързва, виждам иконките  на екрана в колата, но не мога да ги отворя. До версия бета 2 май всичко беше наред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А защо си с бетата ? То 14 излезе преди някое време


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Просто не съм изтрил профила, и то си качва бетите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не мога да ти помогна за бетите. При мен на чисто 14 си работи супер


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

На 14 е добре, върви. Не виждам разлика с 13 никъква. Не че ползвам CarPlay. Предпочитам си свързаността през блутут.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Единственото което ме бъгва с 14 е че ако преди това е работело радиото на колата като тръгне карплей и го спира. Това преди на 13 не се случваше и радиото продължаваше да работи. Но на 14 спря да продължава.

Не знам, може и от колата да е. Но защо не го правеше с 13 тогава ! :)

Добре че имам и втори дисплей в колата та мога да си върна радиото докато Waze-а върви през карплей-я ;)

Иначе за карплей срещу блутут: като човек пътува на кратки разстояния е по-лесно с блутут наистина. Но на по-дълги разстояния карплей е по-добре. Основно защото примено интерфейса на телефона е по-добър през карплей за мен поне лично.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен също спира радиото, но аз си го пускам от бутона. Работата стана шантава, пускам Waze на

телефона, натискам бутона navi и тръгва. С телефона е същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Navi в car play режим включва карплейя изглежда. Мерси за бутоните! Това върши идеална работа. Не се бях сетил да пробвам с тях


Sent from my iPhone using Tapatalk

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Още един бъг в CarPlay, като задавам адрес в Google Maps от колата не работи гласа на Български. А като задам адрес  от телефона

гласа работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...