Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Как да внеса сертификат на банка в iPad


zlatina_a

Въпрос

Здравейте,

Трябва да внеса сертификат на банка в iPad, като в момента сертификата се намира в mozila firefox на стария компютър. В електронното банкиране се влиза с потребител и парола, но за преводите трябва сертификат, като не се използват тан кодове. Как може да стане това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

21 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Изпрати си сертификата на мейла, отвори го с iPad-a и като го отвориш ще ти даде опция за инсталиране.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Това с имейла го пробвах още снощи и не се получи...мога да го изнеса на флашка, но в iPad няма къде да я мушна:thinking:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Какво значи не се получи? Това е начина за инсталиране на сертификат.

П.С.

Ползвам електронно банкиране към ЦКБ, няма никакви проблеми със сертификата под Сафари.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

С Пощеннска банка също няма проблем. Отвори internet options ако си с internet explorer. В таба Content избираш Certificates. Сертификата естествено трябва първо да ти е инсталиран на РС-то. Маркираш си сертификата и му даваш експорт някъде - десктоп (примерно). Следваш стъпките. За парола си въвеждаш паролата от банкирането. След това си изпращаш експортнатия файл на пощата. Отваряш го през iPad-а и го инсталираш. При мен станапо този начин. Първоначално, при инсталиране директно от сайта на банката през сафари се получи и се инсталира, но при опит за банкиране ми даваше грешка със сертификата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Не се получава, защото на мен не ми трябва сертификат само да гледам сметките. Аз правя преводи.

За цкб също имам, но от 2 месеца цкб са въвели електронен подпис за разплащанията. Аз там само гледам, но за пощенска се изисква за плащанията, иначе с гледането проблем няма, даже може и без сертификат. Инсталирах го, изведе съобщение, че е инсталиран, но не мога да плащам. Излиза съобщение, че се изисква клиентски сертификат... В понедвлник ще ходя в пощенска.

Благодаря на всички, които отговориха. Оценявам го!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

По вероятно е да бъркаш някъде, защото точно с Пощенска банка няма проблем, както казах по-горе - вкл. и преводи.

imageih.jpg

Няма смисъл да ходиш в банката. Направи го по начина, който ти казах.

Редактирано от chayanne
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Chayanne, така го направих, но от Мозила. Все пак продължава да дава грешка:

Съжаляваме, но е възникнала грешка при обработката на исканата от Вас страница.Грешката е регистрирана.

Можете да продължите използването на системата с помощта на основното меню,

или да натисните BACK бутона на браузъра си за да се върнете на предишната страница,

или да натиснете REFRESH бутона на браузъра си за да опитате отново.

Отварям го от пощата, инсталирам го, извежда съобщение, че е инсталиран сертификат. Но пише, че не е подписан. Не мога да копирам съобщението, за да го пейстна тук да се види какво пише.

Къде греша?

Редактирано от zlatina_a
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Опирай като направиш връзка на ipad през vnc с компютъра си ,на който включи електронен подпис и влез да нареждаш в банка! Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Да де, ама идеята е да се оттърва от стария лаптоп и да ползвам само iPad-а. Иначе работи, бръкнах в лаптопа и стана, ама това не е решение... Благодаря, все пак!!!

Редактирано от zlatina_a
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

И при мен не става от мейла. Сваля го , но го преименува. После имам 2 опции open in... , която нищо не прави като я натисна, и open in iFiles,и там го има преименуван, но пак нищо не става...

ПП: Успях да го инсталирам, но сафари-то не го зарежда и няма такава опция. Само го има инсталиран в профила ми... трябва ми за транзакциите в epay.bg

Редактирано от ChochoD
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен случая със сертификата е много интересен! Един и същи сертификат за плащане през ePay се зарежда без проблем в iPhone 4 (fw 4.1) и в iPad (fw 3.2.2) Инсталиран и на двете устройства през емайла , на iPhone работи безотказно и извършва плащания , а на iPad-a категорично отказва ( излиза съобщение за липса на сертификат) . Страно , но не мога да намеря разумно обяснение! Ако някой има идеи , моля споделете ги!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аз имам подобен проблем със сертификат на пощенска банка, на iPhone 4 FW 4.1 всичко върви, но на iPad 3G 32 FW 3.2.1 дава грешка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Качвате си 4.2 и тествате ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

@ammcfc така и направих , с помоща на един от колегите във форума , си качих iOS 4.2 beta на iPad-a и сега всичко работи много добре. Инсталирането на сертификата го направих по гореописания начин чрез е-майла. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

При мен проработиха на iOS 4.2.1 GM. Преди само се импортваха, но не работеха (в 3.2.2). Пратих си ги като прикачени фаилове от една поща на друга и от пощата ги инсталирах и работят :). За съжаление обаче няма jailbreak за 4.2.1 тъй като официално не е излязал. Доколкото знам трябва да излезе на 24.11 , а много скоро след това ще пуснат и jailbreak-a за него, който н апрактика бил готов...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А някой който да използва електронното банкиране на ДСК случайно да е успял да го подкара?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Инсталирах си сертификата на пощенска по гореописания начин, сякаш всичко е ок, влизам си в менюто преводи нормално но като тръгвам да подписвам ми дава грешка undefined? Моля за помощ

Според обслужване на клиенти на Пощенска сертификатът им поддържа само ИЕ и Мозила?

Редактирано от drmilendd
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

А някой който да използва електронното банкиране на ДСК случайно да е успял да го подкара?

Дани, и аз се мъча от известно време да се справя със същия проблем. Още нямам решение, но ако откриеш нещо моля те да го публикуваш.

Аз също работя с ДСК.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Здравейте,

Аз имам също проблем със инстлалирането на сертификат. При мен е за четене на вестниците на Вестникарска група България (24 часа, Труд, etc.). Сертификата се инсталира, но при сваляне на вестника, страниците му са бели и в инфото на файла всичко е на маймуница.

Моля ако някой има разрешение на моя проблем за помощ. Благодаря предварително!

Поздрави!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Мисля че проблемът ти не е от сертификата. Ако картинките са в неподходящ формат, затова са бели страниците. Маймуницата е защото страницата не е кодирана в UTF-8 и уредът ти не я чете правилно.

Не знам дали ще ти свърши работа, но би могъл да пробваш през вградения в Good Reader.app браузър или да отвориш свалените вече вестници с iFile...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Сваленият файл е в pdf формат и е 16 до 25-30 MB в зависимост от старниците на вестника. Но всички са бели. Пробвах да отворя файла с PDF Reader и IFiles, за съжаление неуспешно. Само за инфо - не е проблем да се отвори свален вестник Капитал, също в PDF. А маймуницата е и в името на сваления файл и в инфото за файла отворено през PDF Reader.

Още веднъж - благодаря за помощта!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...