Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Има ли програма за промяна големината на партишъни без форматиране?


tonygti

Recommended Posts

Някой знае ли дали има начин да си увелича мястото в диск C без да форматирам и двата си дяла. Ако може просто от диск D да прехвърля 1-2GB в диск C, че мястото ми започна да не достига. За формат и дума да не става... не ми се занимава после да си оправям всичко наново. (с Windows XP SP3 съм ако има значение)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Коя е по-добра Paragon Partition Manager 11, EASEUS Partition Manager v3.0.1 или O&O Partition Manager Server 3.0

Редактирано от tonygti
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И с трите ще омажеш всичко, дори и първоначално да стане ще даде проблеми за в бъдеще, лично мое мнение :)

П.П най добре с команда през cmd става ако све пак си решил, разрови се е нета ще я намериш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Акронис е институция. Преди на XP-то неведнъж съм я ползвал за преразпределяне на мястото по дяловете.

Свали

Редактирано от Sisq0
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Акронис е най-добрия партишън мениджър, след това Парагон. Само гледай много внимателно какво правиш, че може да си наакаш нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-добре премести нещо от C: на D:. Промяна на дисковите дялове в движение е опасна мярка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо да местя от C на D? Нямам какво да преместя, а нямам и свободно място за нормалната работа на Windows-а. Искам да увелича мястото на C с 2GB примерно, без да трия нищо и от двата дяла...

Редактирано от tonygti
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Давай смело с Акронис. Проблем няма да имаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А примерно дали ще може да спреш пейдж файла на Ц и да пуснеш на Д?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да освободиш място, ти с каква цел си помисли? Аз като си преинсталирам уиндоуса винаги го правя и ми освобождава към 6-7ГБ при големина на дяла 30ГБ.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пак не те разбрах. Искаш да кажеш, че да махна от C пейдж файла и да го сложа в D, така ли?

П.П. Всичко е ОК, с помоща на Акронис си прехвърлих 2GB от D на C. Работата отнема общо взето 5 минути. Благодаря на всички, които ми дадоха съвети. Някой мод ако иска може да преименува темата по подходящ начин и да си стои. :)

Редактирано от tonygti
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно така. Освобождаваш място на малкия дял. И тъй като пейдж файла вече няма да е там (по подразбиране е с променлива големина), няма да се налага операционната система да го заобикаля постоянно и да фрагментира фаловете. Можеш да преместиш и темп директории, временни интернет файлове. По принцип правя един дял 10 гб и там изсипвам всичкия боклук, но може да ползваш и големия дял за целта. След като преместиш всичко, направи една дефрагментация (Raxco Perfect Disk) и ще забележиш колко по-отзивчива става операционната система.

Редактирано от tonywoolf
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...