Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем с камерата MacBook Pro


MacFloyd

Recommended Posts

Здравейте! От скоро съм собственик на MacBook Pro и съм направо очарован от него обаче днес за съжаление, абсолютно изведнъж, камерата спря да работи. :( Пробвах рестарти, SMC reset, друг user account... абе всичко, което беше изредено в iSight troubleshoot-a на сайта на Apple без резултат. Камерата показва все едни и същи вертикални линии, в която и да е програма (Photobooth, iChat, Skype и др.). Ето screenshot. Търсих и тук из форума, но не видях някой с подобен проблем.

System profiler-ът засича камерата, зелената лампичка свети също, просто не вади реален образ.

Някакви идеи? Аз ли съм твърде тъп и правя нещо грешно (признавам си, че още се чувствам бос в MacOS средата, макар да мисля да преминавам постепенно към Mac изцяло.) ... или ще си трябва сервиз? :rolleyes:

Мерси предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен 90% е хардуерен проблем. За всеки случай пусни един software update ако не си го правил скоро. Ако е в гаранция - носи го на сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не помогнаха тези варианти. Иначе всичко си е обновено чрез software update.

Явно няма да се избегне ходенето в сервиз. Мерси и на двамата за бързите отговори все пак. :bravo:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Здравейте!

Моят проблем с камерата е подобен, след като 4-5 часа спира да работи камерета. След като преинсталирах Mac OS заработи отново. Днес отново след 2-3 часа както работи и отново спря. Явно е нещо софтуерно. Ще може ли малко помощ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е хардуерен проблем.

Но все пак,след слагането на OS начисто,какво си инсталирал?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Систем рипорта показва, че я има камерата, ако това ти е въпроса. Днес сутринта отново работеше. Снощи като спря лаптопа беше доста загрял, процесорът беше на 90 градуса, тъй като го държах на дивана. Възможно ли е от прегряване да е спряла?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да. Ако прегрее - или проблема е в самата камера и вече е за смяна, или някой кондензатор/схема на дъното е пътник. Ако ти се чопли вътре - разкачи камерата и почисти конектора с препарат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Лаптопът е на 5 дни:) По-добре да отида до сервиза май?

Странно е на 5 дни и да прегрее, ебаси

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еха?! Не знам що губиш време тук, направо им го връщай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, че загрява само като се пусне камерата. Сега е на 45 градуса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...