Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Рестор на iPhone 4 със запазване на стария бейсбанд


mupo

Recommended Posts

Може, но само с къстъм. Ако си с ФО и имаш запазени SHSH, нищо не ти пречи и с оригинален, но тогава бейзбанда се вдига невъзвръщаемо. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 95
  • Created
  • Последен отговор

Топ автори в тази тема

  • Alxx®

    15

  • mupo

    9

  • cichlidi

    9

  • kokobrise

    8

Кой инструмент ще е най-удачен за windows , понеже гледах че редсн0у последните версии са за Мас или имам грешна информация?

Редактирано от 1n50mn1ac
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Успешно ресторнах по показания ти начин от 4.1 до 4.3.3 със запазване на бейзбанда (02.10.04).Но имам един друг проблем,сигнала ми е винаги на една черта,искам пак да върна до 4.1,но не мога,имам запазени сигнатури от iFatih,указвам ги на ъмбрелата,но тя ми дава грешка за инвалид файл,на какво се дължи и как трябва да постъпя сега. Миро ти си ми надеждата,моля помогни ми ако имаш възможност. Благодаря ти предварително !!!

Iphone 4-4.3.3 (02.10.04) ФЗ-имам карта на оператора към,който е заключен,с нея си я ползвувам (Vodafone-GR)

Разбрах,че SHSH запазени с iFatih са в друг формат и затова Tiny umbrella не ги разпознава,това значи ли,че вече не мога давърна до ios 4.1 .А сега като съм с 4.3.3 и бейзбанд 02.10.04 каква е ползата,ако излезне евентуален unlock 4.1 (02.10.04) ще мога ли да се възползвам от това ?

Редактирано от kosmom
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално ще можеш, макар че ме съмнява да вадят ънлок точно за този ББ.

По въпроса с хаш-овете: направи си псевдо - кастъм с iFaith v1.3.2(почти няма модификации в сравнение с оригинален фърм), не знам какво толкова те стяга. Направил съм 6 телефона на познати по този начин(4.1,4.2.1,4.3 и три на 4.3.3) и нито един не дава проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Alxx благодаря ти за помоща,ще се опитам да го направя,макар и да не знам как и с какво ще го подкарам по нататък..,достатъчно е и това,трябва да чета повече,но какво,къде..;).

Alxx извини ме,но ако си на мое място,какво би направил..,знам,че не искаш да си ;), постави се за момент.БЛАГОДАРЯ ТИ от сърце!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С телефон на 02.10.04? На пазара и доплащам за ФО или фз към БГ оператор. Иначе гевей сим и честито.

Едит:

Iphone 4-4.3.3 (02.10.04) ФЗ-имам карта на оператора към,който е заключен,с нея си я ползвувам (Vodafone-GR)

Нещо не загрях дотук: живееш си в Гърция и го ползваш с тяхна карта, и въпреки това няма сигнал? Хм, гаранция нещо? Ако мислиш да си останеш на този оператор - качи му по - нов ББ с рестор и се надявай да се оправи. Междувременно, ПРЕДИ да качиш - направи си един iFaith custom за нужната ти стара версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извини ме,допуснал съм грешка ,купих си тела от Германия с карта на Vodafone ,сега съм си в България и продължавам да ползвам картата.Сигнала(само е на една черта) ми се изгуби,като качих до 4.3.3 със запазване на бейзбанда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом си качил 02.10, отключване с ултрасноу няма(аз продължавам да не вдявам от обясненията ти дали е фз или фо). По - горе ти писах вариантите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ФЗ-ползвам си картата на Vodafone DE. Говоря тук ,пък там си плащам ;),излиза скъпичко,ограничавам се.

Успях да ресторна до 4.1 с кастъм от iFatih,сигнала се оправи.

Реших пак да ресторна до 4.3.3 с кастъм от снообрийз 2.7 и проблема е същия,сигнала ми е на една черта,но не пречи на разговора,спирам до тук.Благодаря ти Alxx.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Проблема е следния:

Айфон 4 на един приятел ФЗ, сложил си код на клавиатурата и сега е до там- не помни какво е писал. Няма запазени SHSH. Лошото в случая е, че не е наясно с кой фирм е бил до момента, а и аз немога да видя след като има код на телефона. Няма сим на оператора. Рестор към 5.0.1 не е решение, но май е единствения вариянт. Опитах да на правя къстъм на 5.0.1, но не се получи, опитах с 5.0 но не се подписва.

Въпроса ми е:

Какво мога да направя за да продължи да го ползва с gevey. Аз се изчерпах от към идеи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с iFaith , ако е бил с 4.Х , ще ти се получат нещата евентуално !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със Сноубрииз къстъм на 5.0.1 трябва да стане.

Възможно е обаче да няма чертичките на обхвата.

Онзи ден реанимирах така един, оказа се с бейз 01.59.00

За съжеление ултрасноу не бачка с 5.0.1 и продължи живота си с Геви iconmrgreen.gif

Good Luck!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията, но съм с мак и ако може един къстъм на 5.0.1 ще съм благодарен. Не съм с грешка нали и двете програми ги няма за мак?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Качвам в DOX.

Ще редактирам с линк.

http://dox.bg/files/dw?a=21a87f12f4

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мак има редсноу 0.99б8, не знам кой чакаш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Редсноу не разпозна 5.0.1 и не започва къстъма. Може и при мен да е била грешката, но опитах 2 пъти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какво ти е редсноу?

За дфу?

Вкарай го без.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:smile: В ДФУ го вкарвам без проблем ръчно. В редсноу 9.9б8 има възможност за правене на къстами, за това го споменаваме с Алекс.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ресторнах от 4.2.1 до 4.3.3 но iTunes ми изписва, че не може да го ресторне телефона. Няма никакъв код за грешка и телефона остана на екрана с кабел и на никъде моля помагайте!

Когато пусна fixrecovery ми изписва, че процеса iTunesHelper не е намерана и от долу, че чака устройство в DFU.... Помагайте моля...

Редактирано от cichlidi
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как така не може да го ресторне ? Ако си използвал SHSH за 4.3.3 го джейлни примерно. ФЗ ли е телефона ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да заключен е. Как да го джейлна като стои на екрана с кабела и до там. А iTunes иска да го ресторна щом го ресторна на края изписва. че не може да се ресторне, а не някой номер грешка и до там. С никоя програма не става да го изкарам от рековерито.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изписва ми No datas нещо си с Redsnow. Пробвах пак рестор и изписва грешка 3194.... и заспа на черен екран. В момента само iTunes го засича и то за рестор.

Редактирано от cichlidi
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...