Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да запазим SHSH и създадем псевдо-кастъм, използвайки iFaith?


Grievous

Recommended Posts

С това ръководство ще Ви покажем как да запазите SHSH файловете на текущия фирмуер който е на устойството Ви, независимо дали Apple го подписва.

1. Теглите iFaith от тук. според вашата ОС.

2. Разархивирате и стартирате iFaith.exe.

3. Прочетете съобщението и щракнете върху OK, за да продължите.

0e308fd66c913ed0.png

4. Щракнете върху бутона Dump SHSH Blobs.

07e375425aea8c58.png

5. Прочетете информацията и кликнете Proceed, когато сте готови.

b517b88bc108af1c.png

6. Накрая кликнете върху Let's Go! бутона, за да започне процеса.

48fbd3a9112dcdea.png

7. Ако запазвате SHSH за AppleTV, натиснете Yes, в противен случай No.

4d48ba352de1426b.png

8. Следвайте инструкциите, които ще вкарат вашето устройство в DFU режим.

f0702cd95e4606f8.png

58d3b1856c333f14.png

9. Натиснете Power и Home бутоните за 10 секунди.

c2b4eff7a3bdb898.png

10. Пуснете Power бутона, но продължавайте да държите Home.

6630a744dce2b8bc.png

11. Ако сте направили всичко успешно, iFaith ще запази SHSH на текущия ви фирмуеър. Това може да отнеме няколко минути.

8851321e89c7c8be.png

f10cfdd74ebfcebb.png

0c9a783908fba7a5.png

12. Когато всичко приключи, iFaith ще ви попита къде да запишете вашите SHSH.

2709cd27e316250f.png

13. Изберете място къде искате да бъдат записани.

ace7c9a6cb69a2e5.png

14. Накрая iFaith ще ви уведоми, че процесът е бил успешен.

0818f60f0d8ccaf8.png

thx to iClarified

...под тунчо 10.4.1 и 11.х.х, НЕ МОЖЕТЕ да ресторнете iFaith кастъм. Сваляте версията на 10.3 или 10.6.3//10.7. и тръгва от воле...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня ,че файловете се запазват локално на компа и НЕ отиват в сървъра на сидия. Те се ползват само за направата на кастъм фурмуеър на текущата ви версия на телефона, за направата на който се ползва пак iFaith.

Между другото програмата е малко бъгава и често (поне при мен с windowsXp) дава грешка на 2-3 стъпка от започване на процеса на дампването, че телефона неуспешно е вкаран в дфу макар да е тръгнало всичко както трябва. От 6 3гс-а на два се получи, но пак казвам може да е от моя комп и разните му бети айтюнси. Жалкото е , че няма за мак да пробвам на хакинтоша за да видя дали в уиндоуса е проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи само за къстъм файрмуер ??

Ако си запазя SHSH с това ръководство няма ли да мога да даунгрейдна официален фирм. ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно това. Никакви официални само направени кастъми с iFaith и запазените от него сигнатурни файлове. Те са в друг различен формат от тези запазени с ъмбрелата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

------------------------------------

iFaith v1.2.1 Release Notes:

------------------------------------

* Added iPod Touch 2G Dumping capability (MC-Model users recommened)

* IPSW Creation for iPod Touch 2G is still a work in progress.

* Fixed exe compression issues (resulting in many DFU loops on IPSW creation).

* Fixed any Windows XP issues.

* Source code coming soon to a github near you! :)

* It is currently not possible to add iPad 2 support.

------------------------------------

Now available at: http://iH8sn0w.com

------------------------------------

If you currently are on 4.3.3 and have not saved your SHSH, we strongly recommend you do so using iFaith.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От 3 дни имам доста проблеми с DFU LOOP на i4 с запазени SHSH за 4.0 от iFaith. Съветвам да не опитвате за момента каквито и да е restore-вания с тези custom-и защото не са надеждни! Писах си с iH8sn0w за този проблем, той обеща fix-a, наистина го реализира.. но не сработва с всички. Аз продължавам да се опитвам да извадя телефона от DFU.

edit

Това, което успях да направя е да boot-на tethered с redsn0w 0.9.6rc16 и point-вайки 4.1 firmware файл.

Редактирано от iOS
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

iFaith v1.3.2

Win

Свали

MacOS

Още няма.

Снощи опитах сефте програмата. Дъмпнах успешно shsh 4.3.3 за iPhone4 и качих кастъма. Има дребен бъг: когато започнете да правите кастъма и ви поиска запазеното файлче - то не се вижда в отворения прозорец. Достатъчно е да копнете името му от компа и в отворилият се прозорец да поставите името отдолу - така ще сработи.

Edit: Успешно тестван на няколко 4-ки, едната от тях - безнадеждно зациклила на ябълка(Грабул), другата в рикавъри(АТ&Т), а третата със променен от зломислещ гражданин код за заключване(02 Франция).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Ново 20: правя пореден кастъм 4.3.3 на 4-ка - дотук добре. Обаче...греда! Вкарване в ДФУ, всичко ток и жица но, не ще и не ще да започне рестор с кастъма, зацикля на extracting software и до там. Ключът от бараката - под тунчо 10.4.1, НЕ МОЖЕТЕ да ресторнете iFaith кастъм. Сваляте версията на 10.3(май става) или на 10.2.1(аз) и тръгва от воле. Бъгове хич и всичко си работи съвсем добре.

П.П. Забравих да спомена, а и май никой не го е писал: кастъмите от iFaith са с декриптиран rootFS, но нямат сидиа и afc2add, т.е. ще трябва да го активирате както си му е ред и после да го джейлнете, полвайки нужния за всеки конкретен фърмуеър инструмент. В случая с 4.3.3 - redsn0w 0.96rc19. При липса на карта за активация - директно редсноу и ще се хАктивира по подразбиране(със всичките плюсове и минуси от това)...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

iFaith 1.4 - allows downgrade to iOS 5.0, jailbreaker's dream come true

Свали

Както знаете от Купертино ограничиха даунгрейд системата, която блокира устройствата и не позволява възстановяване на 5.x фърмуер. С помощта на iFaith (персонализиран инструмент за Windows), iH8sn0w е намерил начин, който прави подписването на SHSH възможно. MuscleNerd и pod2g са заявили, че първият untethered Jailbreak ще е налице при iOS 5.0 и когато това стане, iFaith ще даде възможност да се понижи фирмуера до 5.0 и с това да улесни потребителя.

Малко по-подробен превод в късните часове, а сега видеото:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този въпрос не е за тук!

Да, би могло но при доста условия - с тайни ъмбрела не може за сега...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок.Трии ги.И даи да го задам където е мястото,че доста хора,които не са качвали на 5 поради tethered jail-a ни е интересно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С Туньо 10.5.1 и iFaith 1.3.2 , става ли рестора към 4.3.3 или трябва да съм с друг тунчо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да Ви попитам, iFaith запазва ли ББ ? Понеже съм с ФЗ и не съм го ползвал до сега ! Благодаря Ви предварително :smile:

п.п. току що си направих един iFaith_iPhone_3GS-5.0.1 (9A405)_signed , но ме е страх заради ББ да го пробвам, а и все още нямам грижи на 5.0.1

Редактирано от VankataBGG
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Саше, моля те, качи в емотитата емотиконка със скубане на коси. Специално за такива въпроси като горния... :crushed:

С това ръководство ще Ви покажем как да запазите SHSH файловете на текущия фирмуер който е на устойството Ви, независимо дали Apple го подписва.

VankataBGG , ти въобще можеш ли да мислиш? Какъв бейсбанд да качва от един и същ фърм? Пък и да не би да си изобретил вече официален 5.1, ама да те е страх да го качиш, че ще ти ъпне бейсбанда, а?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как ти остават нерви за ежедневието при толкова напразно хвърлени тук във форума, направо не знам. Сигурно имаш огромен резерв;)

Иначе е похвална упоритостта и целенасочеността с които се опитваш да превъзпиташ цялото форумно население. Дано все пак не ти отиват всичките нерви тук, защото в този живот има далеч по- важни неща за които ни трябват такива.

Редактирано от SpAwN
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на нейното " 'окане" е да се вземете в ръце и да четете в детайли, за да не си прееб@те сами прескъпите играчки...направо не знам - такова изчерпателно количество материал(на аванта), такива хубави инструкции в интерфейса на програмите и пак не виждате или не вдявате...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Саше, моля те, качи в емотитата емотиконка със скубане на коси. Специално за такива въпроси като горния... :crushed:

VankataBGG , ти въобще можеш ли да мислиш? Какъв бейсбанд да качва от един и същ фърм? Пък и да не би да си изобретил вече официален 5.1, ама да те е страх да го качиш, че ще ти ъпне бейсбанда, а?

Sladichuk® не дей се коси толкова !

Значи минах на 5.0.1 с кастъм направен със sn0wbreeze и по този начин си държа ББ още от 4.0.1 (05.13.04) и бих искал да си го запазя и затова попитах дали iFaith запазва ББ (все пак го прави от оригинален фирм, а никаде не е упоменато във форума дали запазва ББ) ?! В профила ми пише че съм с ФЗ, а съм с последния ББ който може да се отключва, без да си прецакам GPS-а !

Вече намерих отговора на запитването ми

"However, ih8sn0w’s iFaith 1.4 allows you to build custom iOS 5.0 firmware that also includes the APTicket. In simpler words, it’s POSSIBLE to downgrade to iOS 5.0 with this custom firmware. Just like sn0wbreeze, the custom firmware built with iFaith will also preserve your baseband, so it’s safe for unlockers."

Редактирано от VankataBGG
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еййй, голяма сага се заформи от факта че пропускаш да четеш текстовете на това, което ползваш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече намерих отговора на запитването ми

"However, ih8sn0w’s iFaith 1.4 allows you to build custom iOS 5.0 firmware that also includes the APTicket. In simpler words, it’s POSSIBLE to downgrade to iOS 5.0 with this custom firmware. Just like sn0wbreeze, the custom firmware built with iFaith will also preserve your baseband, so it’s safe for unlockers."

Разгеле.... :idea:

Значи права съм – "Пенчо, бре, чети... Пенчо, бре, мисли..." :geek02:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи права си :soldier: хахаха Поднасям своите искрени извинения ^_^

Моята мечта, още от когато за първи път започнах да се уча от Вашия-Наш форум как да работя с първият ми iPhone (3GS) на iOS 3.1.2 се сбъдна, да има вариант за вграждане на SHSH в самия фирм и да се избегне подписването от Apple, и то с бонус запазване на ББ YESSSS ! Искам да Ви благодаря на всички които се грижите за форума, за тези които помагат, и на колегите юзери БЕЗ ВАС нямаше да се справя ! Накрая бих искал да се извиня, че от време на време задавам глупави въпроси, но на Вас разчитам и Ви имам доверие ! Благодаря Ви отново !

Редактирано от VankataBGG
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

untitled1qxrov7dgfj.png

Работи ли под Windows XP тази програма, защото при стартиране ми излиза това на снимката

Едит: С линка най-горе положението е единтично

Редактирано от Gregg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...