Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

AppleTV 2 - Първи стъпки


johnnybravo

Recommended Posts

За Main Menu Weather отиваш в Settings -> Custom Settings -> Main Menu Extensions -> Main Menu Weather -> Search WOEID -> пишеш град и си готов. Можеш и Add by WOEID, но тогава трябва да знаеш кой е WOEID кода на твоя град, за София е 839722.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталва се, от Nito TV, Main Menu Weather

А защо Last fm ми разправя, че не работи тук?

пп. Голям съм бастун....разбрах, прочетох горе :tooth:

Ще се самонакажа :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дайте един"жокер"за субтитрите в media player,че ми излизат едни....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Задържаш средния бутон когато плейваш филм -> субтитри -> енкодинг избираш кирилица .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
НЕ ЦИТИРАЙ ПОСЛЕДНО МНЕНИЕ!!!
Защо не мога да инсталирам media player ,в прочем нищо не мога да инсталирам от нито тв.

Като пусна някои филм от хбмц-то или песен исписва ерор атв-то е последната версия явно нещо не права като хората хем стапка по стапка ама.... :(

Редактирано от SpiceBoy
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно по темата, но някой има ли идея как да си докопам паролата за AppleTV1, че не мога да се вържа SSH ?

Сменил съм я изглежда, но преди година и въобще не знам коя съм сложил :mad:

Имам старо копие на TimeMachine, ако не греша, но не знам къде може да я има, ако въобще е някъде извън това с ключовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Здравейте,

Нов съм с АТV -to 2 , купих го с направен Jel , но всичко друго остана аз да сложа, на първо време от къде да дръпна ATV Flash Black 1.4 или който работи най добре. Ще съм благодарен ако някой ми хелпне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте,

Нов съм с АТV -to 2 , купих го с направен Jel , но всичко друго остана аз да сложа, на първо време от къде да дръпна ATV Flash Black 1.4 или който работи най добре. Ще съм благодарен ако някой ми хелпне.

И аз не мога да намеря ATV Flash Black 1.4 за WINDOWS.Ако е удобно някой да помогне...на Л.С.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вие да не го търсите в някои Мол????

ATV Flash Black 1.4.1

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Media Player 2.2.1 for ATV2 Released

Here’s what’s new in 2.2.1:

  • Updated movie search for recent TMDb API change
  • Subtitle encoding type is now automatically detected
  • Added option to display both ‘bordered’ and ‘shadowed’ subtitle effects simultaneously
  • Minor performance improvements and bug fixes

Това със субтитрите дано да работи, защото тези от addic7ed.com ме изтормозиха със смяната на енкодинга от Cyrillic (Windows-1251) на Universal (UTF-8)

После ще пробвам и ще споделя дали е оправено наистина.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да не създавам нова тема ще си позволя да пиша тук.

Има ли начин от мак-а когато гледам видео (флаш) от някой сайт да го пратя на ATV?

Някаква добавка за сафари, която да "слага" тази ф-ия на flash player-а?

Или ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намерих някакъв плъг-ин "Media center" за сафари, но не работи при мен.

http://hoyois.github.io/safariextensions/mediacenter/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеца по-късно...

Ново AppleTV на хоризонта, най-после и нека да е нещо добро с магазин и игрална конзола ;)

http://9to5mac.com/2014/02/10/new-apple-tv-hardware-references-already-appearing-in-ios-7-builds/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем с джаджата, който не мога да оправя. От скоро, когато стриймна филм от компа не ми вади субтитри. Преинсталирах си xbmc sub адона, но пак така. Когато пускам филми, които съм изтеглил преди време, субтитрите тръгват. Свалям филм, пускам го, субтитри няма. Пускам същия филм през основния медия плеър на ТВ-то и субтитрите тръгват, но през хбмц-то не става. Някой да се е сблъсквал с този проблем?

Допълнение: След доста опити и четене стигнах до там, че филмите тръгват със субс през SMB, но през FTP не. Задавам папка на компа в която слагам субтитрите и насочвам адона да търси там но през SMB. Единствения недостатък е, че винаги трябва да задавам субтитрите ръчно.

Може ли да задам xmbc-to да търси по smb субтитри в същата папка от която пускам филма само, че през фтп, като тази папка ще е различна всеки път.

едит: Проблема се оправи след премахване на AP list отметката на рутера. Ако някой има подобен проблем може да провери за такава отметка :)

Редактирано от eek
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеца по-късно...

При мен apple tv-то започна често да крашва,да не сваля субтитри....което ме наведе на мисълта,че няма свободно място!Ето един начин как да почистите кеша!

При мен свърши чудесна работа!Изумих се колко кеш имаше!Ефекта е поразителен;)

И другия начин е...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Какво е положението с ATV2 на последната версия?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бачка си, но няма джейл.Джейла е за 5.3 и според мен не е много стабилен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...