Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Проблем с проксимити сензора на iPhone


Severus

Въпрос

Въпрос към собствениците на iPhone 4- Имате ли проблеми с проксимити сензора?

Както знаете, в iPhone 4 проксимити сензора е изместен централно и по време на разговор се случва дисплеят да се запали и неволно с бузата да се натисне мют, спийкър или нещо друго.

Джобс каза, че се работи по този проблем, но засега отзивите за бета 2 и 3 на 4.1 са противоречиви. Някои казват, че е фикснат проблема, други казват, че не е.

Трети казват, че проблемът едва ли ще може да се фиксне изцяло софтуерно.

Реално, този бъг е много по-досаден от антената, защото няма никакво заобиколно решение, освен хендсфрий.

С тази безплатна програмка ще може да си тествате проксимити сензора: http://itunes.apple.com/bg/app/proximity-push-up-counter/id374908203?mt=8

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

  • 0

Проксимити сензора е точно над слушалката и съответно попада точно в ушния канал. Много умно решение :)

Като наместиш слушалката точно в средата на ухото и дисплея светва защото няма нещо в близост. Тъпанчето е далече ;) Не виждам как ще го оправят софтуерно.

Иначе е въпрос на тренинг и "правилен захват". Нещо от рода на не си слагайте телефона на ушите. Аз съм му свикнал вече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ще изместят малко прага за реакция, стига да не е на максимум в момента. Сравнявах го с 3GS и действително е по-малко чувствителен. Що им трябваше да пипат нещо, дето е работило безотказно при три поколения айфони...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@ammcfc мисля, че тук трябва да прехвърля отговора си.

Както казах, до сега не знаех, че съществува този проблем. След кога прочетох първия ти пост по темата, ми стана интересно. Как ли не го въртях и суках тоя iPhone, но не мога да натисна нищо нито с бузата нито с ухото :)

Спирам, че да не се науча.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Насила хубост не става :) Трябва да е непринудено. Днес имах три спийкъра и един мют само. Възможно е при теб да е ок или да имаш красиво, голямо еврейско ухо като на чичко Джобс.

Всеки случай, проблемът е масов. В Apple foruma темата достигна лимита от макс страници и отвoриха part 2. А, и лично Джобс призна за проблема и каза, че работят над фикса му.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Ето за това тези хора са велики, успяват да поправят хардуерен проблем със софтуер. Все пак при мен също не се е случвало, за което мога само да се радвам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен се е случвало няколко пъти и на 3GS. Сигурно ми е крива главата. Що се отнася до 4-ката - Apple отидоха 1, 2, 3 пъти със стомна за вода и я счупиха на четвъртия. С разни фиксове не могат я направят цяла. Трябва нова стомна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Гледайки клипчето, мога да кажа само едно: кофти издънка за устройство с такива претенции. Вероятно прагът на чувствителност е проблема и наистина ще го оправят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Немога да проумея как мега компа ния като Епъл, която залага на перфекционизма и в най-малкия детайл, е пуснала на пазара такъв продукт.На есен - iPhone 4s.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Забравете за 4S, защото ако има такъв хората масово ще върнат 4ките а епъл все пак трябва да прави и парички. Догодина лятото 5тица която най вероятно ще е с оправени тези бъгове. Дано не се появи някой друг ... примерно да и изпада стъклото или копчетата :)))

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С тази безплатна програмка ще може да си тествате проксимити сензора: http://itunes.apple.com/bg/app/proximity-push-up-counter/id374908203?mt=8

Дръжте телефона както при разговор и проверете дали ви се активира сензора при естествени помръдвания на ръката и леко отдалечаване от ухото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен този проблем го няма засега

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Като го отдалечиш от ухото 1-2 см включва ли ти се екрана?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Работата на сензора в 4.1 е значително подобрена, но все още има какво да се желае!

Интересното е, че вече работи в инфрачервения диапазон. Ако водите разговор и наоколо е достатъчно тъмно, ще видите една червена точица на мястото на сензора :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен с 4.0.2 работеше перфектно, а сега с 4.1 като да се влоши малко работата. Случи се поне два пъти да се активира екрана, докато говоря.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И други се оплакаха от тази деградация... Ама така е, когато се опитваш софтуерно да коригираш хардуерен проблем!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте, и при мен след като инсталирах 4.1 се появи сериозен проблем с просимити сензора . Преди си работеше добре , а сега е много зле - немога един разговор да проведа нормално без да натисна някой бутон.С всички ли е така ? Виждам че има и други,които се оплакват от този проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Хардуерно решение е налично :naughty3: При Aveliky.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При 4.2.1 проблема с проксимити сензора, поне при моя апарат остава. Споделете с вашите устройства как е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Разберете, че няма как хардуерен проблем да бъде отстранен софтуерно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...