Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

След 30 дни в сервиз, телефона заменят ли го с нов?


Lyudmil

Recommended Posts

Здравейте, на 7 Февруари отидохме в Германос с мой приятел да оставим едно LG за ремонт - гаранционен. Днес сме 8 МАрт и мина цял месец, но те не са му се обадили, че телефона е готов. Та въпросът ми е до колко имаме право сега да отидем до Германос и да искаме да ни го сменят с нов. До колкото знам ако минат 30 дни от момента, в който си го занесъл в сервиз и не е поправен телефона са длъжни да ти го заменят с нов щом е гаранционно приет, така ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Длъжни са или да ви дадат нов, или да ви върнат парите. Ако се опитат да ви дадат ремонтирания, заплашете ги с КЗП. Друг е въпроса ако той е бил отремонтиран, но човека не си го е взел или е отказал да го вземе. Само виж в законът какво пише - дали 30 календарни или 30 работни дни, че не си спомням.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Сега се обадих в КЗП и от там ми казаха, че става дума за 30 календарни дни и имам право да искам да ми върнат сумата или да го заменят с нов, ако отказат да ги сезирам и те ще оправят нещата. Супер сега съм им се наточил, стискайте палци!

Редактирано от Lyudmil
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че февруари има 28 дни, така че имат още малко време като че ли :р

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В закона пише 1 месец, доколкото си спомням никъде не са упоменати точен брой дни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаше програмката от подписа ми щеше да разбереш. В първия прозорец втората точка гласи "Гаранция и рекламация".

При основателна рекламация търговецът е длъжен в едномесечен срок да възстанови платената от вас сума, да замени стоката с друга или да извърши безплатен ремонт. Ако след изтичането на този срок рекламацията ви не е удовлетворена, вие имате право да развалите договора и да претендирате за възстановяване на платената сума.

:offtopic:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Също така телефон се сменя само ако е връщан три пъти за ремонт. От първия път няма как да стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Времевия период е срока на гаранцията на телефона. Ако и след третото отремонтиране направи проблем, вече се сменя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-просто казано... Седи ли в сервиза един месец+ един ден, трябва да ти върнат парите. Това е!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Докато се включа... да The Shaman-a е прав. Всичко над един месец води до прекратяване на договора...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или варианта 3 -пъти по 30 дена (работи 15–20 дена пак на ново)

3 -пъти лентов кабел на LG

Писва ти да го носиш -теглиш им една щото си дал 650 лв.,а те те габаркат

И сега жена ми си има прекрасен тел. без драскотина за сувенир като от Зрънчо :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

Имам приятел който има следния проблем. Има 4ка която прави един и същ проблем за година и германос му го подменят. Проблема е, че му го подменят с мостра която

има демо скринсайвър и когато отиде на апстора приложенията нямат опция инстал.

Телефона беше 4.3.5 а в момента е ресторнат към 5.0 но проблемите остават.

Някакви предложения как може да се оправи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как ще му го подменят с мостра бе, тия тъпанари са задължени да го сменят с чисто нов апарат или да му възстановят парите, как се е съгласил въобще на такава подмяна?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ресторнете го на чисто и не му връщайте бекъп, вие сте го ъпдейтнали , а това не маха демо съдържанието.

Редактирано от roll2puff
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...