Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Съвет за лаптоп


Blurry

Recommended Posts

Решил съм да си купувам горепосоченото Сони от Щатите, защото излиза далеч по-евтино отколкото в Европа, камо ли в България. Но след като проучих някои детайли, видях, че гаранцията е само 1 година и дори не важи извън Щатите (ако му се случи, не дай боже, нещо ще трябва да го връщам там). Та, сега съм изправен пред дилема от тук с 2 години международна гаранция или от там без гаранция, но чувствително по-евтин. Вие какво ще кажете? Струва ли си риска? Тези които са имали контакт с лаптопи на Сони, да кажат дали са чупливи (кои са им слабите страни и най-срещани проблеми)? Има ли сервиз тук някъде, където оправят такива лаптопи и на какви цени (лаптопа реално ще е без гаранция тук)? Да не се окаже накрая, че по-евтиното е по-скъпо. :Wink:

Редактирано от Blurry
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 години взех на жена ми ТОВА

vaio_model

Много е доволна с лицензиран windows 7 home premium е

Но за Хакинтош не става :biggrin:

Но аз лично за тази цена бих си взел Мак

Редактирано от mishocs
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, ако си решил да си вземеш Sony ще те посъветвам да се консултираш с Anthony! Преди 2-ве години и 5 месеца се чудех какво да си взема и след неговия съвет си вземах това, като преди две години цената му беше същата - не е паднал нито стотинка от тогава! Много съм доволен от тогава до сега нямам нито един проблем с него! Да, като изключим проблема който има колегата в горния пост с "хакинтоша", всичко друго е перфектно! :yahoo:

За гаранцията - моята е 2 години, вече изтече (преди 5 месеца)! Според мен няма смисъл да се взема лаптоп от америка, защото стане ли му нещо със сигурност ще си го биеш в главата после! Това е мое мнение, но пак ти казвам най-добре да се посъветваш с Anthony, той може да ти даде професионален съвет за който няма да съжаляваш! :Wink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дааам, Anthony е причината и аз да съм с Vaio VPCF11M1E

Много съм доволен, жената и тя е в отбора, iPhone + Vaio :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз, Цезаре :tooth:

И не е вярно че не се хакинтошва - справка в профилът ми. Моделите за американския пазар имат някакви, макар и несъществени разлики, което не позволява адекватното им сервизно обслужване в Европа. Затова аз също ще ти препоръчам да се обърнеш към Тони. Лично по моя преценка по отношение на качеството: сони е единствената фирма съпоставима с епъл.

П.П. vgn sz3hp/b - щастлив собственик от няколко години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без да му флашнеш БИОС -както е на модела нажена ми - малко трудно ,не искам да споря с Alxx ,аз говорех за модела на жена ми не за всички :), но на повечето модели Sony BIOS e достааа орязан.

Пробвал съм поне 5 дистрота :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

А и видеото ATI 4570 QL CL режима го няма никакъв :)

Но ако си решил да го ползваш с windows -препоръчвам ти го ,защото и от към охлаждане са много добри :)

Редактирано от mishocs
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

Нуждая се от помощ при избора на лаптоп понеже досега не съм притежавал лаптоп apple. Кой от двата е по-добър според вас и защо:

http://www.mtel.bg/mobile/devices/laptops/apple/macbook-air-2011/index.php

http://www.mtel.bg/mobile/devices/laptops/apple/macbook-516/index.php

Благодаря предварително :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да ти кажа, че си сбъркал продавача. Иначе е въпрос на нужди и вкус.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси въпроса и какъв съвет очакваш. Все едно: "абе заделил съм 100 бона за кола ама се чудя ква да си взема. Колебая се между Ауди А 5 или Ауди А 2."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм се насочил към еъра от същия продавач:),че ми е по-удобно ,пък и съм бизнес абонат и ще си взема ДДС-то.Искам да попитам как се държи машинката,има ли откъде да си тегля кракнати приложения, как се държи на по тежките приложения и т.н. Общо взето заслужава ли си 2200 лева без ДДС .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично, като видя 128GB хард и ме напушва един смях...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е при положение,че имам външен и допълнително смятам да се обзаведа с Time capsule 1-2TB,какъв е проблема?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че трябва да го мъкнеш навсякъде с теб.

Освен него и външно DVD ако ти притрябва...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Има доста написано по въпроса,а и знам,че в края на краищата всичко опира до вкуса и възможностите,но не можах да подмина компетентното мнение на доста от Вас.

Значи ,лаптопа ще го купя на сина си,ще го ползвува предимно за Autocad и тем подобни и по някой път една "контра"- CS да удари ;). Интересува ме марката и точния модел,които да си заслужат парите. Това което искам е: 17 инча,процесор i7 и видео карта поне 2GB DDR5.Бюджета ми е 1800лв +/- 10%

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди няколко месеца взех един Lenovo Y50 с базова цена около 1800лв, сложих му 16 рам и по-бърз хард и компа лети.

http://laptop.bg/laptops-lenovo-Y50-lenovo_y50_59432211

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като характеристики ми допадна много,а като цяло(като марка) как е,държи ли се добре или не е както IBM . Монитора не е ли малък за Autocad например..!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мониторът е бонбон, нищо, че не е 17". По - сериозен монитор има само Епъл. Ама там няма да ти стигнат и 2х1800.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какво ще кажете за този Asus ,..и като марка и модел кой е за предпочитане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще се ползва за AutoCAD (чертане) предлагам поне 24" отделен монитор да се вземе. Споделям личен опит.

Навремето, като студентче как се мъчех на 19" CRT.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...