Премини към съдържанието
View in the app

A better way to browse. Learn more.

BG iPhone

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Designed by Apple in California. Assembled in..... Tutrakan

Featured Replies

Публикувано

:tooth: :tooth: :tooth:

93bd626bc8e7be339415859853ad834b_big.jpg

Китайският технологичен гигант Foxconn, който е световен лидер в производството и сглобяването на технологично оборудване, проучва възможностите за изграждане на свои мощности на българска територия.

Това съобщиха от New World Communication Agency.

Foxconn придоби известност, след като стана основен подизпълнител на технологичния лидер Apple в производството на смартфони iPhone, таблети iPad и преносими компютри от високия ценови клас.

В момента във фабриките на Foxconn по света работят над 1,2 млн. души.

Силистренската община Тутракан е мястото, където китайският технологичен колос евентуално може да изгради своята българска фабрика за IT-продукти.

През изминалата седмица официална китайска делегация, в чийто състав влизаха и представители на висшия мениджмънт на Foxconn, посети региона и се срещна с кмета на община Тутракан д-р Димитър Стефанов.

Китайските бизнесмени са споделили, че градът има изключително удобно местоположение за евентуално изграждане на производствено предприятие поради близостта с речния транспортен път по река Дунав, както и лесната логистична връзка с територията на съседна Румъния.

Изграждането на производствено предприятие на Foxconn ще даде решителен тласък на регионалната икономика, ще привлече инвестиции и ще реши дългосрочно въпроса с безработицата на местно ниво, коментира местния консултант на китайската компания.

Ако технологичният гигант финализира плановете си за изграждане на фабрика край Тутракан, страната ни ще стане първата държава от ЕС, която сглобява продукти на Apple.

Също така това би била и поредната стъпка от експанзията на водещата китайска компания зад граница.

През лятото гигантът обяви, че планира да изгради фабрика в Индонезия в проект на стойност 1 млрд. долара., за която се очаква, че ще създаде над 1 млн. работни места. в южноазиатската държава.

Няколко месеца преди това път хардуерният гигант отвори друго свое производствено подразделение в близост до Сао Паоло, Бразилия.

Освен за Apple, компанията Foxconn сглобява технологични продукти и за други водещи фирми в IT-бранша като Dell, Acer, Motorola, Sony и Toshiba.

http://fakti.bg/biznes/55377-kitaici-iskat-da-sglobavat-iphone-v-tutrakan?utm_source=mobilebg&utm_medium=link&utm_campaign=firstpage

Публикувано
Ако технологичният гигант финализира плановете си за изграждане на фабрика край Тутракан, страната ни ще стане първата държава от ЕС, която сглобява продукти на Apple.

И, как решиха, че щом фабриката е на Hon Hai Precision(Foxconn) ще сглобяваме именно продукти за Епъл?

Публикувано

Да, точно в тая корумпирана държава.... :thinking:

Публикувано

Явно на наша територия е най-ниска цената на работната ръка в ЕС...

Публикувано

Изненадан ли си? За сравнение само:

Средната работна заплата в Румъния е 400 евро, кило пилешко(напр.) е 2,5 евро. У нас средна работна заплата: 250 евро, кило пилешко - 3,5 - 5 евро. Мъка...

Публикувано

Е, пилешкото е така, но в лева де :)

Публикувано

Ела в София, не в борсата...

Публикувано

Голям процент от пилешкото там, идва от Пловдив :) Крайните търговци обаче са изруди. Това няма как да се регулира.

Публикувано

изрОди са да. Но цената наистина е в лева. По всички големи вериги магазини цената за замразените е такава в лева. За охладените е 1 лев отгоре. Да не говорим че винаги има някой пилешки продукт в рекламна брошура, където цената е още по-ниска.

По темата: Направиха завод да сглобяват корейски коли в Ловеч, защо да не направят завод за електроника в България. Ако стане такова нещо ние можем само да спечелим от това. Не само работни места, но и надежда за по-нормални цени на продуктите в България ;)

Публикувано

Нормални цени и Apple, не могат да се използват в едно изречение.

Публикувано

Може, Apple TV е на нормална цена :)

Ако направят завод в България, едно е сигурно, до тук с мистерията около новите продукти, всеки ще изнася като за световно.

Публикувано

+1 за johnnybravo - Тим Кук може да се прости със слуховете за новите продукти, всичко вече ще бъде потвърдена информация, че даже ще има и разни български гъзета с iPhone 6 преди още да е представен официално. :)

Шамане, Алекс може би имаше предвид цената на пилешките гърди(около 10лв, зависи от марката може и повече) като каза 3,5-5 евро, но пък и в Румъния едва ли почистеното бяло месо е 2,5 евро.

Освен това, не искам да започвам отново темата, но все пак да спомена, че по данни на Евростат средната заплата в България е около 760 лв, което е около 388 евро. Пак според Евростат в България заплатата има по-голяма покупателна способност от тази в Румъния, така че явно само пилешкото им е по-евтино. :)

Публикувано

Знам какво имаше предвид :)

Публикувано

Няма айфон в България за 300 лв, колкото е в САЩ. На най-високия план при операторите, най-ниската цена на апарата е 650-700 лв ( за актуалния модел ). Нормална цена е като го пуснат за 300-400 лв с най-скъпия план на оператор. За останалите актуални продукти цените са близки до тези в САЩ. Стандарта на живот е нещо съвсем различно и то е ясно че няма нужда да го обсъждаме ...

Публикувано

Ако го направят 1000 лв. с ДДС без договор ще е повече от перфектно. :)

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

Разглеждащи в момента 0

  • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

Account

Navigation

Търсене

Търсене

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.