Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

EDGE и 3G


vasilcho

Въпрос

с 3GS съм, в момента в който изключа EDGE интернет НЯМА, независимо от това дали 3G е включено или не. та епъл ли имат различни разбирания за тва кво е 3G, или глобул? :biggrin: а при включени и 3G и EDGE има разлика в скоростта, ама нещо не схващам логиката да ти е нужен EDGE за да имаш UMTS.

та ей така от любопитство някой ако може да ме светне що аджеба е така :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

6 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Случайно Епъл или Глобул да си ти сложили функиция за спиране на EDGE?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

тва ми е пределно ясно, както ми е и пределно ясно кво е EDGE и кво е 3G (UMTS в случая). и точно щото знам кое какво е малко не ми се връзва да ти трябва едното за да ползваш другото. и тъй като от скоро ползвам телефона, пък ми е интересно, реших да попитам тук. ама явно е по-лесно да получиш заяждания от нормален отговор :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Аpple умишлено не са сложили настройка с която да си спираш (пускаш) интернета. На 3G и 3GS имаш единствено настройка да избираш стандарта за скорост - EDGE или 3G.

Сега стана ли ти ясно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

До колкото разбирам и съм чел това онова, 3G е надстройка на EDGE, т.е. за да ползваш по високата скорост е необходимо да включиш и двете, само с 3G няма как да стане, като и си въведеш и съответните настройки в Cellurar Data и разбира се да имаш 3G покритие иначе си минаваш през EDGE .

Поздрави.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Именно, ето един потребител макар и с 2 мнения, който е чел преди да пише/пита във форума. :clap:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

не знам кво си чел, ама двете са доста различни. EDGE и UMTS. както пише във въпросните линкове, едното е еволюция на съществуващата GSM мрежа, за другото трябва съвсем нов хардуер. та разликата не е само до скорост. ама както и да е, не смятам да водя празни спорове, че тук явно хората са чели :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори на този въпрос...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...