Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

"Как да настроим gmail през Exchange за да ни синхронизира контактите и календара." - всичко приключи, услугата спря!


Aveliky

Recommended Posts

За тези които вече имат контакти в iPhone и искат да си ги синхронизират с gmail акаунта:

Сваляте си Contacts Backup Management от AppStore и правите бекъп на контактите си. Като приключи бекъпа ще ви прикани да пратите .vcf файла на друг мейл:

post-1-0-26421400-1300742775_thumb.png post-1-0-32274300-1300742781_thumb.png post-1-0-05795400-1300742786_thumb.png post-1-0-14929900-1300742791_thumb.png post-1-0-55896500-1300742796_thumb.png post-1-0-45244000-1300742804_thumb.png

Препратете го на другия мейл и го свалете на копютъра. Предполагам всеки има по два мейла :) След като свалите .vcf файла, инмпротнете контактите в gmail акаунта:

post-1-0-06477300-1300743385_thumb.png post-1-0-68522100-1300743390_thumb.png post-1-0-28052500-1300743396_thumb.png post-1-0-85593700-1300743401_thumb.png post-1-0-89430900-1300743406_thumb.png

Вече сме готови да настроиме мейла като Exchange за да се синхронизират с gmail акаунта:

Натройки за Exchange:

Email: user@gmail.com

Domain: празно

Username: user@gmail.com

Password: паролата на акаунта

Description: Тук напишете каквото искате

post-1-0-41586000-1300742062_thumb.png

Натискате "Next" и ще ви се появи ново поле:

Server: m.google.com

post-1-0-96013200-1300742067_thumb.png post-1-0-83770800-1300742072_thumb.png

След това пак "Next" и избирате какво да ви се синхронизира с gmail акаунта.

post-1-0-54677600-1300742078_thumb.png

Save и вече не се притеснявате, че при следващ рестор ще си загубите контактите :)

Когато приключите с добавянето на мейл акаунта и натиснете Save, ще ви пита дали да изтрие съществуващите контакти или да ги остави. Трябва да натиснете да ги изтрие за да добави вече качените в gmail акаута. Ако изберете да не ги изтрие, ще дублира всичките контакти, което няма да е приятно.

Този пост беше повишен в статия

  • Харесвам 4
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за ръководството.

Може би само трябва да се добави уточнение, че когато се ползва Gmail през exchange, има проблем с писма с charset="WINDOWS-1251".

Проблема е от доста време, руснаците също много се оплакват по форуми, но от Google нищо не са направили до момента.

Ако се ползва POP, същите писма се четат нормално.

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за полезната тема, но преди да го направя искам да попитам две неща:

1. Всичките ми контакти са на кирилица, пощата ми е оставена на оригинални настройки, т. е. на английски - това ще създаде ли проблем?

2. Към голяма част от контактите има допълнителна информация като адрес, снимка, рожден ден, а и много други, които са индивидуални за различните абонати. Плюс това телефоните са запазени с името на оператора към който са. Това ще попречи ли на синхронизирането им както до скоро беше с Outlook-a?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Целта на ръководството е как да се синхронизират контактите. Може да си направите горните настройки без да ползвате мейл. Оставяте като отметка само контактите да синхронизира и си добавяте мейла по нормалния начин, ако ви е необходим, ако не, можете да си направите нов gmail акаунт, който само това да прави. Има много хора дето ползват @abv.bg и не могат да се разделят с него.

@kartichko,

1. - Не би трябвало да има проблем.

2. - Бекъпваш контактите, качваш ги в gmail, проверяваш какво е качило и ако те устройва правиш синхронизацията. Ако не качи всичката информация не го прави и сподели какво не е качило.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих всичко по гореописания начин и получих следните резултати:

- всичките контакти се синхронизираха - такива на кирилица и тези написани на английски.

- всички полета се синхронизираха поне от тези които проверих (почти всички) с изключение на снимките. Повечето от тях са качени чрез апликацията за facebook. Качи се само една снимка от всичките контакти и мисля, че е заради размера - въпросната беше доста орязана и предполагам, че малкият и размер е бил причината за успешната синхронизация.

-след като успешно прехвърлих контактите от мейла исках отново да кача снимките от фейсбук, но след като синхронизирах се изтриха другите полета - телефон, адрес и т.н.

Не съм сигурен дали правилно съм качил имейла през ексчейндж - дадох нова поща от ексчейндж и въведах горната информация, но единственото, което се синхронизира беше контактите и календара, но не и пощата. Може би аз греша нещо.

Редактирано от kartichko
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз искам да попитам дали мога да си кача контактите от компа ми на айфона?В vcf формат са

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте , имам въпрос към хората които ползват Exchange ! Всичко е много добре , че всички контакти ми се качват в Gmaila , но от както ги синкнах така всички снимки на контактите започнаха да ми излизат в малък размер горе в десния ъгъл ! Преди това не беше така , принзипно си ползвам Smartsync , за да ми се слагат от FCB , също и iPicMycontact ,пробвах да сложа 1 снимка от Libary-то на тела и ефекта е същия ?!При вас така ли е ? Някакъв начин за оправия дали може да се измисли ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами то хубаво да го изкл(OFF) , обаче като го дам и иска да ми изтрие всички контакти .. а не може да се спре ! Което означава че и снимките не мога да си оправя :mellow: .... и само дет се зарадвах че има къде да си пазя контактите... :blink:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

След като синхронизирах по описания по-горе начин контактите ми се побъркаха - полувината-first,last а другата полувина-last,first . Някой има ли представа

какво съм сбъркал с настройките . Това се наблюдава от Groups - All Contacts и Exchage - Contacts . Докато от From My PC - All from My PC и Favorit са

както трябва - т.е. както съм си ги записвал . Между другото контактите ми са на български / кирилица /

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Влез в Settings/Mail, Contacts, Calendars, скролни надолу и виж така ли са ти настройките:

6903a490bb43d37c.PNG

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

О да ! Това бе първото нещо , което проверих.

Направи ми впечатление и друго нещо - all Contacts са по-пълни от From PC

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А защо не ги синхронизираш по един начин, Exchange например.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като синхронизирах по описания по-горе начин контактите ми се побъркаха - полувината-first,last а другата полувина-last,first . Някой има ли представа

какво съм сбъркал с настройките . Това се наблюдава от Groups - All Contacts и Exchage - Contacts . Докато от From My PC - All from My PC и Favorit са

както трябва - т.е. както съм си ги записвал . Между другото контактите ми са на български / кирилица /

И при мен се получи подобна ситуация - около 30-40% от контактите се копираха по 2 пъти и второто копие беше с разменени First-Last имена. За съжаление единственото решение, което намерих беше да коригирам всички контакти ръчно (да, знам, много контакти = много работа) и да ги синхронизирам наново...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моите са около 990 . Та интересното е , че при запис и синхронизация на нов контакт първа се появява в All Contacts , а в From My PC го няма

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

Направих го по описаният начин но...

На някой контакти ми синхронизира само имената без тел. номера.

Махнах синхронизацията изтрих всички контакти и пак ги пуснах да се синхронизират на ново и пак същото.

Като вляза в gmail акаунта през WEB ги има всички контакти които имам с номера но в телефона не сваля номерата на всички а само имената.

Няма някаква логива в тези който сваля и тези който не сваля, в смисъл едно име един номер единият е свален другият не :blink:

Редактирано от staniola
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че имаш някакви "Other" полета различни от Home , mobile business и т.н.

Експортни си контактите от google в CSV файл и ги оправи. После ги върни в google и синхронизирай с телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не цитирай последен пост!!!

Ако телефона е записан като Main както са повечето при мен не излиза. Трябва да е Mobile.

Благодаря помоща.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Ескчейндж-а спира да работи с джимейл или ще спре скоро - инфото е от сайта на майкрософт.

Верно се отклонихме, но дай линк към това инфо защото е важно или пусни отделна тема.

Между другото аз нямам горните проблеми с два Exchange акаунта.

П.п

Намерих, твърде жалко:

http://mobile.pcmag....,2413283,00.asp

http://m.cnet.com/ne...r/57559813?ds=1

Услугата остава активна за платените юзъри, правителствени организации и образователни институции. Всички останали са принудени да свалят допълнително приложение за джимейл (всички платформи!!!).

  • Харесвам 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...