Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Грешка 1601


diamaris

Въпрос

Здравейте с 3GS съм, опитах да направя Jailbreak на 4.3 през Sn0wbreeze всичко мина наред, но след няколко минути телефона нито иска да се включи нито да се ресторне през ITunes, получавам грешка 1601.

Ако някой може да помогне много ще съм благодарен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Ако някой може да помогне много ще съм благодарен.

Защо? Трудно ти е сам да си помогнеш, като кликнеш в търсачката "error 1601", за да намериш това, с което вече сме помогнали ли?

Или пък да почетеш малко, та разбереш това?

When you attempt to restore an iPhone or iPod using itunes, you may experience error 1601 or error 1602. This can occur when the installtion of itunes and the Apple Mobile Device support are corrupt. Itunes incorporates the Apple Mobile Device support when you install it. Itunes is essential for the operation of an iPod/iPhone, it allows the transfer of data to and from a PC or Mac, and also charges it.

What Causes The 1601/1602 Errors in iTunes?

When attempting to restore your iPod/iPhone, you may receive one or both of the following error messages:

The iPhone could not be restored. An unknown error occurred. (Followed by 1601 or 1602)

The iPod “[username]” could not be restored. An unknown error occurred (1602)

The device is not then restored. This error is common when the installation of iTunes is corrupt, the protocol it attempts to follow is not fully operational and so cannot complete the task. The simple solution to this would be to completely remove iTunes and install the latest version. It may also be a problem in the registry. You can use a “registry cleaner” to eradicate any broken or damaged entries in the registry.

Аман!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

От 2 дена чета!

Дръж се като човек.... използвах търсачката и нищо не ми излезе.... логично е като не намирам нищо да пусна тема...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Предполагам и с оригинален неще . Телефона ти е влезнал в дфю луп и можеш да го извадиш от това състояние , само ако му откачиш батерията за 15-20 мин или го оставиш да се разреди за 4-5дни. Писано е във форума вече за това. Много неприятен проблем при опит за качване на кастъм с айреб при новите бутроми. Успех.

http://bgiphone.com/topic/10700-dfu-loop-малко-съвет-моля/page__pid__103948#entry103948

Тук ще намериш инфо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

използвах търсачката и нищо не ми излезе....

Ooo, мра да ме поучават да се държа като човек точно такива – с подобни постни и лъжливи извинения....

Как пък все на вас нищо не ви излиза в тая търсачка, пък аз като напиша само 2 думи – в случая "error 1601" (както вече, нищо, че не съм съм човек – ти казах, пък и ти показах какво друго да правиш), ми излизат цели 3 теми със съдържащи се постове директно по тоя проблем... Може би трябва на крака да ти дойда, че да ти ги отворя, пък после да ти ги прочета и на глас за по–лесно възприемане?

Репликирай ме още веднъж така благодарно....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ooo, мра да ме поучават да се държа като човек точно такива – с подобни постни и лъжливи извинения....

Как пък все на вас нищо не ви излиза в тая търсачка, пък аз като напиша само 2 думи – в случая "error 1601" (както вече, нищо, че не съм съм човек – ти казах, пък и ти показах какво друго да правиш), ми излизат цели 3 теми със съдържащи се постове директно по тоя проблем... Може би трябва на крака да ти дойда, че да ти ги отворя, пък после да ти ги прочета и на глас за по–лесно възприемане?

Репликирай ме още веднъж така благодарно....

Благодаря за българското отношение...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Напоследък много често споменавате това вадене на батерията. Защо? Всеки знае как се вади батерия на 3GS, но не всеки се сеща да погледне в таба Джейл/Ънлок и да види, че този виж джейл е тетеред и се прави със sn0wbreeze 2.3b2. Потребителя с проблемите да дава малко по-подробна информация, а не кратко описание!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не ползвайте iREB, за да не ви боли главата, ползвайте редсноу за вкарване в дфу ;) Това с батерията е напълно ненужно - има опция в tiny umbrella, която оправя този проблем, има и отделен инструмент от същия автор: FixRecovery

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За да не отварям нова тема, ще съживя тази.

Телефона - iPhone 4, ФО, 5.0.1, jailbreak Redsn0w 0.9.10b3.

Сутринта си пробвах темички разни от Сидиа, телефона даде грешка с подкана за рестарт. Рестартирах го и всичко свърши.

Заби на ябълка. Обикновенно рестарт с Home+Power върши работа, но не и този път. Два три опита и се отказах.

Следваща стъпка - Redsn0w и just boot. Без резултат, зацикля на Waiting for reboot след Second stage.

После Tinyumbrela - fixrecovery - не, с iReb - не.

После Jailbreak с 0.9.10b5 с махната отметка на Install Cydia, пак там зацикля.

Опити за рестор през всякакви ДФУ, с къстъми, с официална 5.0.1 - грешка 1602. Всичко това е пробвано на три различни компютъра с XP.

Махане на батерия за 30 мин. - нъцки.

Сега почвам да го тормозя у нас на Мака, рестора е без успех.

Някъде нещо изпускам, помагайте.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Къстъм с редсноу - вкарване в Just pwned mode с редсноу , къстъм със сноубриз - дфу с ireb !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Първи опит с къстъм на Редсноу - пак зацикля на Preparing iPhone for restore, като че ли не може да ребутне, седи на тъмно син екран.

П.п.: За съжаление със Сноубрийз няма да мога да пробвам днес поради липса на Win.

Редактирано от gogzy
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

След като си с ФО, защо се занимаваш с глупости? Като ти чета предния пост - хич не си наясно с материята. Вместо да се опиташ да отстраниш проблемните файлове, ти си мазал, мазал та знае ли се и все с неща, които нямат никаква връзка със забиването. Странни хора сте...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Моля за съвет как да отстраня проблемните файлове при положение, че телефона не се стартира и влиза само в ДФУ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Градски :D , Сашо има в предвид, че ако наистина си ФО , няма нужда от къстъм, можеш да му направиш чист рестор и да не му се хабиш. Много вероятно телефона да не влиза чисто в ДФУ !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Първия рестор и още няколко пъти пробвах с чист рестор. положението е същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имаш ли запазени сигнатури за 5.0.1 локално на компа? Ако да направи си с ъмбрелата един TSS server и пробвай отново чист рестор с 5.0.1 рестартирай дфу няколко пъти за да знаеш че е начисто и никакви акреб и т.н. Ако стане ще ти даде грешка 1015 и ще изгрее в рековъри. Но поне ще знаем къде е проблема.

Редактирано от liomojo
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

За съжаление тук на Мака нямам, иначе на сървъра на Сидия имам и ми дава 1600 без да му мисли много.

П.п.: Между другото в работата ми имам къстъм направен с iFaith на 4.3.5, пробвах и него неуспешно.

Редактирано от gogzy
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Пусни си ъмбрелата за препоръчване 14а версия, махаш отметките за сидия и ссх. После рестартираш компа и пробваш пак. Другия вариант е да пробваш с редсноу да си дръпнеш Ssh-те локално на мака. И да пробваш пак. Не знам на мака може ли да се прейнсталира айтюнс.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аман от глупости.

1.Намери в мака изтегления фърм и го изтрий.

2. Вкарай тел-а в дфу(ама внимателно брой времето).

3. Чист хост, никакви умрели и мъртъвци!

4. Вземи друг кабел отнякъде.

5. Пробвай и друг порт на юсб.

6. Просто цъкни рестор И НИЩО ДРУГО!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Само ми кажи пускал ли си Умбрелла на Мак-а. Абсурд е да се справиш с хост файла, така като те гледам!

А и ако си наясно как се редактира хост файла, го направи при изключен iTunes.

След промяната пусни тюнса и вкарай в ДФУ мод.

Най-лесно , ако си пускал Умбрелла , намери темата и прочети към края!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Гледайки не винаги получаваш точна преценка :smile:

след sudo nano /etc/hosts

##

# Host Database

#

# localhost is used to configure the loopback interface

# when the system is booting. Do not change this entry.

##

127.0.0.1 localhost

255.255.255.255 broadcasthost

::1 localhost

fe80::1%lo0 localhost

# Block Adobe Activation

127.0.0.1 activate.adobe.com

127.0.0.1 practivate.adobe.com

127.0.0.1 ereg.adobe.com

127.0.0.1 activate.wip3.adobe.com

127.0.0.1 wip3.adobe.com

127.0.0.1 3dns-3.adobe.com

127.0.0.1 3dns-2.adobe.com

127.0.0.1 adobe-dns.adobe.com

127.0.0.1 adobe-dns-2.adobe.com

127.0.0.1 adobe-dns-3.adobe.com

127.0.0.1 ereg.wip3.adobe.com

127.0.0.1 activate-sea.adobe.com

127.0.0.1 wwis-dubc1-vip60.adobe.com

127.0.0.1 activate-sjc0.adobe.com

127.0.0.1 hl2rcv.adobe.com

Триене на старото .ipsw и рестарт - чист DFU, iTunes тегли отново ipsw-то

минава два пъти verify... и preparing iPhone... и на третото preparing... където би трябвало да рестартира, увисва.

Редактирано от gogzy
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хост-а ти е добре. ;)

Кабела оригинален ли е? Ако е - Да, телефона ти е в някакъв "странен" мод!

Задръж двата бутона 10-тина секунди(изваден USB кабел).

Намери RecBoot (програма за PC & Mac) ,свържи към компа и го вкарай в Recovery Mod.

Пробвай и кажи резултата...

п.п. ipsw файла може да е повреден!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

ipsw е изтеглен наново.

Не влиза в Recovery нито с RecBoot, нито ръчно чрез задържане на двата бутона до изгасване на екрана и задържане на Home след това

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Свържи към компа и пусни айтюнс. Ако ти го намира в рекъвъри мод, задръж двата бутона , докато изчезне от тюнса(демек да се изключи).

След това затвори тюнса и пробвай с RecBoot пак да го вкараш в рекъвъри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...