Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Проблем при ъпдеит на 3G ФЗ към 4.2.1 с къстъм фирмуер


strong94

Recommended Posts

Значи сагата е следната:

Телефона е с модем 04.26.08 и фирмуер 3.1.3.

Правя следното:

Свалил съм къстъм от тук - viewtopic.php?f=19&t=24874 (къстъма за 3G на 4.2.1. Които между другото линк в момента не работи.)

Добавил съм в host фаила тези редове

74.208.105.171 gs.apple.com

74.208.10.249 gs.apple.com

1. Вкарвам телефона в DFU режим чрез iReb до зелен екран.

2. В iTunes - Restor+Shift и избирам къстъма.

Почва казването на фирмуера.

След това изписва Препаиринг iPhones то Restor и чакане. След около 5-10 мин. ми изписва това ( The iPhone could not be restored. An unknown error occurred. Error 1603 ).

След това телефона остава в DFU и от там го вадя с iReb.

Същата процедура с същия край я правя и с къстъм фирмуер които аз си правя с Сноубрииз с оригинален фирмуер.

Може ли някои да ми подскаже къде е проблема и да ми спести ходене до сервиза на BG iPhone (не че ако не стане няма да ида

но ми е далечко, а и да не ги занимавам с глупости. Не че вече не съм им звънял и притеснявал, и им благодаря за търпението и Бирата е от мен )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Връщаш на 3.1.2, джейлваш с редсноу 0.94, обновяваш сидиа, после ползваш редсноу 0.96 за вкарване в дфу и така...

Не е нужно да бараш хост файла, 4.2.1 е актуален фърм и се подписва в момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не става и не става нито с КаКа iReb, нито без iReb, нито с Redsnow не става и не става. Вече си мисля че е от кабела, ще взема на заем кабел и ако не стане и с друг кабел, бегом марш в СерВизо. :guitarred::biggrin:

П.П. Ааа с Redsnow вече iTunes взе да ми дава грешка 1600.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, бре, пич - прочете ли какво ти написах? Върху 3.1.3 ще получаваш грешка в 99% от опитите. Направи каквото писах в предния пост и не се отнасяй в грешна посока.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми даде първия път грешка(и аз от 3.1.3 слагах).После пак пуснах отново iReb (телефона "зеленяса") След това не знам защо го изключих от компа и го включих и всичко тръгна :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи, каквото Алекс те съветва в началото, като моя съвет да на слагаш 4.2.1, а 4.1, няма да изреждам за пореден път предимствата му, само ще кажа, че има доста къстъми тествани, които работят без проблем .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Големи благодарности на alxx, той единствено ми обърна нужното ми внимание за да ми стане ясно какво точно трябва да направя. Стана точно по метода които той ми каза.

WolfDale благодаря за съвета но вече е късничко - iPhone вече работи с 4.2.1.

Пак благодаря на всички които се отзоваха.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...