Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

  • 0

Без локация след джейлбрейк


deezel

Въпрос

Здравейте!

Вчера реших да ъпдейтна до 3.0.1 и джейлнах с ultrasn0w. Всичко протече както трябва, но Maps и всички други Location услуги отказват да ме намерят.

Става въпрос за 3GS. Ако някой е имал подобен проблем и е успял да го отстрани, моля да сподели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

8 отговора на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

При мен се получи подобно, само че като имам достъп до Wifi ми показва, че се намирам във Bree, Германия, но това е като съм си в къщи. Ако ползвам друг хотспот, просто изплюва, че не може да ми намери локацията.

EDIT

Направих снимки на като не е пуснат wifi и като е пуснат какво съобщение ми дава.

Като нямам пуснат такъв дава - img0001u.th.png

Uploaded with ImageShack.us

А като е пуснат wifi и може се е вързал към рутера - img0002f.th.png

Uploaded with ImageShack.us

Редактирано от BrainClot
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Локализирането по аксес пойнт зависи от регистрацията на доставчика. С антената как те позиционира? Точно, лошо или изобщо не работи? Нали си с 3Г?

П.П. Имаш десет минути да си оправиш профила.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

BrainClot, свържи се с телефона през SSH с Terminal или PuTTY и изпълни следните две команди:


killall -9 locationd
rm -rf /var/root/Library/Caches/locationd

После излез някъде на открито и пробвай през Maps дали ще те локализира. Ако не се получи, може да опиташ нещо друго.

1. Отиваш в Settings, -> General -> auto-lock и го променяш от 1 Minute на NEVER

2. Отиваш в Settings -> General -> Reset -> Reset Network Settings, следва рестарт

3. Излизаш на открито, отваряш Maps, когато те попита дали да се върже телефона към Wi-Fi мрежата ти, натисни NO, след няколко минути би трябвало да те локализира.

Има и трети вариант, четох някъде, че PushFix също оправял и някои проблеми с GPS.

Пробвай ги и трите и сподели дали някой от вариантите е помогнал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0
  • 0

Моите благодарности за mupo! Проработи с Push Doctor! Вече не само изкарва преблизителното ми местоположение в нашата държава, но е и в моят град! :) За GPS, точна локация, ще проверя като изляза довечера :) Бири и цаца от мене!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Заключвам темата, ако някой има да казва нещо, да ми пише, за да я отключа.

П.П. Май вече е време да посетя Варна, колко народ е загрял тиганите и изстудил бирата и ме чака. :rolling:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...