Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

MacOS инсталиран на флашка?


Lyudmil

Recommended Posts

Здравейте, как мога да инсталирам Mac OS X Snow Leopard на флашка? В момента съм с Win7, но искам да имам MacOS на флашка и да буутвам от нея? Рових се в нета, но всички обяснения са под MacOS, а не под Win. В момента свалям iPortable Snow, това ли ми трябва или Mac OS x Snow leopard Universal v3.6 (10.6.2)?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гога, ако има достатъчно бърза флашка, може да инсталира хакинтош и да си го ползва от нея, като от външен диск. Обаче трябва дъното му да поддържа AHCI и да е нстроено от bios-a да буутва от нея. Людмиле, чака те много четене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единият начин който намерих е да се инсталира на виртуално устройство под уиндолс по този начин. Но аз искам да имам MacOS на флашката и когато ми потрябва да буутвам от нея. Флашката ми е 16ГБ Kingston и мисля че е достатъчно бърза, дъното би трябвало да поддържа всичко ASUS P5Q Deluxe. Единственото което не мога да намеря е как да инсталирам на флашката под windows, както е описано ТУК под Мак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На виртуална машина не е нужно и хардуера да ти е особенно съвместим;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Докато открие начина и го направи, ще излезне рц5 за Джам :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Людмиле - 16 GB флашка за Snow Leopard няма да ти стигне ! Можеш да направиш ламерски опит да бутнеш от оригиналното CD и посочиш за инсталация флашката. Ако имаш късмета на начинаещия :naughty3: може и да получиш някаква работеща на куц крак инсталация. Не знам дали имаш идея в каква каша се забъркваш :biggrin:

Няма ли да е по добре да си пуснеш един VMWare и да си инсталираш виртуален Mac OS X арабийската ? Ще ти се получи на 99,99 % !!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да отказах се от идеята с флашката, ще го правя с VMWare. Wish me luck :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Умно момче :biggrin: ако още те гложди първия ти мерак ето ти RTFM:

Link 1

Link 2

П.П. Ако видиш първия линк ще ти стане ясно за кашата за която ти говорих :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за линковете, направо олицетворяват конфигурацията ми и това което искам да направя. Вярно, че е бая дълъг процес, но е обяснено доста подробно, единственото което ме притеснява е флашването на биоса, т.к до сега смених 3 версии до като намеря най-подходящия и съм правил бая настройки за оувърклок и не ми се ще с лека ръка да ги затрия. По-скоро ще го правя през VMWare т.к главно ще си ползвам джама, а по-рядко снежко. Много мерси за помоща :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пред гръмотевицата и винкела , всички ще си траем :naughty3:

Редактирано от kawabiker
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...