Премини към съдържанието
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

Как да синхронизирам един iPhone на 2 и повече компютъра?


Ninaraptor

Recommended Posts

Слагам на manual...в itunes песните се трият и ги синхронизирам..но като отида на друг компютър на който преди това съм сложила на manual...все едно не съм го и пак песните ми се трият..не искам да е така много е неприятно има ли начин?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да ползваш телефона само с едно Library. T.е. само с един компютър. ВИНАГИ при качване от друг, ще изчезват нещата от предишния.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

alxx мисля, че грешиш. Някой във форума наскоро беше споменал, че на един компютър си синхронизира два iPhone с различни приложения в тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Два айфона,да! Може и десет. Говоря за два различни компютъра и един телефон!

...но като отида на друг компютър...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа аз качвам музика на телефона от настолния и от лаптопа (ръчно т.е. с отматка на manual manage music and videos), но приложения не мога. При качване на някакво приложения от единия компютър и като отида на другия и синхронизирам и ми качва абсолютно всички приложения от него компютър.

Честно казано не мога да кажа направете това и това, за да може да качвате ръчно музика от 2 компютъра на телефона си.

Не мога защото експериментирах докато се получи, а и го правих отдавна. Копирах библиотеки, променях файлове от единия на другия, iTunes крашваше, не намираше телефона и какво ли не, но накрая някак си стана.

Опитайте с копиране на тези файлове от единия компютър на другия, като преди това си ги запазите "оригиналните" на друго място.

iTunes Library Extras.itdb
iTunes Library Genius.itdb
iTunes Library.itl
iTunes Music Library.xml

изобщо цялата папка iTunes

На Windows XP по подразбиране се намират в My DocumentsMy Music

Мисля, че променях и нещо във файла iTunes Music Library.xml :biggrin:

Ако не се лъжа променяте ID-то на библиотеката, така че на двата компютъра да са еднакви.

<key>Library Persistent ID</key><string>31E4222E6368A2F7</string>

Както казах, не мога да ви кажа точно как успях. :-/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеца по-късно...

Колеги имам кофти проблем.Компютъра от който качвах файлове на Айфона по една или друга причина неможе да функционира в момента. Този комп. от който пиша е Ауторизиран но при синхронизацията както автора каза всичко се изтрива. Няма ли начин с който мога да запазя информацията на този комп. без да я трия защото просто "Главното" PC може да не проработи скоро или дори никога !?

Редактирано от fixer2beat
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Случайно (понеже явно не се търси "нарочно") нещо за AppSync, 1 безплатно, и след това transfer purchaces да ти е минало пред очите? Това за апликациите, а за другото– не мисля, че не си наясно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Това при мен проработи. iPhone на 2 компютъра:

http://www.andrewgrant.org/2008/03/30/how-to-sync-an-iphone-with-two-or-more-computers.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За това хората са направили iPod Touch,който служи специално за медиа!Било то музика или видео.Който се е сдобил със какъв то и да е iPod ако сте забелязали,става да си слагаш музика,не зависимо от кой компютър,ако ще да са сто!Аз лично имам iPod nano и само от него слушам музика,не слушам от iPhone!Apple inc. нарочно са спрели тази функция във iPhone да може да синхронизира медиината библиотека със други компютри,за да могат да си продават iPod-те.То ако iPhone ставаше да се синхронизира със който и да е компютър,то тогава iPod Touch нямаше да има пазар!Тъй като и двата са еднакви по функционалност!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iMan, не е така понеже ако не си качваш музиката/видеото ръчно чрез влачене и пускане в iPod-a то не можеш да си качваш музика/видео от друг компютър освен ако не изтриеш вече качената такава на iPod-a. Същото е и с iPhone, предполагам и с iPad е така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iMan, ела да ти дам моето nano да пробваш, но ако ми изтриеш музиката - ще те обеся с главата надолу! Недей да пишеш неподготвен, моля те.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iMan, ела да ти дам моето nano да пробваш, но ако ми изтриеш музиката - ще те обеся с главата надолу! Недей да пишеш неподготвен, моля те.

Е да може да сте прави!Извинявам се,просто от както съм се здобил със Apple продукти винаги бягам на Manual,може би затова не съм напълно информиран!!smilie.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеца по-късно...

До преди iTunes ver.10 трика ставаше с копирането на Library Persistent ID key в новия компютър.

Едно от най добрите ръководства: Тук - пробвано лично !

След iTunes ver.10 трика вече не работеше, освен варианта да се инсталира iTunes ver.9.2 на новия комп, да се направи синхронизация и след това да се упдейтне до ver. 10 или по-висока, което при iOS 4.2.1 просто няма как да стане !

Описания начин работи с последният iTunes (до момента) ver.10.1.0.56, iOS 4.2.1, iPhone 4. За съжаление инсталирането

на друг комп засега е само за Windows.

1. Сваляте iTunesDBCloner-0.9.1.0 Свали

сайт на оригинала: iTunes DB Cloner

2. Стартирате го на компа където текущо синхронизирате телефона си и прочетете Library Persistent ID

- при стартирането на програмата ще се появи в полето "Current Persistent ID" или натиснете "Read ID",

копирайте го - ще ви трябва на новия комп.

Ако сте с Mac OS X -

2а. Отворете Finder-a / Go to Folder / Въведете ~/Music/iTunes

2б. Отворете файла iTunes Music Library.xml, и намерете Library Persistent ID key, изглежда така: D501EB4887717F8F

и е в началото на файла, копирайте го.

***** Ако нямате кей от стария комп тук е начина да го прочетете от телефона си: iPhone Library Persistent Key

3. Стартираме iTunesDBCloner-а на новия комп пействаме в полето "Enter New Persistent ID" кея от стария комп и

натискаме "Update ID"

4. Прочетете Persistent ID -то за да се уверите, че е подменено.

**** Препоръчва се "чиста" инсталация на iTunes 10 на новия комп. !

5. С пускането на iTunes-a ще се появи съобщение, че базата данни е скапана - кажете ОК - това е целта !

6. Дотук всичко приключва с iTunes ver.10.0.X ... за ver.10.1.X четете нататък ...

7. Махаме отметката за авт. синхронизация или най-добре още при инсталацията махнете тази опция

8. Вклюваме телефона и НЕ синхронизираме !!!

9. Десен бутон на символа на телефона ви в лявото поле - "Тransfer purchases" ... приложенията от телефона се прехвърлят в компа.

*** Внимавайте за съобщението което може да се появи !! тогава най вероятно нещо не е станало и iTunes-а ще иска да маха

приложенията от телефона

10. Десен бутон на символа на телефона ви в лявото поле - “Reset warnings” може и без това .. не съм сигурен

11. Десен бутон на символа на телефона ви в лявото поле - "Backup"

12. Ще трябва да въведете акаунта/акаунтите си за iTunes и да оторизирате новия компютър за всеки от акаунтите !

иначе няма да се прехвърлят приложенията ви. Да напомня, че максималния брой на оторизираните компютри на акаут е 5.

Ако сте го превишили трябва да деоторизирате някой.

13. След като горните стъпки са минали нормално вече може да опитате бутона "Sync"

**** Що се касае дo музиката, нямах такава на телефона си и проба не съм правил.

**** Предполагам, че с по стари версии на iOS-a и iTunes-a и проблемите ще са по малко, опита който споделям е с моята конфигурация :smile:

Последно: Работи със iTunes 10.2.1/iPhone 4 iOS4.3, Windows 7 Ultimate/32x

Редактирано от copyman
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеца по-късно...

Присъединете се към разговора

Можете да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате акаунт, влезте сега да публикувате с вашия акаунт.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
Ремонт на покриви | Ремонт на покриви цени | Хидроизолация на покриви

×
×
  • Добави ново...