Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

"XBMC Media Center" за iPhone/iPad


alessandros

Recommended Posts

e8997615c13d9f37.jpg a90635f9597371bd.png

Чрез този софт могат да се декодират страхотно 1080p HD файлове!!!

Влизате в cydia и добавяте сорса http://mirrors.xbmc.org/apt/ios/

отивате на репото на teamXBMC и инсталирате XBMC-iOS, това е еnjoy it!!!

90de1052c3840a42.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

XBMC използва ресурсите на видеокартата, наред с тези на централния процесор. Това позволява на дъна като Asus ION с Atom 330 процесор, който е 6-7 вата, да възпроизвежда видео стриймове от порядъка на 25-30 Mbit/s 1080р без проблем. Не знам как ще се държи на iPhone, но за десктоп мултимедийна система е много добър.

Ето и официалната страница: http://xbmc.org

П.С. От екипа на XBMC казват: Работи на iPhone4, въпреки, че в момента е разочароващ за използване. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва де се спомене, че тази простотия се инсталира "сто часа"!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно...

Днес го тествах на айпада.

Незнам как е било преди, но за сега единствения недостатък е управлението.

Качил съм последната версия на icefilms и филмите си вървят супер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

А сега спокойно мога да добавя, че след скорошния update, дори и недостатъка с управлението го няма. Мазничко, със скролиране, с два пръста за бързо скролиране, няма нужда да се задържа върху основното меню за да може да се мести и т.н. Доколкото знам, версия 11 (Eden) е пред пускане, така че очаквам тогава да има още един update.

П.П. Офтопик - малка глезотийка, XBMC е на пада, и го управлявам с XBMC Commander на телефона :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Вчера го инсталирах на моя iPhone 4S и трябва да кажа, че върви страхотно. А с добавката VBOX7 plugin за XBMC направо е бонбон. Стриймва 1080р с много голям битрейт от домашния ми NAS без забавяне и насичане. Иска още работа по версията на интерфейса за iPhone, но в крайна сметка е едно много добро приложение. Не забравяйте да си носите и кабела за зареждане...

И едно удряне по гърдите: превода на български за XBMC от версия 9 насам е мой :tooth:

Ако намерите нередности - казвайте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На иос пет върви ли? Някой пробвал ли е? Ако никой не е, аз ще пробвам утре...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами дано върви, те са с последната бета (Eden , beta 02) в репото им, и все още описанието е Multimedia center for iOS 4.x. Дано да е просто пропуск при ъпдейт на описанието. Между другото, подобрили са още навигирането по менютата, и като цяло си работи пушка. А пък благодарение на johnybravo, e пълно с livestream канали и icefilms филмчета :).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Перфектен е на ipad. Зарязах всички други плеъри. Всъщност има ли плеър, който ползва хардуерно декодиране?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Върви перфектно на iPhone 4S, iOS 5.0.1. Не съм сигурен как ще се справя с 1080р на iPhone 4. Все пак там хардуера е малко по-слаб. Интерфейса определено е правен за iPad, но това да му е... Ако имате tuxbox или подобен сървър на сателитния си приемник, можете да шернете стрийм по интернет, програмите на телевизията се гледат много добре през XBMC.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...