Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

VNC връзка между iPhone и Mac OS X


mitkoiphone

Recommended Posts

Искам да попитам дали има някаква програма за iPhone, с която да правя vnc /screen sharing/ с Мак-а в къщи. Когато сме в една мрежа, начини хиляди. Но искам да знам как става, примерно имам мобилен интернет и да се вържа, когато не сме в една мрежа. IP-то ми е реално, рутъра ме вкарва в моя комп, всичко е наред. Но програмата не я знам коя е. Имало е преди някаква, за по-предни версии, още когато ползвахме Installer, програмата се казва VNsea, но сега не мога да намеря аналог :( Надявам се на вас приятели, да ми помогнете. Лек ден и чакам отговори :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Mocha VNC, VNC Viewer, iTeleport: Jaadu VNC for iPhone / iPad, ezDesktop VNC and RDP...

Само напиши VNC в Installous :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам VNC Viewer, от там въвеждам външното ми IP. Току що сложих и Port Range Forwarding, на порт 5900, но програмката не може да се кънектне :(

Явно не разбирам толкова добре, нещо не знам дали съм си отворил 5900 порт. Да не е от това :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да ти се получи, изпрати ми скрийншот на настройките от рутъра.

Аз нямам как да направя в момента Port Forwarding тук, защото съм в един хотел и друг администрира мрежата :)

Лично аз използвам за моите компютри LogmeIn, в новата версия има и File Sharing.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

14hCE.png

zK1Sh.png

Не знам как да отворя този порт 5900

Редактирано от mitkoiphone
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това от първият screenshot би трябвало да е достатъчно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко стана когато смених от Remote Management на Screen Sharing. Мислех че второто работи когато е пуснато първото :) Благодаря за отделеното време Джони :) Приятна почивка :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това от втория screenshot е в поробни на този случай:

Имам две машини с програми, които могат да са достъпни само през порт 80. Добавил съм съответно две правила:

External Port: XXXX; Internal Port: 80, Protocol: Both, IP: Първата машина.

External Port: YYYY; Internal Port: 80, Protocol: Both, IP: Втората машина.

По този начин от външно IP пишейки порт ХХХХ ме прехвърля към порт 80 на първата машина, YYYY към порт 80 на втората.

Малко объркано, но ако се чете по-внимателно... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...