Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Неработещ Home бутон?


kartichko

Recommended Posts

От известно време забелязвам, че хоум бутонът не функционира нормално. Има пъти, когато въобще не работи, друг път на 2-3 натискания сработва веднъж, а трети път си работи без проблем. Телефонът е на 6 месеца, не е изпускан, седи в дебел силиконов калъф и има invisible shield. През по-голямата част от времето съм ползвал програмата multicleaner, т.е. използването на бутона е сведено на половина. Четох в чужди сайтове, че това се е случвало когато в телефона попадне прах, но не знам как да разбера дали е така и какво да прав ако е така. Телефонът е в гаранция, но както споменах не винаги го дава този проблем и всички знаете какво ще ми кажат от сервиза. Телефонът е ресторван скоро и правеше така и преди, и след рестора.

Бихте ли ме посъветвали как да реагирам и ако се стигне до използването на гаранцията - какво да кажа в магазина?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не го мисли - занеси им го и пискай до победа. Вероятно ще го задържат ден - два за тест( не забравяй да махнеш джейла преди това). Понеже глобул нямат собствен сервиз за този телефон, вероятно(но не сигурно) ще се уредиш с нов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И моят бутон е така, от време на врече отказва да работи или не таботи коректно. Не ме притеснява де.

Ако го матискам много пъти последователно и равномерно по принцип не отказва, но ако не е пипан известно време често му трябват 2-3 натискания, за да се задейства.

Махни джейла и пробвай за няколко дни преди да им го дадеш в сервиза.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми прави впечатление нещо подобно, принципно при мен сработва почти винаги, но има случаи, когато се чува "клик", а релно няма реакция, ако след това се натисне малко по-силно няма грижи, но имам чувството, че не е толкова добър бутона колкото на 3GS-а на жената.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък на стария 3гс го имаше това. И просто трябваше да се натисне малко по-силно бутона (но не винаги). При 4-ката досега няма такова нещо и съм много доволен. Даже ми се струва че от Епъл са се справили по-добре в новата генерация. Споко, следващия нали ще да е сензорен, тогава такива проблеми няма да има ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мойта 4-ка хоум бутона вече хлътна, бутоните за увеличане/намаляване на звука се клатят като разклатя телефона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ябълките да не са неразрушими? Ще му робувам и ще го пазя повече от очите си или ще го ползвам? Вашето е вещомания...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен телефона е направен да ти върши работа, не да го пазиш, като картина или реликва в стъкло, :)

Alxx е прав няма да му робувам я :D,а има и сервизи :goodpost:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не му робувам - просто го пазя, защото живеем на такова място, където ще ти намокрят телефона само и само да не го поправят(четох го някъде във форума и въобще не ме очудва). А и както казах нито съм го изпускал, нито съм чукал ядки. Сега като го наблюдавам по-добре забелязах, че го прави само като не е ползван известно време и трудно се отклва с него. След това си работи. Мен лично ми е странно, но все пак нямам самочувствие че разбирам от техника.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не мислиш, че му робувам :D вече 2 пъти го трясках от земята и нищо му няма :D

(а това за Volume бутоните така си беше още от кутията като го извадих явно си клапчат)

Редактирано от alexbigojin
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добреее не клапчат... просто не са здраво хванати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Картичко, нямах предвид теб за робуването ;) - те си знаят. Щом след отключване спира да прави номера, може и софтуерът да се еб@в@. Бъцни едно ресторче или?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моя си му робувам!

Обичам си го iconmrgreen.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Послушах съвета на Alxx и направих чист ъпдейт до 4.3.2, като си върнах само контактите и съобщенията чрез метода за извличане на бекъп. Проблемът за сега се оправи, или не съм го ползвал достатъчно, за да се прояви. Ще изкарам няколко дена така, хем да видя как ще се държи батерията без джейл, но определено някои функции от сидия ми липсват. Преди ъпдейта имах mobile substrat, sbsettings, multicleaner, gpower и още една, две.

П.П. И естествено като много говориш всичко се скапва - докато разглеждах другите теми във форума и искайки да изляза хоум бутонът пак не реагира нормално - чак след 3 натискания зацепи. Явно е поел с двете камери към сервиз. =|

Редактирано от kartichko
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Аз не му робувам - просто го пазя, защото живеем на такова място, където ще ти намокрят телефона само и само да не го поправят(четох го някъде във форума и въобще не ме очудва). А и както казах нито съм го изпускал, нито съм чукал ядки. Сега като го наблюдавам по-добре забелязах, че го прави само като не е ползван известно време и трудно се отклва с него. След това си работи. Мен лично ми е странно, но все пак нямам самочувствие че разбирам от техника.

Не се притеснявай за мокренето... :) Преди две седмици в една яхта си наводних чантата... вътре имаше две 4ки, един сони ериксон и нокия... е нокията и сони ериксона са аут :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

За да не отварям нова тема:

Почистване на home button в сервиза за колко време става ? Възможно ли е да се изчака на място ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Почистването става много лесно с контактен спрей.

Пръскаш директно върху бутона и натискаш няколко пъти,докато не се е изпарил спрея.

Моя така го оправих.... :guitarred:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще тествам твоя метод, но все си мисля, че ще е по-добре да се отвори

Редактирано от varty
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кокич, не давай такива съвети защото другите може и да нямат твоя късмет или да не са сръчни. Попадне ли този спрей в LCD-то - "сбогом, моя любов"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...